Шлях ковельського сміття від міста до полігону

17 Грудня 2016, 19:30
6445

Грибовицька трагедія на сміттєзвалищі змусила, як простих людей, так і вищі чини влади задуматись над тим, що територія України просто завалена сміттям. Загальна площа усіх сміттєзвалищ нашої країни дорівнює площі такої держави, як Данія або це суцільне сміттєзвалище на Волинську і Рівненську області.

Ковельське сміттєзвалище нині займає територію понад п’ять гектарів і перебуває на балансі комунального підприємства «Добробут». Його офіційно відкрили у 1999 році на ділянці площею в один гектар. 


 

У 2011 році полігон був заповнений сміттям на 100 відсотків і довелось збільшувати площу захоронення сміття. На початок 2016 року кількість прийнятих побутових відходів вже становила 332,0 тисячі тонн, або 1443,4 тисячі метрів кубічних. В березні міське управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства стверджувало, що Ковельське сміттєзвалище у такому стані ще може пропрацювати не більше півтора року й прийняти 185,4 тисячі кубічних метрів сміття.

Зрештою, довелось серйозно задуматись над будівництвом сміттєпереробного  заводу і навіть, залучили голандського інвестора для дегазації полігону (через спеціальні установки примусово уловлюватимуть небезпечний, надзвичайно шкідливий біогаз, який там роками накопичується, його перероблятимуть, очищатимуть, а  взамін отримуватимуть електричну і теплову енергію, котру реалізовуватимуть).

За словами заступника міського голови Андрія Товстиги, фірма ТОВ «ОЗОН БІОГАЗ КОВЕЛЬ ІНВЕСТМЕНТ», яка зареєстрована в Ковелі, сплачуватиме до міського бюджету чималу суму податку та виділятиме щоквартально 140 тисяч гривень на реалізацію заходів із покращення екологічної ситуації в місті.

А ми тим часом прослідкували шлях сміття від міста до полігону.

Збір сміття на Володимирській
Збір сміття на Володимирській

Заїхали в ЖЕК №2 щоб залишити контейнери для сміття. Можна побачити підготовлену снігоприбиральну техніку
Заїхали в ЖЕК №2 щоб залишити контейнери для сміття. Можна побачити підготовлену снігоприбиральну техніку

Збір сміття в нетрях Сільмашу
Збір сміття в нетрях Сільмашу

Є контерйнери, але ще навколо них безліч сміття
Є контерйнери, але ще навколо них безліч сміття

Є контерйнери, але ще навколо них безліч сміття
Є контерйнери, але ще навколо них безліч сміття



Зустріли колег. Простий трактор із причепом для сміття
Зустріли колег. Простий трактор із причепом для сміття








 

Олена КЛИНОВА

Коментарі
17 Грудня 2016, 21:47
Хороше місце для Кіндера ТА ЙОГО ШАЙКИ...
17 Грудня 2016, 22:09
Тієї кількості сміття, що завозиться з ковельського району, не вистачить на виробництво електроенергії. І поїде з грибовицького сміттєзвалища сміття до нас. А разом з ним і холера, чума, трипер і інші хвороби.
17 Грудня 2016, 23:31
весь цей дим буде дути їдким запахом по околицям і в місто , але саме більше лиха принесе Люблинцю
18 Грудня 2016, 00:13
Кіндера в тракторець і до нас хай відробляе бюджет що вкра<br/>в
18 Грудня 2016, 01:45
Отдайте нам Киндера
18 Грудня 2016, 01:57
Коли б завод працював тільки на Ковель це одне..... А наші &quot;х@барники&quot; можновладці вже ведуть переговори з сусідніми областями за ціну... Скільки до бюджету скільки скільки до кишені за можливість перетворити Ковель на вигрібну яму..... Луцьк місто з більшою кількістю населення... Я думаю що в них проблем зі сміттям не менше... Чому саме в Ковелі хочуть будувати? Можливо тому що Ковель великий залізно дорожній вузол ????? І сміття потягами возити будуть ???????????
18 Грудня 2016, 10:24
заводу не буде. Це я вам гарантую. Весь ковель встане.
18 Грудня 2016, 17:35
хочее щоби місто потонуло в смітті
18 Грудня 2016, 22:33
Ще Гетьман подільник Кіндера, той що будує ринок на місці зруйнованго БЮТ бомбосховищі мріяв бути власником сміттєпереробного заводу
18 Грудня 2016, 23:35
Сміттєзвалище не може розширюваться вічно, рано чи пізно прийдеться збудувати такий завод, от тільки будувати треба не спалювальний завод, а переробний, щоб склобій йшов на виготовлення скляних виробів, макулатура - на папір, орг відходи на біогаз, екологічна шкода від такого заводу буде набагато меншою ніж зберігання сміття під відкритим небом
Коментар
25/04/2024 Середа
24.04.2024