Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Голоби на ретро фото

18:00 28.04.2017
938

Чи знали ви, що на території Волинської області в різних районах є два населенні пункти з однаковою назвою? Напевно, таке трапляється часто.

Так ось мова йде про Голоби. Усі ми знаємо, що по дорозі з Луцька на Ковель розташоване селище міського типу Голоби в Ковельському районі. Інші Голоби, якщо бути точним то Малі Голоби знаходяться в Камінь-Каширському районі, – пише Волинь 24.

Існує три версії походження назви Голоби. Перша – від фрази «голити лоби», друга від слова «головби» - возії лісу. Третя, що назва походить від видозміненого польського слова «goloborze» – «голого від бору або лісу місця».

В інтернет мережі, здебільшого на німецьких та австрійських аукціонах можна віднайти цікаві фото Голоб та Малих Голоб періоду Першої світової війни. Дуже часто користувачі приймають фото одного населеного пункту за інший. Проте листівки чітко підписані або Holoby або Maly-Holoby. З фото складніше, адже дуже часто на них простий підпис Holoby.

Якщо відкрити вікіпедію та різні довідники, то про смт Голоби ми маємо багато інформації, про Малі Голоби ж навпаки дуже мало.

Відомо, що Малі Голоби як поселення (колонія) з’явились в кінці ХІХ століття. В 1920-х роках там був побудований католицький дерев’яний костел, який зберігся лише на фото, адже був знищений в роки Другої світової війни. В 1930-х роках там проживало 300 мешканців, сьогодні проживає трохи більше 200.

Підбірка фото відноситься до періоду Першої світової війни, окрім кількох фото села Малі Голоби, де зображений католицький костел, побудований пізніше.

ДИВИТИСЯ БІЛЬШЕ ФОТО СЕЛИЩА ГОЛОБИ ТА СЕЛА МАЛІ ГОЛОБИ В ГАЛЕРЕЇ

Коментарі
23 січня
Сьогодні
Вчора
21.01.2018
20.01.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин