Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Президент «Ковельсільмашу» розповів чим зараз живе одне із найбільших підприємств міста

11:22 24.09.2017
2995

Кожен з нас розуміє щастя по-своєму. Для одних – це улюблена робота. Для других – міцне здоров’я. Для третіх – родинна злагода. Для четвертих – матеріальний достаток, – пише газета «Вісті Ковельщини».

Для Миколи Михайловича Заікіна всі ці складові, безперечно, важливі. Але не менш важливе його життєве кредо: «Йти вперед, добиватися більшого!». А ще – активна трудова і громадянська позиції, готовність і бажання робити добро людям, відчувати свою потрібність суспільству. Таким виховали його батьки, зробило життя, не завжди до нього прихильне і ласкаве. Однак Микола Михайлович труднощів ніколи не лякався, мужньо їх переборював і неодмінно досягав поставленої мети.


Народився герой нашої розповіді 22 травня 1955 року у далекій Башкирії. Батько Михайло Трохимович трудився головним інженером на одному з тамтешніх підприємств, мати Анна Павлівна – швачкою на швейній фабриці. Окрім Миколи, у сім’ї виховувалися брат Василь і сестра Надія.

З малих років батьки прищеплювали їм любов до праці, почуття відповідальності за доручену справу.

Після закінчення середньої школи Микола Заікін з 1973 по 1975 роки служив в армії. На службу був призваний з робітничих лав «Ковельсільмашу», де розпочав свою трудову біографію слюсарем у 1972 році. Згодом здобув вищу освіту у Львівському політехнічному інституті, отримавши фах інженера-механіка.

Молодий спеціаліст на роботі виявляв ініціативу, творчий підхід при вирішенні будь-яких виробничих питань. Тому його цінувало керівництво підприємства, поважали робітники й інженерно-технічні працівники.

– Працювати у ті часи було нелегко, але цікаво, – згадує Микола Михайлович. – Завод сільськогосподарських машин, як він тоді називався, постійно розширював виробничі потужності, нарощував обсяги вироблюваної продукції для потреб села, яке користувалося великою популярністю у різних куточках колишнього Радянського Союзу. Через те високими були вимоги до кадрів, суворим контроль за їх роботою.


Йшли роки. На жаль, зміни, які відбулися в країні, не завжди йшли на користь колективу «Ковельсільмаш». В ринкових умовах доводилося шукати шляхи збереження підприємства, недопущення його до банкрутства, як це сталося з багатьма заводами машинобудівної галузі.

З 1991 року «Ковельсільмаш» – акціонерне товариство. Згодом воно стало ВАТ, а нині – Товариством з обмеженою відповідальністю «Виробниче об’єднання «Ковельсільмаш». І впродовж усього цього часу випробувань і кардинальних змін Микола Заікін, як-то кажуть, – на перших «ролях». Нині він – Президент ТзОВ. Звичайно, сьогодні й обсяги виробництва не ті, що були колись, і кількість робітників та інженерно-технічних працівників значно скоротилася, але підприємство живе, не пасує перед труднощами, впевнено дивиться у майбутнє.

Ми поцікавилися у службах «Ковельсільмашу», що ж тут зараз виробляють? Виявилося, що підприємство займається виробництвом машин та устаткування для сільського та комунального господарства, запасних частин та комплектуючих для теплоелектростанцій, елементів гірничо­шахтного обладнання, поковок різної ваги та складності, круглоланкових ланцюгів різних калібрів, запчастин, напівфабрикатів та комплектуючих для підприємств ВПК України.

Для сільського господарства виготовляють машини для внесення мінеральних і органічних добрив різних модифікацій та виконань, гноєприбиральну техніку різних модифікацій (гноєприбиральні конвеєри скребкові, установки скреперні), ґрунтообробну техніку, картоплесаджалки, картоплекопалки, катки водоналивні ґрунтові. Для комунального господарства випускають подрібнювачі деревини, машини для розкидання пісково­соляної суміші, навісне обладнання для тракторів та машин, контейнери для побутових відходів. Для гірничо­шахтного обладнання виготовляють ланцюги скребкові, ланки, скребки, зірочки, гаки, стяжки та траверси. Для ТЕС пропонують пиложивильники різних модифікацій, запасні частини для допоміжного енергетичного обладнання (сита водоочисні, молотки струшування, ланцюги пластинчасті, мотор­редуктори планетарні, черв’ячні та ін.).


Зважаючи на зусилля та досягнення керівника, у 2009 році Виробниче об’єднання «Ковельсільмаш» здобуло Сертифікат на право використання знака якості. Крім того, на підприємстві розроблено і запроваджено у виробництво: розкидач органічних добрив з вертикальним бітером, машину КСГ-9 (конвеєр гноєприбиральний) з кованим ланцюгом, граблі­ворушилки.

Підприємство не стоїть на місці. Враховуючи побажання клієнтів, постійно модернізує свою техніку, розробляє її нові види. Так, активно ведеться розробка машин для внесення рідких органічних добрив об’ємом 12 м3, машин для внесення мінеральних добрив об’ємом до 10 м3, тракторних причепів вантажопідйомністю 2 тонни, пиложивильника на електростанцію.

Гордістю виробничого об’єднання «Ковельсільмаш» та конкурентоспроможною на ринках збуту є продукція, яку виготовляє цех ланцюгів, ковальсько­пресовий цех, цех сільськогосподарської техніки та ін. За останні роки розроблено та впроваджено в виробництво ПЗМ­200 (транспортер зерна), нові модифікації пиложивильників для вітчизняних енергогенеруючих підприємств та запчастини до них, збільшена номенклатура поковок.

Завдяки умілій організації виробництва ВО «Ковельсільмаш» постійно розширює свої ринки збуту. Продукцію заводу добре знають не тільки в Україні, але й за кордоном – зокрема, в Білорусі, Польщі, Німеччині, Прибалтиці.


Але сказати про Миколу Заікна тільки як про тямущого, вмілого організатора виробництва, новатора й сучасного менеджера – значить, сказати лише половину. Бо поле його діяльності набагато ширше. Він багато зусиль доклав для фінансової і матеріальної допомоги Українській армії і добровольчих батальйонів, котрі воюють в зоні АТО.

Так, «Ковельсільмаш» освоїв випуск ряду виробів в кооперації з підприємствами державного концерну «Укроборонпром». Зокрема, це деталі для виготовлення нової бойової техніки, ремонту та модернізації наявної бойової техніки Збройних Сил України. Крім того, підприємством було запроваджено у виробництво виріб, який рятував життя нашим військовим, – протикумулятивний екран для бронетехніки.

Крім того, під керівництвом Миколи Михайловича підприємство продовжує відігравати важливу роль в соціально­економічному розвитку Волинської області. «Ковельсільмаш» став справжньою кузнею кадрів, яка виховала цілу плеяду висококласних фахівців, які згодом продовжили роботу в органах державної влади і місцевого самоврядування, на підприємствах промислового і сільськогосподарського виробництва, спеціалістів середньої ланки. Цій меті служила і служить діяльність колективів Ковельського професійно­технічного училища №7 (тепер – Ковельський професійний ліцей, який працює у складі міського центру професійної освіти), машинобудівного технікуму (тепер – Ковельський промислово­економічний коледж Луцького національного технічного університету).

Підприємство дало робочі місця тисячам волинян, забезпечило їх житлом, соціально­культурними закладами, дитячими дошкільними установами, сприяло будівництву навчальних закладів.

За роки відданої та плідної праці на заводі М. М. Заікін впровадив понад 150 наукових та раціоналізаторських винаходів, особисто переробив 2 автомобілі «Волинянка», які атестовані на заводі виробника; власноручно виготовив трактор та автомобіль ГАЗ-3902, яким об’їздив половину Європи. На посаді технічного директора, Голови правління, Президента організовує суботники із впорядкування міської території навколо підприємства, матеріально та технічно допомагає навчальним закладам, підтримує об’єкти соціальної сфери. Бере активну участь у загальноміських заходах, є членом виконкому Ковельської міської ради.

Відзначений Подякою Прем’єр­міністра України (2009 р.), Почесною грамотою Міністерства промислової політики України (2013 р.). У 2016 р. здобув звання «Меценат року у м. Ковелі». Щорічно отримує нагороди від Волинської обласної ради, Волинської обласної державної адміністрації, від Ковельської міської влади за вагомий внесок у розвиток Волині. За успіхи у виробничій, технічній та громадський діяльності неодноразово відзначений грамотами та подяками керівництва підприємства, преміями та авторськими винагородами.

А Указом Президента України від 23 вересня 2016 року, № 407 Миколі Заікіну присвоєно почесне звання «Заслужений машинобудівник України» за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного машинобудування, впровадження передових технологій у виробництво сучасної продукції, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм. Що й говорити, нагорода цілком заслужена. До речі, подібне звання мають на Волині лише дві людини – Микола Михайлович і голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

Микола Заікін щасливий у шлюбі: разом з дружиною Валентиною Несторівною виростили трьох чудових дітей. Старша донька Анна має власний бізнес, середній син Михайло – головний інженер ВО «Ковельсільмаш», молодший син Василь – заступник головного інженера підприємства «Ковельтепло». Микола Михайлович – щасливий дідусь, у нього 7 онуків. Старший онук Владислав продовжив династію машинобудівників і пішов слідами дідуся: у 7 класі сам власноручно сконструював робота для роботи в небезпечних місцях. Успішно навчається в Ковельському промислово­економічному коледжі ЛНТУ.

Незважаючи на шалений ритм життя, знаходить час для активного дозвілля. Так, багато років захоплюється лижним спортом.

Дуже цінує моменти, коли випадає нагода на кілька годин поєднатись з природою під час риболовлі або мисливства, де можна поринути думками в минуле і майбутнє, відпочити душею і тілом, відволіктись від буденності та безкінечних життєвих проблем.
Словом, життя у Миколи Михайловича – активне, творче, багате на добрі справи. Звичайно, бувають і проблеми, і негаразди, долати які йому допомагають оптимізм, наполегливість, уміння, як-то кажуть, тримати удар.

З нагоди професійного свята – Дня машинобудівника, яке в Україні відзначають 24 вересня, шлемо і Президенту ТзОВ «ВО «Ковельсільмаш», і очолюваному ним колективу, і сім’ї найкращі вітання й добрі побажання. Хай збудуться всі Ваші плани і задуми, а Господь подарує Своє благословення на многії і благії літа!

Микола ВЕЛЬМА.

Фото Вікторії ПРИХОДЬКО.

Коментарі

справедливість

11:34 24.09.2017

вор в законі ще вкупив учасника бойових дій сільмаш розокрав

Ковельчанин

12:15 24.09.2017

Ви там подуріли таку х"йню писати? Розвалили сільмаш і сидять з життєвим кредо "красти красти якомога більше красти" Зусилля і досагнення керівника... Це про кого? Зараз про кожного злодія піар статті пишуть. Це дно. Моральне, суспільне, економічне.
Заїдьте подивіться на сільмаш... Це треба мати талант таку махіну розвалити.

........

13:10 24.09.2017

Це точно........слава КПСС розвалив тепер герой

пенсіонер

13:50 24.09.2017

Один Заікін може замінити весь завод ! УРА

Ганьба Заікіну!

15:01 24.09.2017

Де знак "Ковельсільмаш"? Здав на металолом?

Малий

15:38 24.09.2017

Чого сільськогосподарську техніку везуть з Європи, а не купляють на сільмаші?

до ковельчанина

21:19 24.09.2017

Ну нарешті правду написав!

Петро

21:31 24.09.2017

Микола Михайлович- порядна людина..

До Ковельчанина

21:34 24.09.2017

Завідуй мовчки, про тебе бика кончаного ніколи в житті не напише, бо ти ЧМО

Машинобудівник

23:44 24.09.2017

Розміщено письмовий бред із фотографіями Ковельського бандюги Заікіна на його замовлення. Писака Вельма за хабарі продовжує писати без встиду і совісті.

Іі

23:53 24.09.2017

Зі святом

працівник

08:10 25.09.2017

Розікрали і розпродали завод Ткачук з Понікарчуком та Кошкіним. Заікіну дісталося згарище.

Юрій

10:20 25.09.2017

Понікарчук- злодій

Саша

10:47 25.09.2017

Понікарчук непорядний чоловік

Дмитро

11:56 25.09.2017

Дорогий Саша! В чому заключається непорядність? Понікарчук принаймі виплачує людям зарплату два рази в місяць. А в заслуженого і порядного Заікіна чомусь не запитав Вельма за скільки місяців він заборгував перед своїми працівниками.

Правда

16:18 25.09.2017

Не тільки завод обікрав...а й купу земель привласнив у Ковелі і за межами!!!!!
Мало все йому і його сімейці. Пам'ятайте , з собою нічого не забереш, а на дітей весь негатив від людей піде!

Правдвій

17:45 25.09.2017

Стадо ви не отесане, жаба душить і пишите, що попало. Як би не Заікін то від заводу Ковельсьльмаш залишилося б те саме що й від м’ясокомбінату, льонзаводу і тому подібних підприємств. Але ж ви крім того що писати гадості і робити їх нічого більше і не вмієте, такщо вам на радість та задоволення пишіть і далі. А якщо плюєту в спину значить ви позаду.

Палата номер сім

20:04 25.09.2017

Ковельсільмаш процвітаюче підприємство. А Заікін герой. Могли б зняти якийсь сюжет, влаштувати кореспонденту екскурсію цехами. Щоб усім показати як люди працюють на найсучаснішому обладнані в чудових умовах. Постійно впроваджуються нові технології. Люди матеріально і соціально забезпечені. Два рази в рік по путівкам їздять відпочивати. Заікін поереду усіх а всі плюють у спину. А стаття не заказна а чистісінька правдонька. І Кінднр теж герой і Кошарук і всі навколо герої.

Цікавий

17:00 26.09.2017

А чи не той це Заікін, що ставка в лісополосі біля вул. Тополевої викопав та не пускає людей до водойми? Це мабуть такий подарунок своїм чадам?

Гість

22:43 26.09.2017

А їм все мало))) ставка тільки не вистачало)) НЕЛЮДИ

До Правдвій

22:49 26.09.2017

Це не плювок в спину, це гірка правда, думка людей. Пора задуматись всім таким заікіним.

працівник 2

20:55 27.09.2017

Ні. Ткачук ще працював на державному підприємстві. Панікарчук відпрацював 15 років і звільнився у вересні 2007 року. Залишив колектив в кількості 2 000 чол, а до влади Колю привела "мама" при умові що вона буде займати керівну посаду і керуватиме до самої смерті. їй вже 67.5 розсадила на керівні посади дітей таких долбанутих як сама.Даун працював у райдержадміністрації заступником місто знає його таланти. Коля дав мамі "йосі" владу а та керує бо мізгів у самого не має. Заступником себе старушка називає. Ні плюють прямісінько в обличчя.

кукутнута.

21:11 27.09.2017

Мама Йося придумала наказ і знімає зарплату з простих робочих по 200 грн. за попитку крадіжки, за порушення охорони праці за появу у не тверезому стані. Одні кажуть законно одні кажуть ні. Чорт його знає правники мовчать, може й вірно. Піди в суд звільнять от і терпиш.Хвальона юристка нічого не знає чи не хоче знати, а гроші забирають. Кому жалітись де шукати захисту. А Йося торби носить то тможе за зняті з нас гроші.

хаха

04:24 30.09.2017

Мало?????????????

22 липня
Сьогодні
Вчора
20.07.2018
19.07.2018
18.07.2018
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин