Ковельські торговці вимагають пояснень щодо підняття орендної плати на ринку

10 Січня 2018, 16:50
3805

Підприємці вимагають у дирекції Ковельського госпрозрахункового ринку аргументувати рішення про підвищення плати за оренду торгових місць на ринках Ковеля.

Про це повідомляється на сайті Ковельської міської ради.

Ковельський госпрозрахунковий ринок з 1 січня 2018 року збільшив майже на 50% орендну плату за торгове місце. Підприємці вважають таке рішення необґрунтованим. Аби з'ясувати причини підняття ціни та отримати відповіді на свої запитання, міська влада ініціювала зустріч з директором ринку Петром Сорокою та юристом Романом Горблюком.

 


 

Слід зазначити, що міською радою ще у квітні 2016 року створено тимчасову контрольну комісію щодо піднятих питань у зверненні ініціативної групи підприємців ковельських ринків, озвучених депутатом Ковельської міської ради Ігорем Пінісом на сесії міської ради від 31 березня 2016 року, та інших проблемних питань навколо функціонування ринків у Ковелі. На даний час комісія ще не завершила свою роботу.

Незгоду підприємців щодо підвищення плати за торгові площі було озвучено під час засідання позачергової 32-ї сесії міської ради 28 грудня 2017 року. Тоді міський голова Олег Кіндер дав відповідні доручення депутатам та своєму першому заступнику. Саме під головуванням Михайла Гетьмана й проходила зустріч зацікавлених сторін.

Зважаючи на досвід проведення подібних засідань та рішуче налаштованих на відстоювання своїх прав та інтересів підприємців, перший заступник відразу ж закликав до толерантності та поваги один до одного під час розмови. Та час від часу Михайло Гетьман таки нагадував обом сторонам про домовленість, адже в процесі спілкування діалог ставав надто емоційним.

 


 

Заступник голови громадської організації «Асоціація захисту прав малого та середнього бізнесу «Підприємці Ковеля» Людмила Васковець попросила у директора госпрозрахункового ринку обґрунтувати рішення щодо підвищення з 2018 року плати за оренду торгових місць майже на 50%. До нині підприємці сплачували по 48 гривень за 1 м. кв. Керівництво ринку підняло ціну на 22 гривні. Якщо порахувати загальну суму за рік, враховуючи площу кожного торгового павільйону, виходить досить значна сума. За словами підприємців — це великий фінансовий тягар, який не кожен в змозі «потягнути». Та й якість надання послуг, за які вони сплачують і які входять в орендну плату, бажає бути кращою.

Як би не хотілося присутнім з обох ковельських ринків (Брестського та Привокзального) підприємцям отримати вичерпні відповіді на свої запитання та побачити бодай якісь цифри щодо розрахунків нового тарифу, цього не відбулося. Найвагомішим аргументом на підтримку рішення про підвищення оренди директор ринку Петро Сорока назвав зростання мінімальної заробітної плати, а також той факт, що за останні два роки підняли орендну плату лише на 2 гривні.

 


 

Наполягав на озвученні калькуляції розрахунків орендної плати й депутат міської ради Ігор Пініс, який очолює тимчасову комісію міської ради з вивчення проблемних питань підприємців.

Подив присутніх викликала відповідь директора ринку, який запевнив, що у нього немає відповідних повноважень надавати таку інформацію орендарям торгових площ. Тож, що саме входить до орендної плати і за що реально сплачують гроші підприємці, ніхто не почув. Небагатослівним виявився і юрист ринку.

Розмова тривала понад півтори години. Присутні висловили свої претензії директору щодо неналежного водовідведення на території ринку, нерівних умов торгівлі щодо використання додаткового місця за винос товару за межі торгових павільйонів.

 

1

 

Не отримавши відповіді від директора ринку Петра Сороки, присутні звернулися до першого заступника міського голови Михайла Гетьмана з проханням посприяти у вирішенні ситуації та допомогти відстояти свої права. Михайло Олександрович зауважив, що фізичні особи-підприємці є найбільш справними платниками податків до міського бюджету. Тому влада зацікавлена у досягненні компромісу. Проте втручатися у господарську діяльність Ковельського госпрозрахункового ринку не має права згідно законодавства.

Оскільки директор ринку запевнив, що не має повноважень та прав оприлюднювати бухгалтерську документацію, розрахунки, калькуляції, угоди з комунальними підприємствами щодо надання послуг, було вирішено провести ще одну зустріч, на яку на вимогу підприємців має прибути перший заступник голови правління Волинської облспоживспілки Володимир Горгут. Саме він, за словами керівництва ринку, може надати ту інформацію, яка цікавить присутніх. Коли саме відбудеться зустріч — ще не домовились. Проте до того часу підприємці мають чітко сформулювати свої питання та зафіксувати їх у протоколі проведеного засідання.

 


 

Присутнім не лишалося нічого іншого як погодитись з такою пропозицією. Петро Сорока зауважив, що додаткові угоди, у яких зазначено уже нову суму орендної плати, підприємці зобов'язані підписати, бо уже розпочався рік. Та підприємці вважають, що, підписавши документи, у них не залишиться жодних важелів впливу, і рішення дирекції щодо підвищення ціни орендної плати таким і залишиться. Тому укладати угоди не поспішають.

Коментарі
10 Січня 2018, 19:29
А для чого Гетьману втручатись? Щоб менше мати відкатів?
10 Січня 2018, 19:40
та на ринку вже ціни на більшість товарів набагато більші ніж в магазинах. Я взагалі те лахміття на ринках не купляю. там продається тільки гнилий залежалий непотріб. Поважаюча себе людина ніколи того гам****а купувати не буде.
10 Січня 2018, 20:22
Гетьман разом з Кіндером заварили кашу щоб більше мати відкату з ринку, бо ті відкати, що були, знецінились (інфляція, курс долара).
10 Січня 2018, 21:26
ТОРГАШ ТИ Є ГАВНО МІСТА КОВЕЛЯ ТИ КРАЩЕ КУПИ СОБІ ПАМПЕРСИ БО МОЖЕ ТРЕБА БУДЕ!!!!!!!!!!
10 Січня 2018, 21:27
НІК ТОРГАШ-БИДЛО М. КОВЕЛЯ
10 Січня 2018, 21:44
А яму на вході в Привокзалку будемо замощувати ???
10 Січня 2018, 21:57
ти можеш тим базарним шматтям обмотатись хоч в три шари. Хто тобі не дає. намотай собі щось ще на голову і ходи як бомжара. А я буду купувати і одягати те, що мені по душі і не тієї привокзальній барахолці, на яку звозять трипер з усього світу.
10 Січня 2018, 22:07
Міська влада по закону ніякого відношення немає до розборок торгашів орендарів і торгашів орендонадавачів. То є їхнє приватне діло.
10 Січня 2018, 22:10
Повністю згідна з позицією Торгаша. Наглість підприємців вже не має меж. Такі ціни захмарні за товар виставлять, що жах. Особливо Привокзальний. Відверто дешеве і неякісне шмаття продають за цінами брендового одягу. Дійсно, в магазинах набагато зручніше і подекуди дешевше одягатись.
10 Січня 2018, 22:12
...і прийшли -козли:пассаж замість приізжим сільським продавцям-віддали перекупникам.!!!самогонщикам і т.п.-гнати іх ср..ою мітлою!!! А люди з землі торгують! Потрібно спитати з зантикварних мера Шевчука СЕСа Хильчука...
10 Січня 2018, 22:55
Повністю підтримую торгаша. На тому ринку настільки продавці наглота і бидло що і десятому закажеш туди не ходити.
10 Січня 2018, 22:55
Повністю підтримую торгаша. На тому ринку настільки продавці наглота і бидло що і десятому закажеш туди не ходити.
10 Січня 2018, 23:07
Бариги привокзальні а поясніть но аргументовано чого ви піднімаєте не лише ціни а й маржу?
11 Січня 2018, 00:09
А якому мусору валютчики підчиняються
11 Січня 2018, 05:46
Може на Сороку наложити прокляття
11 Січня 2018, 07:11
І ЧОГО ВИ ДО ПЕТРИКА ВЧИПИЛИСЯ
11 Січня 2018, 10:32
Ми прості покупці теж вимагаємо пояснень цін на ринку.
11 Січня 2018, 10:32
Ми прості покупці теж вимагаємо пояснень цін на ринку.
11 Січня 2018, 10:33
Ми прості покупці теж вимагаємо пояснень цін на ринку.
11 Січня 2018, 10:33
Ми прості покупці теж вимагаємо пояснень цін на ринку.
11 Січня 2018, 10:39
Олено, ми й з першого разу зрозуміли. Для чого пишеш по декілька раз одне й те ж саме. Чи тебе заціпило?
11 Січня 2018, 10:46
ВсІ Валютчики і обмінники працюють під кришею Чорного Пастиря
11 Січня 2018, 11:10
Риночному баризі: не заціпило, мабуть якийсь збій.
11 Січня 2018, 19:42
А,ТО ШО ЗА ТАКИЙ ХЕР?ЧОРНИЙ ПАСТОР?
11 Січня 2018, 19:44
НЕПОДОБАЕТЬСЯ -НЕ ХОДИ ТУДИ ?И НЕ КУПУЙ,РАЗ ТОБИ НЕПОДОБАЕТЬСЯ ТОВАР И ЦИНА.ПОИДЬ В ПОРТ -СИТИ ТАМ ТАКИЙ САМИЙ ХЛАМ И ТРИПЕР КУПИ ВТРИДОРОГА.
11 Січня 2018, 19:47
ЩО ТИ КУПИШ В МАГАЗИНИ???ТАКИЙ САМИЙ ТОВАР ЯК И НА БАЗАРИ,НАЗВИ ХОЧА Б ОДИН ПРИСТОЙНИЙ МАГАЗИН В КОВЕЛИ?З НОРМАЛЬНИМ ТОВАРОМ И ПИДХОДЯЩОЮ ЦИНОЮ.А ПРОСТО ВАС ВСИХ ЗЕЛЕНА ДУШИТЬ?
11 Січня 2018, 20:26
А чи може пан Пеніс, надати інформацію, яку він вимагає? А саме, як він справно сплачує податки, чи не завищені ціни на товар у його магазині? Чи легально веде свій бізнес?
11 Січня 2018, 20:31
Та дайте грошей, щоб хоч хату добудувати. Вам, що шкода? Вже не багато осталось.
11 Січня 2018, 20:40
Щось та пташка Сорока, розправила крила, гнать же треба його в шию, хватить керувати! Не уміє говорить, хам на кожном слові, ще й пихатість оту маю, як і його свита з Дубовеї!!! Скільки може базаром правити Дубове, без потрібної освіти? Сімейний дубовський підряд, ще й по 2 машини возить на роботу, а ми гадаєм, куди наші гроші уходять?
11 Січня 2018, 20:56
Геть дубовське сільпо з базару!!!
11 Січня 2018, 21:07
Одна з його свити дубовськеї, каже, що ще й Марті носа втре!Лякає, людей, що вона все може.
11 Січня 2018, 22:53
Я своєю кривенькою лапкою за Петрика очки видеру
11 Січня 2018, 23:21
Горгут як приїде то хоч прояснить ситуацію бо Петрик тільки до людей вміє гавкати, а пояснити щось людям ума не має.
11 Січня 2018, 23:28
Петрик моя найкраща лялька
11 Січня 2018, 23:57
Значить дубівський ляльковий театр в зборі з дятлами-актерами. Шоу починається
12 Січня 2018, 00:18
Чого ви там бастуєте, як я буду жити далі без бабла, кум мій Сорока, як хату достроїть без нашої контролерьоскої мзди?
12 Січня 2018, 06:16
Це не жадібність одного Сороки це якась патологічна жага до накопичення на все життя.А завтра може вже нічого не бути
12 Січня 2018, 06:17
Що згорить то не зогниє
14 Січня 2018, 10:56
В магазинах власники тi ж самi що й на ринку. Те саме китайське лахмiття продають. А ти ё далi тiш себе вологими мрiями, про якicний одяг в ковельських "бутiках". Нормальний брендовий можа купити одяг в Луцьку чи Рiвному, але не в Ковелi. А в магазинах тi ж яйця, що й на ринках, тiльки в профiль))
15 Січня 2018, 01:17
А НАВІЩО СОРОЦІ ТА ЙОГО КУМАМ СТІЛЬКИ ГРОШВИ
16 Січня 2018, 01:33
Розумна людина відразу підмітить жадібність підприємців,і не далекоглядність,бо це приватна організація і їхні гроші,до чого тут Дубівська сільська рада?Ви,що?Кожен підприємець отримує в середньому чистого прибутку 1000$ з одного "Ларька" при тому,що оренда коштує близько 1000грн,якщо комусь не подобається торгове місце на ринку-ласкаво просимо в будь яке,інше торгове місце поза межами цієї території,
16 Січня 2018, 01:33
Розумна людина відразу підмітить жадібність підприємців,і не далекоглядність,бо це приватна організація і їхні гроші,до чого тут Дубівська сільська рада?Ви,що?Кожен підприємець отримує в середньому чистого прибутку 1000$ з одного "Ларька" при тому,що оренда коштує близько 1000грн,якщо комусь не подобається торгове місце на ринку-ласкаво просимо в будь яке,інше торгове місце поза межами цієї території,
16 Січня 2018, 01:35
Дайте реквізити,щоб скинути бідному на допомогу,а то спух від голоду вже.
17 Січня 2018, 18:47
На смердючих ринках в калюжах торгує жлобське бидло.Якщо вам там подобається - торгуйте і купуйте.Давно пора зробити ревізію на що витрачає кошти дирекція ринку.