З квітня ковельчани можуть обрати свого лікаря та підписати з ним декларацію

28 Березня 2018, 12:00
5218

Уже у квітні розпочинається національна кампанія з вибору лікаря: українці зможуть обрати терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів, заклади яких підключились до електронної системи охорони здоров’я.

У Ковельській міській раді пояснили алгоритм вибору лікаря та підписання декларацій, який прописаний в документі «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу». 

Для підписання декларації з лікарем:

  1.  Зверніться у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.

Важливо: заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я». Чи підключений заклад до електронної системи охорони здоров'я - уточніть у реєстратурі або у лікаря, або перевірте самостійно на сайті: https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/

       2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров‘я». Це зробить уповноважена особа закладу ПМД: в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо.

Важливо: дані вносяться в електронну систему – не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему «Електронне здоров‘я» для підтвердження.

       3. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» примірник декларації для перевірки.
Важливо: Уважно перевірте усі свої дані. Якщо помітили помилку – скажіть про це уповноваженій особі медзакладу. Декларацію роздруковуватимуть до тих пір, поки все не буде правильно.

       4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» ще один примірник декларації.

Важливо: Обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.

       5. Пацієнт підписує 2 примірники декларації

Важливо: Уповноважена особа проставляє відмітку з датою на обох примірниках декларації. Один із примірників залишається у вас, інший – у медзакладу.

       6. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я»

Важливо: Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює вибраний вами лікар. Цей процес розпочнеться одразу, коли медзаклад увійде у реформу: автономізується та укладе договір з НСЗУ. 

Нагадаємо, раніше опублікували список сімейних лікарів з якими можна підписати угоду.

Коментарі
28 Березня 2018, 18:11
Маємо досвід реформування судів, прокуратур, поліцій-міліцій. Нічого не змінилося. Зовсім ні чого не змінилося. Мені цікаво наскільки ця реформа поставить на коліна ту стару бабцю??
28 Березня 2018, 18:34
ДОКТОР ПОСТАВИВ МЕНІ ДІАГНОЗ. Я витратила купу грошей на ліки. Але хвороба не проходила. При обстеженні в Києві мені поставили інший діагноз і призначили інший курс лікування. Хто мені поверне марно витрачені гроші. Чому не передбачена в декларації така норма. що зобов"язує лікаря повернути кошти за ліки у рази неправильного курсу лікування? А то за візит до лікаря гроші брати навчились. А ось відповідальність нести не хочуть
28 Березня 2018, 20:08
Розцінки на безкоштовне лікування я оприлюднила. А ось розцінок на безкоштовне направлення до вузькопрофільних лікарів затверджено не буде. Це договірні відносини - скільки сімейний лікар запросить за направлення, стільки й віддасте - нікуди не подінетесь від моєї медичної рехворми...
29 Березня 2018, 03:00
А в Ковелі лікарі є ?
29 Березня 2018, 20:45
Є, якщо у тебе є гроші
29 Квітня 2018, 21:44
ідея хороша будемо молити Бога щоб допоміг все втілити в життя
Коментар
19/04/2024 Четвер
18.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром