Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Ретроспектива: історія ковельського аптекаря

14:08 15.05.2018
764

Перегляди ретросвітлин волинських міст змушують задумуватися над історією свого краю.

Нині мова піде про мешканця міста Ковеля, який був звичайним аптекарем і працював у власній аптеці, виписував рецепти від різних болячок ковельчанам, виготовляв ліки на замовлення та любив місто в якому працював, – пише Волиньpost.

У 1928 році до міста Ковеля з міста Лович (сьогодні Лодзинське воєводство, Польща) переїхало подружжя фармацевтів Станіслави та Тадеуша Парисів. У сім’ї вже була дворічна донька Христина, яка також переїхала на Волинь з батьками.

По приїзду, в місті вони купили помешкання та приміщення під аптеку. Фармацевтичний бізнес родини успішно розвивався аж до початку Другої світової війни.

Родина Парисів брала активну участь в суспільному житті міста Ковеля. Тадеуш Парис довгий час очолював Фармацевтичне товариство Волинського воєводства, користувався неабияким авторитетом серед колег.

Крім того аптека Парисів проводила благодійні акції, роздавала безкоштовно ліки для найбідніших ковельчан, які не могли їх придбати. Також, усі знали, що Тадеуш Парис надає знедоленим безкоштовні консультації з лікування різних захворювань.

В 1939 році розпочалась Друга світова війна. Родина з донькою переїхали до Рівного, де були в 1940 році арештовані НКВД. Тадеуша було розстріляно в Катинському лісі, а дружину з донькою вислано до Казахстану. Доньці Христині вдалось повернутись до Польщі в 1956 році, прожила вона до 1988 року.Коментарі
21 травня
Сьогодні
Вчора
19.05.2018
18.05.2018
17.05.2018
16.05.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин