Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Санаторії Волині перевірять депутати-контролери після скандалу в "Турії"
19:47 25.12.2016

Обласна рада майже рік прискіпливо контролює питання комунальної власності через діяльність тимчасової контрольної комісії облради з питань проведення перевірки діяльності підприємств, установ та організацій, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ та міст Волині. Не дивно, що більшість керівників уже викликали на «килим» до членів тимчасової комісії.

ЩОБ ЕФЕКТИВНІШЕ ПРАЦЮВАЛИ КОМУНПІДПРИЄМСТВА

Як зазначає голова комісії В’ячеслав Рубльов, рішення про створення органу ухвалено одноголосно, притім не залежно від політичних вподобань депутатів облради. .

– Зважаючи на попередні перевірки комунальних підприємств краю, вже можна констатувати: робота комісії суттєво поліпшує діяльність комунальних підприємств, змушує розвивати їх і не стояти на місці. Це частково зумовлено критичним ставленням членів комісії до оцінювання фаховості та ініціативності керівників підприємств, – каже голова комісії.

Тобто тимчасова комісії, на відміну від постійних комісій, мусить чітко визначитися з кваліфікацією комунальних директорів, визначати ефективність їх роботи та стосунків з підлеглим колективом.

– Також комісія з’ясовує, чи немає на підприємствах інших ініціативних фахівців, які гідні конкурувати з нинішніми керівниками. А також мають солідну підтримку в більшості працівників організації. Бо понині на керівних посадах були одні й ті ж люди, які нічого не змінювалося десятиліттями.

Депутат підкреслює, що сьогодні маємо позитивні зрушення, коли колективи комунальних підприємств завдяки діяльності тимчасової комісії фактично через обговорення обирають нових керівників. До всього, тимчасова комісії додала прозорості роботі постійної майнової комісії, а відтак – прозорості обрання директорів комунальних підприємств та організацій.

На початок роботи тимчасової комісії з питань комунального майна в області нараховували понад сотню подібних підприємств. Однак сьогодні через постійну реорганізацію, себто переважно об’єднання підприємств, їх кількість зменшилася приблизно на третину.

– Звичайно, ми повинні пам’ятати про Ковельську залізничну лікарню, яку приймаємо в комунальну власність. А також про інші комунальні підприємства, які були створені за час останньої каденції облради, –наголошує В’ячеслав Рубльов.

ЛІКАРІВ НІХТО НЕ ЗВІЛЬНЯТИМЕ

Непроста ситуація із залізничною лікарнею в Ковелі.

– Комісія шукала алгоритм вирішення цього питання. На жаль, держава напризволяще залишила цей медичний колектив, фактично не фінансувала. І обласний бюджет вкотре узяв на себе ці видатки, щоб люди не страждали через безгрошів’я в перехідний момент, –каже голова тимчасової комісії.

Депутати ухвалили рішення, згідно з яким уже сьогодні майновий комплекс лікарні передається на баланс комунальному підприємству обласної ради. Заодно створена Ковельська госпрозрахункова поліклініка, яка забезпечить лікування залізничників на місці. Вона буде юридичним правонаступником Ковельської залізничної лікарні.

– Тут лікуватимуться не лише залізничники, а й інші категорії волинян. Як було й раніше: приїздили люди з усього району, щоб оздоровитися в залізничній лікарні. Зрештою, заклад мав солідний авторитет і був визнаний одним з ліпших у сфері обласної медицини.

Як запевняє голова тимчасової комісії, трудовий колектив поки визначається, хто залишиться на місці, а хто піде в інші установи. Бо на базі лікарні майновий комплекс зберігається. І його потрібно повністю завантажити.

– Частина приміщень будуть в оренді у медучилища, частина – в Ковельській госпрозрахунковій поліклініці. На іншій частині, ймовірно,створятьхоспісне відділення, а решта приміщень відійдуть цеху протезування. І, відповідно, екстрена швидка медична допомога теж буде створювати своє відділення, – каже В’ячеслав Рубльов.

ДЕПУТАТИ ВІДВЕРТАЮТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ В САНАТОРІЯХ

Тимчасова комісія докладає чимало зусиль до нагляду за роботою місцевих комунальних курортно-санаторних закладів. Відтак резонансу набула остання перевірка та реорганізація санаторію «Турія», а також скарги до комісії від громадських організацій на нібито непрозору діяльність санаторіїв «Пролісок» та «Лісової пісні».

– Перший санаторій, який ми реально перевірили та реорганізували, – це «Турія». На жаль, знайшли зловживання, які завдали значних збитків. І сьогодні цей майновий комплекс нам довелося вимушено передати до військового ліцею. Уже фактично розпочали передачу майна, де будуть навчатися ліцеїсти. А влітку там оздоровлюватимуть дітей і влаштовуватимуть патріотичне таборування, – розповів голова тимчасової комісії.

Частину боргів за попереднього керівництва санаторію закрила обласна рада, зокрема за енергоносії та на зарплату працівників. А це означало, що в програмі підтримки комунальних підприємств потрібно було закласти щонайменше 2,5 мільйона гривень для санаторію. Іще 2,5 мільйона – це борги, за які правоохоронці мусять дати правову оцінку.

– У подібних скандальних ситуаціях варто пам’ятати, що тимчасова комісії облради – це дорадчий орган. Ми радимо далі розглянути питання або постійній комісії, яка виносить рішення на сесію облради. Або ми скеровуємо певні документи до державних органів та установ відповідно із запитом, що і де потрібно перевірити. Також пропонуємо голові ради звернутися до органів, яких на думку комісії варто задіяти під час перевірок того чи іншого комунального підприємства, –роз’яснив голова тимчасової комісії облради з питань проведення перевірки діяльності комунальних підприємств В’ячеслав Рубльов.

Роман ЖИЖАРА, "Сім'я і дім"

Коментарі

Покоївка

07:21 26.12.2016

Кіндер добре поживився з санаторію Турія

Хто біля чого треться

23:31 31.12.2016

В санаторії шлюхи для мера були бекзкоштовно

25 лютого
Вчора
18:07 Кіндер сказав, що нагородить депутата грамотою тільки посмертно 585
16:01 Такого у Ковелі ще не було: 5 фішок «Паркового кварталу» 448
15:31 ФОТО У ковельчанина злодії зняли огорожу 247
13:29 На Ковельщині протестують проти можливого закриття сільської школи 738
12:39 ФОТО У Ковелі «накрили» 5 підпільних казино 1112
09:07 ВІДЕО На сесії Ковельради «земельний» конфлікт ледь не закінчився рукоприкладством 1439
23.02.2017
18:21 Ковельчан «заманюють» на кіноперегляд фотосесією 469
17:03 Ковель-Хелм чи Ковель-Дорогуськ? 642
16:47 У ковельській книгарні безкоштовно роздають книжки 549
15:27 Ковельчанка отримає стипендію від Палиці 480
12:36 Мінсоцполітики відсудило в «Турії» 115 тисяч 211
10:10 ДОКУМЕНТ Депутатів Ковельради просять зберегти старий будинок 990
22.02.2017
18:00 Ковельчан просять оцінити рівень безпеки в місті 1056
17:28 Кіндер хоче більш жорсткого звернення Ковельради щодо підтримки блокади на Сході 841
17:27 ФОТО Ковельські рятувальники вчилися гасити пожежу на вокзалі 217
15:47 ФОТО Велицьк: поліція вилила 40 літрів браги 460
14:01 На Ковельщині – фотовиставка про Героїв 249
12:02 АНОНС У Ковелі запрошують на виставку «волинського Фаберже» 212
10:00 Затриманого у Ковелі за хабар адміністратора МВС засудили штрафом 1882
08:37 Андрій Разумовський: «Інвестор» - компанія, яка будує майбутнє» 444
07:56 П’ять причин розмістити свою рекламу на Район.Ковель 314
21.02.2017
18:00 У Ковелі – день радіопоезії Лесі Українки 118
16:18 ФОТО Любитів: освятили каплицю 388
15:07 Кіндер звинуватив управителя будинків у бездіяльності 979
13:18 ФОТО У Ковелі злодій потрапив у пастку 2548
12:10 ФОТО У Ковелі вшанували Героїв Небесної сотні 358
09:50 Служба безпеки України розслідує справу по «Ковельводоканалу» 1739
08:03 АНОНС Ковельських педагогів запрошують на семінар про реформацію до Луцька 249
Loading...
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин