Топ-новини міста Ковеля і району 2016 року

05 Січня 2017, 12:37
4683

Наші журналісти підготували традиційну добірку найбільш сенсаційних та резонансних публікацій минулого року.

Рік червоної вогняної Мавпи був насичений на цікаві та надзвичайні події, пригоди, скандали, «гучні» висловлювання чиновників та «слуг» народу. Отож, починаємо своєрідний хіт-парад новин, які викликали чималий інтерес у читачів.

ВАЛЮТЧИКИ РОКУ. Поліція затримала пенсіонерку, яка обміняла на Привокзальній площі у Ковелі 100 доларів США, а суд оштрафував її на 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 680 гривень, бо вона вже не вперше притягувалася до адміністративної відповідальності за порушення правил про проведення валютних операцій. Того ж дня поліція затримала жительку села Скулин Ковельського району і також за незаконний обмін 100 доларів. Вона вперше потрапила до суду, тож її було оштрафовано на 510 гривень.

ВИРОК РОКУ. Наприкінці року екс-чиновника мерії Ковеля Дмитра Бручу, який належить до еліти місцевої парторганізації ВО «Батьківщина», судили за «зловживання впливом», хоч затримували за хабар.

Виконавши взяті на себе зобов’язання, Бруча отримав від директора ПП «Резон сервіс» 200 доларів США, що згідно офіційного курсу Національного банку України еквівалентно 4 603,88 гривень, в якості неправомірної вигоди за вплив на членів комісії щодо відчуження з власності міської ради земельної ділянки на вулиці Відродження, площею 0,24 га. Передача грошей відбулася 4 листопада 2015 року приблизно о 16 годині 30 хвилин в центрі Ковеля, поблизу піцерії Classic, у салоні автомобіля марки «Ланос». Отримані грошові кошти Бруча поклав собі у внутрішній ліву кишеню власної куртки. Співробітники Волинського обласного управління Міністерства внутрішніх справ затримали його «на гарячому».

1

Під час підготовчого засідання, яке відбулося 18 березня 2016 року, адвокати хотіли закрити справу про хабар. Так, зрештою, і сталося. Суддя Тарас Наваляний визнав Дмитра Бручу винним у «зловживанні впливом» та призначив покарання у виді штрафу в розмірі 17 000 гривень з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади та органах місцевого самоврядування строком на 2 роки.

ВІДЕО РОКУ. Відео, зняте з кабіни пілота, як льотні екіпажі військово-повітряних сил України відпрацьовують навички бойового застосування на авіаційному полігоні Повурськ у Ковельському районі, опублікували на сторінці Організації Волинських Авіалюбителів «ОВАЛ» сторінці Вконтакте. На відео – пуск керованої ракети Х-25МЛ класу «повітря – поверхня» з напівактивною лазерною голівкою самонаведення з борту штурмовика Су-25 зі складу 299-ї бригади тактичної авіації.

ВІДСТАВКА РОКУ. Сенсаційна новина прозвучала у ковельському «Білому» домі на початку засідання постійної депутатської комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, яке відбулося 20 грудня. Старший брат міського голови Геннадій Кіндер повідомив присутніх, що складає із себе повноваження голови вищевказаної комісії.

«Ви якусь образу маєте?» – допитувався у Геннадія Олексійовича депутат з фракції «УКРОП» Володимир Косцьов’ят.

«Маю!» – впевнено відповів той, але не став уточнювати ні завдані кимось образи, ані мотиви свого досить рішучого політичного кроку.

На думку «відставника», сьогодні склалась така ситуація, що його проекти рішень блокують депутати з інших фракцій. Кіндер запропонував обрати головою комісії Косцьов’ята, але ця не менш сенсаційна пропозиція десь «загубилася».

ДВІР РОКУ. На капітальний ремонт прибудинкової території на вулиці 1-го Грудня, де проживає заступник міського голови Ігор Прокопів, який уже десять років курує питання, пов’язані з гуманітарною сферою і не тільки, з бюджету «вбухали» третину мільйона гривень. Тенденція робити ремонт у дворах, де проживають керівники влади чи депутати, є показовою для міста залізничників. У 2015 році під час виборчої кампанії приватна фірма поклала новий асфальт до двору та у дворі багатоповерхівки на вулиці Незалежності, де розташована квартира, в якій зареєстрований мешканцем міський голова Олег Кіндер.

ДЕРИБАН РОКУ. Міська рада надала ковельчанину Геннадію Кравчуку комунальний гараж, який перебував на балансі «Ковельтепло» і знаходиться на вулиці Заводська, 27-А. У той же час із власності цього пана, який є зятем депутата міськради з фракції ВО «Батьківщина» Геннадія Кіндера, підприємству теплових мереж перейшла частина гаражного приміщення на вулиці Відродження, 12-Б. Кравчук запам’ятався тим, що під час грудневої сесії ради у 2015 році заходився кулаками «ламати» опонентів міського голови, а мер Олег Кіндер вперто не звинувачував свояка у провокації чи хуліганстві. Обмін гаражами є протиправний, оскільки у санітарно-захисній зоні котельні можуть бути розміщені тільки об’єкти, пов’язані з її обслуговуванням.

ЕМОЦІЇ РОКУ. Керівник фракції «Батьківщини» у Ковельській міській раді Василь Дудка ледь не побився з головою громадської ради Миколою Печенюком. Балаган трапився у вересні на засіданні постійної комісії з питань дотримання прав людини, депутатської діяльності та етики у присутності секретаря ради Віри Федосюк. Перебуваючи в стані афекту, «батьківщинівець» зірвався з місця, зробив кілька кроків у напрямку опонента і пройшов би далі, якби не крісло, на якому сидів депутат-«свободівець»: «Нє арі тута!» – «Не арі?!» – «Не арі, с**а!» – «Абнаглєлі вообщє уже! Абнаглєлі!» – «Рот закрой, б**дь!» – «Закрой! Закрию тобі і Кіндеру разом!» – «Закрий рот!»…

ЗБИТКИ РОКУ. Працюючи торговим представником ТОВ «РОШЕН-ВОЛИНЬ», 40-річний ковельчанин протягом двох місяців привласнив 142 805,08 гривень, одержані від покупців за поставлений товар. В ході судового розгляду справи було подано угоду про примирення, за умовами якої він беззастережно визнав себе винуватим в обсязі пред’явленого обвинувачення, приніс щирі вибачення, погасив частину матеріальної шкоди та зобов’язувався відшкодувати повністю вищевказану суму. Суд затвердив угоду та призначив підсудному покарання у виді обмеження волі строком на 2 роки з випробувальним терміном на 1 рік.

ЗВІЛЬНЕННЯ РОКУ. У листопаді на сесію Ковельської міської ради громадські активісти, волонтери, АТОвці та журналісти з різних міст України привели під «конвоєм» начальника відділу комунального господарства міськвиконкому Олександра Балака, який оскандалився через недолуге публічне висловлювання на адресу загиблого в зоні АТО капітана Збройних Сил України Володимира Кияна – легендарного «Тайфуна». Чиновник на засіданні топонімічної комісії «зморозив», мовляв хто такий Володимир Киян, ну загинув, той загинув…

«Наскільки я зрозумів з того, що ви починаєте, от правильно чоловік сказав: віляти, я прошу, будь ласка, до кінця сесії, до кінця дня положити заяву на звільнення в мій кабінет», – «розпорядився» Олег Кіндер.

Багато хто з присутніх, в основному приїжджих, зустріли це схвальними оплесками.

ЗНЕВАГА РОКУ. Неприпустимі висловлювання на адресу нашої держави висловив мешканець села Дубове Ковельського району Петро Об’єдков, який є засновником та головою правління громадської організації «Відродження культурної спадщини Волинського Полісся». При цьому він зізнався, що є громадянином Російської Федерації. Він часто-густо фігурує на світлинах в білій вишиванці, синьому поясі та червоних шароварах. На перший погляд – український народний костюм. Однак черговість розміщення кольорів згори до низу практично відтворює кольорову гаму російського державного прапора-трикольору – так званий «БЕСИК» (БЕлый-СИний-Красный).

ЗУПИНКА РОКУ. У Ковельському районі на дах автобусної зупинки, що біля села Волошки на київській автотрасі, «затягли» аж два воза. Так «щедрували» невідомі дотепники в ніч на Старий Новий рік. Хто господар тих возів – невідомо, але можна сміливо припустити, що він користується неабиякою «увагою» місцевого населення, якщо його господарський реманент другий рік поспіль опиняється у такому незвичному місці.   

ЗУХВАЛІСТЬ РОКУ. Близько другої години ночі оперативно-чергова група Ковельського відділу Головного управління Національної поліції у Волинській області була просто приголомшена, коли побачила у веб-камеру, як невідомий чоловік справляє свою нужду просто на вхідні двері поліцейської установи. Суддя міськрайонного суду Олег Василюк визнав любителя помочитися на поліцію винним у вчиненні адміністративного правопорушення, наклавши на нього стягнення у виді арешту строком на десять діб.

ІНЦИДЕНТ РОКУ. В епіцентрі скандалу опинився капітан міліції у відставці, доброволець та учасник АТО, інвалід війни ІІІ групи Мирослав Токарчук, який заявив, що колишні колеги годинами мордували його наручниками. Перед цим його товариш жбурнув цеглину в лобове скло позашляховика, якого той із Токарчуком переслідували кілька кілометрів і догнали на території міськвідділу внутрішніх справ. Поліція надала відео цього скандалу.

КАПОСТЬ РОКУ. Через конфлікт із чоловіком дружина навмисно пробила шини в його автомобілі. За цю капость той влаштував їй «чорну годину», що довелося викликати поліцію. Чоловік у суді визнав факт насильства у сім’ї, пообіцявши подібного не повторити, а жінка, яка проходила по справі потерпілою, щиро зізналася, що зумисне пошкодила колеса іномарки, але вони вже помирилися.

ЛИХАЧ РОКУ. У жовтні на вулиці Брестській близько 23 години п’яний неповнолітній, який є студентом, збив мікроавтобусом електроопору та в’їхав у бетонний паркан. Причому він не мав посвідчення водія. За словами місцевих жителів, у «бусі» перебував ще один молодик. Після ДТП, з отриманими травмами, обидва пішли у невідомому напрямку. Кажуть, ніби обоє займаються тим, що переганяють з-за кордону машини. Мешканці вулиці цілу ніч провели без електроенергії. Суд оштрафував лихача на 10200 гривень.

МАЛЮНОК РОКУ. Участь у малюнку на асфальті, який у липні відбувся у парку культури і відпочинку імені Лесі Українки під назвою «Діти Ковеля за мир!», взяв депутат Ковельської міської ради з фракції «УКРОП» Володимир Косцьов’ят. Як зізнався нашим журналістам Володимир Кирилович, він малював разом із дітьми замість свого внука, якому три з половиною роки і який приїхав до Ковеля з міста Рава-Руська Львівської області, але не зміг прийти на площу. Від організаторів дитячого конкурсу за свою роботу на патріотичну тематику депутат отримав солодкий подарунок, який передав онуку.

МАРНОТРАТСТВО РОКУ. Ковельська мерія за будівництво світлофору на перехресті вулиць Володимирської та 40 років Перемоги «вгатила» третину мільйона гривень, причому без проекту та кошторису. Це при тому, що на придбання подібного світлофора (з матричними світлодіодними лампами і табло з відліком часу) та його монтаж на перехресті вулиць Міцкевича та Грушевського, неподалік Народного дому «Просвіта», за півтора року до того «пішло» 160 тисяч гривень субвенції з державного бюджету.

НАГОРОДА РОКУ. На сесії Ковельської міської ради помічник народного депутата Степана Івахіва, директор благодійного фонду «Патріоти Волині» Денис П’ятигорець вручив меру міста Олегу Кіндеру Грамоту Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» та пожартував, що той відсьогодні – «золотий медаліст».

«А з Кіндера, могорич, до речі», – мовив на прощання Денис П’ятигорець.

«НЕВИДИМКА» РОКУ. У Єдиному державному реєстрі декларацій відсутня декларація Олега Кіндера за 2015 рік. Про це йдеться у відповіді Національного агентства з питань запобігання корупції на журналістський запит Інформаційного агентства Волинські Новини.

Громадська рада при міськраді прийняла рішення звернутись до НАБУ, Генеральної прокуратури та СБУ з тим, щоб вони надали інформацію про те, які вжиті заходи реагування щодо ковельського мера за неподання електронної декларації. У свою чергу, Олег Кіндер сказав, що інтернет-видання «Волинські новини» не є… засобом масової інформації, порівнявши із парканом.

«Визначено законом, що підтвердження подання моєї електронної декларації реєструється електронною поштою. Я зразу із служби отримую підтвердження, що «ваша декларація прийнята», «ваша декларація опрацьовується» і «всі питання, які будуть пов’язані з вашою декларацією, вам будуть повідомлені». На сьогоднішній день в тому, що даної декларації немає в загальному реєстрі чи не відкрита в загальному користуванні, це питання до розробників даної програми», – пояснив Олег Кіндер під час свого річного звіту.

НЕВІЛЬНИК РОКУ. У вечірній час у Ковелі на території колишньої військової частини, що на вулиці Володимирській, в один із приватних складів вдерся, розбивши скло, неадекватний молодий чоловік, рука якого була закута в наручник з довгим ланцюгом. Дивний молодик попався «на гарячому», але охоче погодився проїхати у міський відділ поліції. Правоохоронці здивувалися, коли побачили громадянина в наручнику з ланцюгом, який кріпився до іншого наручника, але підтвердили, що він має проблеми із психікою.

Хто ж закував його в наручник та до ланцюга? Де і скільки часу він утримувався в такому стані? Відповіді на ці запитання ні журналістам, ані депутатам поліція так і не дала.

ОБВАЛ РОКУ. Рано-вранці на Покрову обвалилась частина столітнього двоповерхового будинку в дворі поліклініки на вулиці Незалежності. На щастя, ніхто не постраждав. Мер Олег Кіндер уже давно вимагав знести цю пам’ятку архітектури місцевого значення.

Ковельчанин Василь Середюк, який свого часу працював прокурором Ковельського району та Волинським транспортним прокурором і є суміжним землекористувачем, маючи тут свій гараж, заявив поліції та журналістам, що перед обвалом невідомі особи поступово збивали кути. Також був частково зі всіх сторін пошкоджений фундамент будови, яка, зрештою, обвалилась. Василь Іванович показав великі крізні отвори в стіні на рівні фундаменту, які були пробиті невідомими особами ще до обвалу. Дерева і кущі приховували дії зловмисників.

«Без дозволу влади тут ніхто нічого не робив би… І то треба ще у велике свято отаке зробити», – обурювалася дружина Василя Івановича.

ОБІЦЯНКА РОКУ. У серпні голову Волинської ОДА Володимира Гунчика, який приїхав до Ковеля на виїзний прийом громадян, перед «Білим» домом зустріли більше сотні людей з плакатами щодо подальшого функціонування вузлової лікарні.

«Шановні залізничники! Я гарантую вам, як голова облдержадміністрації, стопроцентне обслуговування, яке було раніше, і воно нічого не зміниться. Ви менше слухайте тих, хто вам розказує, що не будуть обслуговувати залізничників. Як голова адміністрації ще раз говорю: залізничники обслуговувались і будуть обслуговуватись», – заявив Гунчик.

«Хочуть закрити стаціонар!» – кричала пенсіонерка.

«Ви не переживайте! Ви будете обслуговуватись там, де і обслуговувались», – заспокоював «губернатор».

ОБРІЗКА РОКУ. У лютому поблизу пам’ятника Тарасу Шевченку під час кронування дерев комунальна служба вкоротила й березу. Як сказав місцевий еколог Василь Козак, не всі дерева переносять обрізку, а хворобливо на це реагує береза. Він назвав вкорочену березу екологічним вандалізмом і нагадав, що державними нормативними актами передбачена відповідальність за псування зелених насаджень. У свою чергу, комунальне начальство величає такі роботи – озелененням міста. Після критичної публікації журналістів комунальники взагалі зрізали березу.

ОБШУКИ РОКУ. Наприкінці липня співробітники СБУ провели у Ковелі широкомасштабні обшуки за вісьмома адресами, під час яких було вилучено величезну кількість цигарок, спирту та інше майно контрабандистів.   

«ОДКРОВЕННЯ» РОКУ. Справжнє «одкровення» відносно виділення земельних ділянок для учасників АТО виголосив депутат від «Батьківщини» Святослав Степанюк, згадавши недавню історію, якою так гордилися на виборах місцеві «біло-сердечні», на чолі з своїм партійним очільником та градоначальником Олегом Кіндером.

«Ми, скажемо так, бігли попереду поїзда, щоб задовольнити потреби атовців, тобто ми дали землю, а по факту – землі атовці не мають, бо немає генплану міста, нема плану детального планування. Що це значить? Будувати, щось робити на тій чи іншій ділянці вони не можуть. Просто не можуть. Це свого роду…», – відверто визнав Святослав Степанюк перипетії земельної авантюри, якою надурили у Ковелі учасників АТО.

ОРЕНДАР РОКУ. У вересні на сесії Ковельської міськради депутати більшістю голосів прийняли зміни до міського бюджету. Згідно рішення, для забезпечення поточного ремонту громадської вбиральні на стадіоні «Сільмаш» виділили небагато-немало – 195 тисяч гривень. Ремонт звичайно робити треба, але ж не коштом громади міста.

Цілісний майновий комплекс стадіону «Сільмаш», в тому числі вбиральня, передано в оренду Юрію Шлюєву, відповідно до акту приймання-передачі майна від 15 травня 2003 року. Договором оренди здійснення поточного ремонту приміщень спортивної арени віднесено до обов’язків орендаря. За час оренди стадіону Шлюєвим міськрада неодноразово скеровувала сотні тисяч бюджетних гривень на різного роду будівельні роботи на цьому об’єкті, покращуючи орендоване приватником майно. Чи обліковувались такі інвестиції міста в цілісний майновий комплекс стадіону «Сільмаш», як покращення?

ОТРУЄННЯ РОКУ. Учень дев’ятого класу ковельської ЗОШ № 10 «відзначив» приїзд на екскурсію у Карпати алкоголем. Каже, випив у кімнаті відпочинку двісті грамів. Вчителька разом із медичним працівником школи надавали старшокласнику допомогу, але оскільки самопочуття останнього погіршувалось, викликали «швидку». О 3-й годині ночі підліток був доставлений в реанімаційне відділення Сколівської центральної районної лікарні з діагнозом токсичної дії алкоголю. Хлопця відкачали, а медичний заклад про даний інцидент повідомив поліцію.    

ОХОРОНЦІ РОКУ. Інцидент трапився навесні у міському нічному клубі «Молоко» близько 5-ї години ранку. Один з відвідувачів виявив, що хтось вкрав його куртку, а тому звернувся до адміністратора клубу, повідомив про крадіжку та попросив переглянути запис камери відеонагляду цього розважального закладу. Однак адміністратор відмовила в правомірній вимозі, викликала охоронців, які, не довго думаючи, вдарили відвідувача по голові.

ПАВІЛЬЙОН РОКУ. У квітні у дворі неподалік Ковельської міської ради вночі «виріс» торговий павільйон. Мешканці багатоповерхового житлового будинку були приголомшені, побачивши вранці таку «забудову». «Втулити» тут ларька намагалася ще у січні 2015 року дружина консультанта міського голови Юрія КонащукаІнна Конащук, але жильці категорично виступили проти забудови дитячого майданчика. Здавалось, на тому можна було поставити «крапку», але, як з’ясувалось, від амбітних планів поглинання місць загального користування ніхто і не думав відмовлятися. Забудовники-провокатори діяли, наче злодії, під покровом ночі. Не став їм на заваді й суворий Великий піст. Міська рада підтримала запит з приводу скандального павільйону. ПАТ «Волиньобленерго» письмово підтвердило, що «об’єкт» встановлено з грубим порушенням, однак його й досі не прибрали.

ПЕДАГОГ РОКУ. Ковельський міськрайонний суд розглянув матеріали на директора ЗОШ І-ІІ ступенів села Пірванче Горохівського району за вчинення насильства над своєї співмешканкою в селі Воля Ковельського району. Протягом року педагог вже притягався до покарання за подібні умисні дії, але, схоже, наукою це йому не стало. Суд піддав керівника закладу освіти адміністративному стягненню у виді 40 годин громадських робіт.

ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ РОКУ. Близько 18 години у під’їзді багатоквартирного житлового будинку на вулиці Ветеранів переселенець з Дніпра ударив кулаком в обличчя місцевого мешканця після чого забрав у нього мобільний телефон. Поліція затримала грабіжника. Виявилось, що він був тричі судимим Дніпропетровським міським судом за корисливі злочини, судимості не зняті та не погашені у встановленому законом порядку. У березні 2016 року чоловік звільнився з місць позбавлення волі, а у липні переїхав до Ковеля, де тимчасово проживав на орендованій квартирі, підтримуючи зв’язки з раніше судимими особами.

ПІДПРИЄМЕЦЬ РОКУ. Під час виборів у новоствореній Дубівській об’єднаній територіальній громаді активісти волинського осередку громадсько-політичного Руху «Справедливість» опублікували у мережі Facebook відеоролик розмови з підприємцем у Дубовій.

«Башляю на лапу прокурорам, суддям», – наговорив-нагородив підприємець, який, до речі, став депутатом об’єднаної сільської громади.

ПІКЕТУВАННЯ РОКУ. 12 січня активісти пікетували у Ковелі на вулиці Ватутіна склади торгової компанії «Мегаполіс-Україна», бо «належить російському олігарху, який одночасно виготовляє зброю російським військовим». Керівником компанії з 5 липня 2011 року є Левон Багдасарян. Участь в протестній акції взяли голова депутатської фракції «УКРОП» у Ковельській міській раді Ігор Пініс, лідерка місцевого «Народного контролю», волонтер Анна Коршунова, керівник громадського формування «БУГ» Олександр Калюжний (він же – Саша Харьковський) та його хлопці у так званих «балаклавах». Цікаво, що лише за перший квартал 2016 року ця фірма сплатила у Ковелі акцизного податку 4 мільйони 667 тисяч гривень.

ПОГОНЯ РОКУ. Опівночі на вулиці Володимирській у Ковелі тимчасово безробітний чоловік не виконав вимогу працівників поліції зупинити свій автомобіль і почав від них втікати. Нічні «перегони» закінчились на користь стражів дороги. Водія зупинили повторно за допомогою аж трьох екіпажів поліції. Суд оштрафував правопорушника на 153 гривні.

ПОЗИЧАЛЬНИЦЯ РОКУ. Пенсіонерка з Ковеля у липні та серпні 2007 року взяла два кредити в АТ «ОТП Банк» на загальну суму 50 750 доларів США, але не здійснювала відповідні платежі. Банківська установа подала до суду, стверджуючи, що загальна заборгованість становить 1 мільйон 185 тисяч 283 гривні. Предметом договорів іпотек виступили дві квартири в житлових будинках, які знаходяться у самому центрі міста та мікрорайоні «Черемушки». Суд ухвалив заочні рішення виставити на прилюдні торги обидві квартири, які належать на праві власності пенсіонерки.

ПОРІВНЯННЯ РОКУ. Екс-голова Ковельської районної ради Ігор Верчук порівняв заступника мера Ковеля Ігоря Прокопіва порівняв з Понтієм Пілатом. Висловлювання прозвучало на фоні переведення до комплексної ДЮСШ імені Євгена Кондратовича всіх тренерів спортивної школи «Ніка-Сільмаш», яке можна розцінювати як приховану розправу над її директором Верчуком, котрий перед тим балотувався до міської ради у «команді» опонентів мера Олега Кіндера.

«Ліквідували школу чи ні, але не зберегли. Ви поступили, як Пілат», – так Верчук публічно «припечатав» Прокопіва, двічі згадавши римського правителя Іудії.

ПОРЧА РОКУ. Молода циганка, віком близько 25 років, назвавшись «Ольгою», увійшла в довіру до ковельчанки, наговоривши, що остання має якість проблеми із здоров’ям та в особистому житті, а для «зняття проблем» потрібно поїхати до неї додому. Жінка, наче під гіпнозом, впустила шахрайку в свій будинок на вулиці Підкови. Було вкрадено золоті браслети, сережки, кулони, підвіску, персні та ланцюжок, на загальну суму близько 200 тисяч гривень.

ПРИЗЕМЛЕННЯ РОКУ. До Ковеля у супроводі патрульного автомобіля поліції прикотив колісний тракторець, транспортуючи літак контрабандистів Ан-2, демонтовані крила якого везла слідом помаранчева вантажівка. Цей «кукурудзник» (без жодних номерів на борту!) було знайдено у лісі поблизу села Кашівка Ковельського району. Під час огляду кабіни літака співробітники СБУ виявили карти та документи з інформацією щодо коридорів прольоту через державний кордон, точок злету-посадки та вивантаження товарів. За оперативною інформацією, контрабандисти переправляли до Європи бурштин, цигарки та зброю. Перед цим в лютому до міжрайвідділу СБУ було доставлено також розібраний Ан-2, який виявили в полі, неподалік села Софіянівка Маневицького району.

ПРОПАЖА РОКУ. Після зустрічі міського голови Олега Кіндера з представниками місцевих ЗМІ, яка відбулася з нагоди Дня журналіста, у спеціального кореспондента волинської газети «Вільна думка» Миколи Силюка зникла барсетка. Зустріч проходила у кабінеті мера. Микола Силюк, якого влада не запросила на цей захід, сидів не за столом з усіма, а біля шафи, свою ж барсетку поклав на сусідній стілець. Про неї він згадав уже тоді, коли йшов з «Білого» дому до машини. Як твердить Микола Володимирович, в барсетці була в’язка ключів – від автомобіля, квартири, гаража та інших споруд, паспорт громадянина України, посвідчення водія, техпаспорт на машину, флешка. За фактом зникнення приватного майна поліцією було складено протокол.

РЕЄСТРАЦІЯ РОКУ. Безпрецедентний випадок пов’язаний із ЦНАПом. Як заявив депутат Ковельської міської ради з фракції «УКРОП» Андрій Далека, місцевий підприємець Володимир Шумілов, який через сесію хоче приватизувати прибудинкову територію біля свого будинку разом із частиною дороги, зізнався мешканцям вулиці, що заяву до ЦНАПу не писав. Зі слів підприємця, це зробило за нього приватне підприємство «Автокор». Хто саме писав заяву за Шумілова? Хто підробив його підпис? Як посадовці ЦНАПу наважилися прийняти та офіційно зареєструвати таку «липу»?

РОЗСЛІДУВАННЯ РОКУ. Ковельська поліція півроку «маринує» справу про підробку документів. Цю справу «розкрутили» депутати міської ради з фракції «УКРОП» Галина Стасюк та Андрій Далека. Як письмово повідомила заступник керівника Ковельської місцевої прокуратури Наталія Ткачук, громадяни Світлана Хімач та Олександр Гушинець у лютому 2016 року надали до міської ради підроблені документи. Вони, начебто як пільговики-«чорнобильці», просили надати дозвіл на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок під приватне будівництво на пільгових умовах по вулиці Ватутіна. За даним фактом відкрито кримінальне провадження № 12016030110001172 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України. Матеріали від 9 червня 2016 року перебувають у провадженні слідчого відділення Ковельського ВП ГУНП у Волинській області.

Правоохоронці «маринують» вже не першу резонансну кримінальну справу. Тривалий час не можуть довести до суду розслідування щодо продажу землі колишнього дитячого садка на вулиці Косачів.

СВИНСТВО РОКУ. Пакети зі сміттям, ящики з-під овочів та фруктів, інший різний непотріб можна спостерігати на Привокзальній площі під пам’ятником – старим паровозом. Час від часу тут працюють комунальники, забираючи сміття, але воно неодмінно повертається сюди знову «силами» місцевого люду, особливо того, який торгує поблизу. Люди свинячать, навіть не зважаючи на те, що поруч знаходиться православний храм, на території якого є відеонагляд. Екологічна служба могла би «зловити» за руку тих, хто влаштовує під пам’ятником смітник, та притягнути до адміністративної відповідальності, але їй, схоже, не до того. Поліцаям теж нема до цього ніякого діла, бо вони «полюють» за народом, який в несанкціонованих місцях продає огородину, нещадно направляючи на порушників до суду стоси списаних паперів.

СВОЯЧКА РОКУ. Жінка прийшла додому разом із своєю сестрою, яка відразу почала скандалити із господарем через те, що той випивав того дня з її благовірним. Зі слів чоловіка у суді, своячка взяла його рукою за статеві органи та тягнула їх до себе. Відчувши сильний біль, він змушений був з метою самозахисту взяти її за волосся та відтягнути від себе. Жінка заявила, що п’яний шваґер висловлювався на її адресу нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою. Суддя прийшла до висновку, що винуватість обох сторін не доведено належними доказами.

СКАНДАЛ РОКУ. У серпні відомий в Україні телевізійний канал «News Network» повідомив про кричущий акт вандалізму, який стався на Волині, де на місці масового розстрілу під час війни євреїв встановили пересувний цирк та зоопарк. Скандальну тему відразу ж підхопило ізраїльське видання «The Time of Israel» («Час Ізраїлю»), яке виходить на п’яти мовах.

Спочатку міська влада не коментувала ситуацію із цирком «на кістках», бо тут десятиліттями влаштовують вистави пересувні шапіто та звіринці. Згодом Олег Кіндер договорився до того, що заявив: «Ніхто ж не знає, чи дійсно на цьому кладовища німці розстрілювали людей». Депутат Волинської обласної ради з фракції ВО «Батьківщина» Андрій Турак написав, що Кіндера підтримала секретар Ковельської міської ради Віра Федосюк – член бюро обласної ВО «Батьківщина» і що там ніякого кладовища немає, це все видумали і Кіндер декілька разів запитував Турака, чи він підносив патрони, коли розстрілювали євреїв.

Наше видання вирішило «просвітити» Кіндера та Федосюк в питанні Голокосту на території Ковеля, опублікувавши унікальні документи.

СТУДЕНТ РОКУ. 30 червня колегія суддів апеляційного суду Волинської області визнала незаконним та скасувала наказ директора Ковельського промислово-економічного коледжу Тетяни Селівончик про відрахування зі списків студентів ковельчанина Дмитра Кочута, поновивши останнього у навчальному закладі. Юнак у листопаді 2015 року виклав у соціальних мережах аудіозапис про коледж та окремих його викладачів, який спричинив неабиякий скандал, викликавши неоднозначні думки у ковельчан. У запису він розповів про «чорні гроші» та «тіньові схеми» в навчальному закладі, в якому сумлінно навчався три роки на платній основі за спеціальністю «Обслуговування програмних систем і комплексів». Як стверджує сам Дмитро та його мама Світлана Шлемко, після появи в Інтернеті запису, педагоги почали упереджено відноситись до нього і, зрештою, його було відраховано за академічну неуспішність.

ФОТО РОКУ. Ковельський міський голова Олег Кіндер під час пленарного засідання сесії міської ради 8 грудня 2016 року.

ФРАЗА РОКУ. На традиційній апаратній нараді у міськвиконкомі Олег Кіндер висловлював своє невдоволення щодо спецкора газети «Вільна думка» Миколи Силюка. Інформуючи підлеглих, що сесія міськради відбудеться в кабінеті 316, він заявив:

«Візьміть таблички на каждий стіл, щоб Силюка за ноги не висовувати з президії. Нє, ну – депутатська комісія, він сів на місце голови депутатської комісії і йому по-барабану, бо дємократія. Бо його тронь – за ним закон стоїть! Просто стати, харю начистити – і всьо!»  

ШТОВХАНИНА РОКУ. Інцидент трапився близько 16-ї години в приміщенні управління Держгеокадастру у Ковельському районі. В ході суперечки начальник установи Іван Лукасюк умисно наніс тілесні ушкодження директору ТОВ «Центр «Ковельгеодезія» Тетяні Чирук. За кілька місяців у Ковельському міськрайонному суді розпочався розгляд справи про обвинувачення Івана Лукасюка за ч. 2 ст. 125 КК України. Умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

ЮВІЛЯР РОКУ. У лютому «команда» мерів Ковеля привітала свого попередника Олександра Стрекова, який проживає у Луцьку, з 90-річним ювілеєм. Екс-мер Сергій Кошарук назвав його «Людиною-Епохою». Привітати ювіляра приїздили нинішній мер Олег Кіндер та колишні міські голови Анатолій Семенюк, Володимир Бойко, Сергій Кошарук та Микола Вельма, який у 1990-91 роках очолював міську раду на громадських засадах.

ЯЗИК РОКУ. На засідання колегії міської ради Олег Кіндер висловив бажання «відрізати язик» начальнику відділу комунального господарства міськвиконкому Олександру Балаку, бо «він багато говорить». Про даний факт розповів наступного дня на сесії депутат з фракції «УКРОП» Володимир Косцьов’ят. Це викликало сміх у багатьох з присутніх. Не приховував емоції й сам Олег Кіндер. 

Коментарі
05 Січня 2017, 15:27
то кіндеру треба буде скоро шось відрізати
05 Січня 2017, 16:32
То Кіндер попав майже у всі номінації року.Слава героям?????????
05 Січня 2017, 18:42
інтернет ресурс року - kowel.com.ua
Коментар
20/04/2024 Субота
20.04.2024
19.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром