«Зеніт», пожежа та улюблений кіт: абетка ковельського мера Олега Кіндера

17 Січня 2017, 15:43
3232

На ВолиньPost триває рубрика «Абетка», в якій можна прочитати цікаві, відомі та не дуже факти про знаних волинян. Для наповнення абетки не проводили спеціального опитування, а відшукали інформацію, про яку гості «Абетки» розповіли у своїх виступах чи інтерв'ю.

В «Абетці» ковельського міського голови Олега Кіндера зібрали асоціації до літер алфавіту, які виникли у журналістів при згадці його імені.

А - «Аваль»

Мер Ковеля протягом 10-ти років відпрацював на керівних посадах у місцевому відділенні банку «Аваль». Банківській справі Кіндер присвятив період з 1997 до 2007 року.

А ще міський голова захоплюється Альпінізмом – багато ходив у Карпати, бував навіть за Полярним колом.

Б – «Батьківщина»

Чинний мер Ковеля вже давно «затесався» у лави біло-сердечних та вже не перше десятиліття «тримає марку». Ковельську міську партійну організацію всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» він очолив ще у 2000 році. А 19 березня 2016 року обраний головою Волинської обласної організації ВО «Батьківщина».

В – «Волиньагробуд»

Саме у Ковельській ПМК №21 об’єднання «Волиньагробуд» розпочинав свій трудовий шлях майбутній мер Ковеля. На роботу Кіндер влаштувався після завершення університету, в 1982 році. На цьому підприємстві він пройшов шлях від майстра до керівника підприємства. Тож МП ПМК Кіндер очолював 1990 по 1997 роки.

Г – Гузь

У 2011 році Кіндер заявляв, що 100% балотуватиметься під час наступних виборів до Верховної ради України. Однак, під час виборчих перегонів стало відомо, що по мажоритарному виборчому округу, який включав Ковель, від об’єднаної опозиції висунули Ігоря Гузя.

Тоді очільник виборчого штабу «За Батьківщину» Анатолій Грицюк заявив, що кандидатура Олега Кіндера як кандидата до ВРУ не розглядалась, мовляв, він дав обіцянку виборцям, а тому має працювати мером на благо громади. Грицюк повідомив, що міський голова Ковеля буде працювати під час виборів як «солдат партії», а відповідно, допомагатиме у підготовці та агітації.

Д – Державна екологічна інспекція

Саме цю структуру очолював Олег Кіндер у 2008 році. Тоді чинний мер Ковеля керував обласним осередком держслужби.

Е – екологія

Очільник міської ради Ковеля є засновником і керівником громадської організації «ЕКО-Волинь». Окрім того, він був головою постійної комісії облради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів.

Ж – жінка

Із своєю дружиною Наталією майбутній очільник міста познайомився ще будучи студентом. Наталю він побачив на весіллі двоюрідного брата. Кіндер був старшим дружбою, а майбутня дружина – старшою дружкою.

«Був на 4-му курсі інституту. Але яке там навчання, коли щомиті додому тягне? Там чекала наречена», – розповідав Олег Кіндер. Тож одружився він у 21-річному віці.

З – «Зеніт»

Однією з перших дороговартісних покупок Кіндера, яку він придбав після 3 місяців праці у студентському будзагоні у Сибірі, був фотоапарат «Зеніт-Е».

«Я тоді отримав близько 2 тисяч карбованців. Це великі гроші були. Для прикладу, «Жигулі» коштували три тисячі. Як повертався, в Москві пересаджувався з літака. Мав півдня на магазини. Досі пам’ятаю: купив найсучасніший фотоапарат «Зеніт-Е» за 115 карбованців – космічна ціна. І шикарний годинник за сотню. Уже був першим хлопцем на селі, жаданим кавалером», – пригадував ковельський міський голова, спілкуючись із журналістами.

А ще у 2010 році Кіндер зробив депутатам міськради цікаве Зауваження – мер покритикував депутатський корпус за незнання державного Гімну і порадив вивчити слова, «щоб не було соромно».

І – інженер

Ковельський градоначальник закінчив Український інститут інженерів водного господарства. Проте в одному інтерв’ю він зазначав, що хоч навчався на інженера, тривалий час захоплювався історією. Зокрема, навіть мав унікальні примірники «сталінської», «хрущовської», «брежнєвської» історії КПРС. 

К – конфлікт

Один з останніх конфліктів, які виникли у місті, стосувався вшанування пам'яті Героя України Володимира Кияна. Начальник відділу комунального господарства Олександр Балак зневажливо висловився про загиблого ковельчанина.

Натомість вибачився за дії підлеглого Олег Кіндер. Він зауважив, що йому надзвичайно неприємно, що склалася така ситуація з перейменуванням вулиці Ватутіна. Мер попросив Балака пояснити, що в насправді відбулося. Останній у своєму виступі чіткої відповіді на запитання присутніх не дав, не спростував звинувачень на свою адресу, не вибачився.

Зваживши на це, міський голова запропонував йому написати заяву на звільнення.

Л – «лобове» попередження

Олег Кіндер, перебуваючи у Луцьку, встиг стати героєм пабліка «Автохами». Так, робочу автівку ковельського очільника активісти «засікли» під стінами Волинської облдержадміністрації, припаркованою під знаком «В’їзд заборонено».

Конфуз не набрав розвитку, бо до кінця робочого дня в ОДА «потерпілий» не висунув жодних претензій до активістів «Стоп Хаму».

М – мер

Олег Кіндер посідає крісло ковельського градоначальника вже вдруге. Вперше він обіймав цей пост 11 листопада 2010 року. На виборах, які відбувалися восени 2015 року, він обігнав свого суперника і теж екс-мера Ковеля Сергія Кошарука лише на 147 голосів (29,85% та 29,07% відповідно). Кіндер не тільки здобув собі перемогу, але й найбільшу кількість депутатів для майбутньої міської ради.

У 2015-му він вдруге очолив ковельську міську раду.

Н – найрідніші

Нинішній мер Ковеля – корінний абориген. Батько градоначальника Олексій Кіндер - знаний в окрузі будівельник, виходець з поліського хутора. Матір Ніна Василівна - одна з перших повоєнних медиків, переїхала з батьками на Волинь із Полтавщини.

У Олега Кіндера та його дружини Наталії є син Олег та донька Юлія. 

П – пожежа

В ніч на 1 листопада 2011 року у будинку мера сталася пожежа, внаслідок якої оселя згоріла ущент.

Будинок зводили від 2008 році, та так і не встигли у ньому пожити. Після пожежі Кіндери переїхали у будинок, який зводили для доньки.

Р – рада

У 2007-2008-му роках Кіндер працював в апараті Верховної Ради України.

А ще у грудні 2016 року Ковель в односторонньому порядку розірвав договір про співпрацю із російським містом Ржев. За таку ініціативу голосував і чинний ковельський мер.

С – Столяр

Депутат Волинської облради Василь Столяр у 2016 році став на стежку війни з головою обласного осередку «Батьківщини» Олегом Кіндером. Проте саме завдяки Кіндеру Столяр став депутатом, оскільки перший відмовився від свого мандату заради посади Ковельського міського голови.

А ще ковельський міський голова за гороскопом Стрілець.

Т – тренування

Кіндер неабияк захоплювався альпінізмом та регулярно тренувався у рівненському туристичному клубі «Азимут».

«Тренування було дуже професійне. Бо це були категорійні походи. Не пікніки, а залікові змагання різної категорії складності», – пригадував Олег Кіндер. За його словами, витривалість неабияк пригодилася, коли на Півночі доводилося ночувати у наметах у 50-ти градусний мороз. 

У – улюбленець

Удома у Кіндера був домашній улюбленець – кіт породи британська гладкошерста.

«Навіть не скажу, чи то «клаповухий», чи «висловухий». А лінивий, страшне! В кого він такий вдався?! Іде-іде, впаде догори ногами… Все, поки не почухаєш-погладиш, не підніметься, – розповідав обранець громади.

Ф – фестиваль

Під час святкувань Дня міста, який традиційно відзначають у першу неділю липня, у Ковелі проводять фестиваль Ковель Energy. У його рамках передбачені виступи музичних гуртів та ді-джейські сети. Традиційно цього дня на урочистостях приймає вітання й міський голова Олег Кіндер, адже саме із ним спілкуються гості із-міст побратимів, які теж прибувають вітати ковельчан. 

Х – хобі

Відомо, що Олег Кіндер не байдужий до полювання. Цю звичку, за словами мера, він перейняв від свого брата.

«Разом виїхали, разок стрельнули, якогось зайця підстрелили, переночували в наметі. Якщо поряд водойма – пару карасиків зловили. Ото відпочинок!» – захоплено розповідав ковельський градоначальник.

Ш – шашлик

Наступного дня після пожежі у будинку міського голови Ковеля перший віце-губернатор Олександр Башкаленко розповідав нібито причиною загоряння будинку Кіндера стало те, що діти на першому поверсі смажили шашлики. Дослівно це звучало так: «На першому поверсі є пічне опалення, камін. Діти, не булу називати кого, смажили шашлики і сосиски і від цього сталося загоряння будівлі».

Однак слова Башкаленка виявилися неправдивими, адже на той момент відповідні органи ще не провели слідчих дій, а наймолодшій «дитині» Кіндера було 29 років. 

Ю – юшка

Відпочинок у родинному колі з родиною за казанком юшки – улюблений відпочинок Кіндера.

«Шашлички, юшка наварена і живе спілкування. Ніяких ресторанів чи барів. Знаєте чому? Бо багато онуків, дітей у родині. Їх обмежувати в ресторані – то марна справа. Навіть тиждень тому з братом відпочили на озері. По келишку випили, поспілкувалися. Потім роздивилися – а нас не мало-не багато – аж 40 чоловік самих лишень родичів», - розповідав очільник ковельської міськради.

Я - «Якби я знав, то не їхав би. Хай би ваші працівники краще працювали».

Саме такими словами зустрів Олег Кіндер рішення голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика про виключення його із складу колегії Волинської ОДА у серпні 2014-го року.

Олег Кіндер, почувши, що його в списках немає, зауважив, що даремне приїхав

***
Автор цієї публікації виключила букву «Ї»,«Й», «Є», «О», «Ч», «Ц», «Щ», з переліку, адже до них важко підібрати асоціацію. У публікації використані матеріали видань «Таблоїд. Волині», «Волинські новини», «Kovel.com.ua», «Відомості», «4 влада», «Волинська правда», сайти Ковельської міської ради та Волинської обласної держадміністрації.

Коментарі
17 Січня 2017, 18:09
А ти що зробив, що створив, і хто ти такий,що людину обзиваєш? Може ти навіть на мавпу не тягнеш?
17 Січня 2017, 18:56
«Після пожежі Кіндери переїхали у будинок, який зводили для доньки». Насправді для доньки нічого не зводили, а купили вже готовий будинок у рідного брата на той час депутата Ковельської міської ради з фракції ВО «Батьківщина» Віктора Пацалая. <br/>«Проте саме завдяки Кіндеру Столяр став депутатом, оскільки перший відмовився від свого мандату заради посади Ковельського міського голови». Неправда! Завдяки Кіндеру депутатом облради стала Людмила Кирда з Маневичів.
17 Січня 2017, 18:58
На рахунок АВАЛЯ з 1997 року по данний час там інший кірівник. (інформація не вірна ?)
17 Січня 2017, 23:39
То що синуля Сашки-Долара організував розбірки в Олевську
17 Січня 2017, 23:52
Я ЗНАЮ ДЕ ОФІС ЦІЄЇ ГНИДИ
18 Січня 2017, 10:56
В «Абетці» ковельського міського голови Олега Кіндера забули включити асоціацію з літерою &quot;Є&quot;, зокрема : &quot;єгері під час рейду зупинили для перевірки документів групу мисливців, серед яких були міський голова Ковеля Олег Кіндер, два міліціонери, митники, а також, як пише видання, «інші поважні люди Ковельщини», &quot;Олег Кіндер відмовився пред’явити докумени на полювання&quot;. Джерело: 17 грудня газета «Волинь-нова».
18 Січня 2017, 11:15
забули включити асоціацію з літерою &quot;О&quot;, зокрема: &quot; &quot;ОДЕРЖАННЯ ХАБАРА, - &quot;Ще у червні 2011 року Віктор Кавас звернувся до міліції із заявою, в якій звинуватив ковельського мера у вимаганні та одержанні хабара, передавши записи своїх з ним розмов. ... Після цих сенсаційних «одкровень» на судовому засіданні в Інтернеті з'явилися аудіозаписи розмов двох чоловіків, які обговорюють повернення грошей. З кількох фрагментів зрозуміло лишень, що ціна питання — п'ять тисяч «зелених». Голос одного нагадує голос Олега Кіндера. ... В апеляційному суді Волинської області представник позивача Дмитро Бурда зачитав власноручно написану Олегом Кіндером заяву про те, що він просить... залишити без розгляду позов до Віктора Каваса та скасувати рішення Ковельського міськрайонного суду. Джерело: &quot;Підприємець публічно назвав посадовця «взяточніком», а потім ще й виграв у нього справу в суді&quot;, &quot;Волинь Нова&quot;, ЕЛЕКТРОННЕ ВИДАННЯ №1231 ЧЕТВЕР, 12 ТРАВНЯ 2011р..
18 Січня 2017, 11:43
забули включити асоціацію з літерою &quot;Ч&quot;, зокрема: &quot;ЧЕРГОВА ХАЛЕПА&quot;, - &quot; &quot;Витягувати з чергової халепи мера Ковеля Олега Кіндера, який від імені міської ради судився з власним виконкомом і підприємством «Каскад», до столиці чомусь прибув недешевий приватний адвокат із Луцька Володимир Хохлов, відомий в певних колах на прізвисько «почтальйон» . ... Судова «епопея», пов’язана з незаконним намаганням ковельського міського голови Олега Кіндера позбавити місцеве ТОВ «ВКП «Каскад» законних прав на майно, що тривала більше року, завершилася повним фіаско – ганебною поразкою градоначальника у стінах Вищого господарського суду України.&quot;... яка носила ознаки відкритого рейдерства, стосовно охоронюваного законом права власності товариства на майно та ще й вчиненого в інтересах третьої особи, такого собі Сергія Нагорника» ,. Джерело: &quot;Рейдерство ковельського міського голови Кіндера – зупинено&quot;,06.05.2016, продовження &quot; ЧЕРГОВОЇ ХАЛЕПИ&quot; - &quot;Суд скасував чергову постанову місцевих правоохоронців про закриття кримінального провадження, ... , яке розслідується ще з 19 червня 2013 року!. Ухвала суду акцентує, в яких саме напрямках має діяти слідство. ..., полягає у скарзі директора «Каскаду» на постанову слідчого, яка містить чимало дуже неприємних для міської влади фактів&quot;. Джерело: &quot;Землю колишнього дитсадка продали за підробленими документами?&quot;27.12.2016., Інтернет видання &quot;Район Ковель&quot;.
18 Січня 2017, 11:56
забули включити асоціацію з літерою &quot;Щ&quot;, зокрема: &quot;щось радісно відзначав в одному із ресторанів міста&quot;, О. Кіндер взявся в деталях розповідати, що ж він робив того дня ближче до вечора, ... , 19 лютого, в День скорботи за загиблими під час Революції Гідності. ... Вийшов у такому піднесеному настрої. ... працівники міліці, ..., просто підійшли і почали сміятися. Я кажу, а що таке? Та кажуть, а що, що: перевіряємо заклад. Я кажу, а чого? Бо п’яного Кіндера шукали. З’явилися працівники правоохоронних органів у тому місці не випадково, бо до них надійшов виклик. Згодом, ... , прізвище автора того злощасного дзвінка – це громадський діяч Микола Печенюк. ... . Тоді від міської влади, ... , серед присутніх прокотилася чутка, що О. Кіндер не прийшов на віче, тому що, мовляв, напередодні був надто заклопотаний в ресторані.&quot;. Джерело: &quot;Ковельський мер розповів, що він робив у ресторані в День вшанування українцями пам’яті Небесної Сотні&quot;, 23-02-2016, Інтернет сайт &quot;Про Ковель&quot;.
18 Січня 2017, 21:02
В той день ми просто бухали,яке кому якоє дєло...
19 Січня 2017, 17:36
А ще забули про штучно створені Кіндером скандали:1.У випадку цирку на кістках розстріляних через намагання &quot;клеїти&quot; із себе дурня (а чи були там розстріли?) 2.У випадку зволікання із звільненням Балака за його цинічний вислів на адресу В.Кияна.
20 Січня 2017, 16:54
М - муд@к ось і вся абетка...
23 Січня 2017, 12:06
Такий придурок не може бути відповідальним
05 Вересня 2017, 19:14
Мавп падло забери Кнопин магазин з дитячого майданчику
03 Жовтня 2017, 23:46
Зате стаття яка хвалебна))
Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024