Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Наукова історико-краєзнавча конференція «Ковель і Ковельщина в українській та європейській історії»
Наукова історико-краєзнавча конференція «Ковель і Ковельщина в українській та європейській історії»

«Історія Ковеля та Ковельщини є багатою, унікальною», – науковець Богдан Зек

11:43 21.10.2018
2268

У Ковелі відбулася Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Ковель і Ковельщина в українській та європейській історії», приурочена 500-річчю надання місту Магдебурзького права.

Про це повідомляється на сайті Ковельської міської ради.

70 дослідників нашого краю зібрались 18 жовтня у Народному домі «Просвіта», аби поділитись своїми напрацюваннями. Їх прийшло послухати чимало юних ковельчан, людей, які цікавляться, чим жило місто у давнину і чим воно цікаве сьогодні.

Зібрання розпочалося із мистецького виступу. Зі сцени звучала посвята місту у виконанні автора Альони Малюги-Мельникової та «Пісня про Ковель», написана Олегом Корнелюком, яку він представив разом з ансамблем «Колорит».

Учасників заходу привітав заступник міського голови, співголова оргкомітету Ігор Прокопів.

«Ковель має за честь приймати Всеукраїнську конференцію. Приємно, що у наше місто приїхав цвіт української науки. Конференція, яка проходить у нашому місті раз у п’ять років, є однією із найбільш представницьких на теренах краю. Висловлюю вдячність авторам за неоціненні матеріали про наше місто. У Ковелі і надалі докладатимуть зусиль, щоб знати свою історію, прославляти її», – сказав Ігор Прокопів.

Ігор Ярославович вручив Почесні грамоти міської ради людям, які доклали чимало зусиль, аби захід відбувся. Їх отримали кандидат історичних наук, завідувач кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, голова Національної спілки краєзнавців України Геннадій Бондаренко, директор Волинського краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Анатолій Силюк, член Національної спілки письменників України, Національної спілки краєзнавців, Почесний громадянин міста Ковеля Анатолій Семенюк та колектив Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
Ковельська конференція — це особлива подія. Вона проходить уже вчетверте та збирає дослідників з України, Білорусі. Тематика матеріалів є надзвичайно широкою. Великий блок займають новітні дослідження діяльності національно-визвольних змагань на території краю. Багато праць присвячено сьогоденню, надзвичайно глибокими є дослідження з життя родини Косачів.

Що важливо, усі статті увійшли до збірника, який було випущено до конференції. Книги отримали ті, хто долучився до її написання. Згодом вони надійдуть у навчальниі заклади та бібліотеки Ковеля.

Про цінність цього видання говорив один із співорганізаторів конференції Анатолій Силюк.

«Напрацювання, які оприлюднюються на конференції, важливі для історичної науки, краєзнавства в нашій області та в нашій державі», – сказав Анатолій Силюк.

Підтримав свого керівника і кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек.

«Історія Ковеля та Ковельщини є багатою, унікальною, колоритною і, звичайно, є чим пишатися. Вважаю, що збірник матеріалів, який підготував оргкомітет, є дуже унікальним і сприятиме подальшим науковим дослідженням», – сказав Богдан Зек.

У Ковель прибули гості зі столиці. Серед них і Акаш Крішон. Він уже впродовж десяти років вивчає історію нашого краю. Каже, що джерела про минуле міста над Турією досить добре збереглися, але ж сама історикографія не висвітлена. Особливо питання, пов’язані з міським самоврядуванням, зі становленням міста.

Як він відзначив Ковель уже в 1518 році був потужним поселенням, тому й отримав цей королівський привілей — Магдебурзьке право. І можна пишатись, що й у давні часи місто було регіоном спокою, коли навколо вирували збройні конфлікти. І незважаючи на навколишні перепетії, місцеве населення жило в правових рамках.

Щодо самої конференції, то молодий науковець відзначив, що вона є досить масштабною. А публікація збірника, його авторський колектив вказує на те, що у Ковелі зуміли зацікавити історією і поєднатим різні покоління. Тут мали змогу представити свої дослідження і аматори, і професіонали. Розвідки у минуле і сьогодення провели митці та історики, викладачі та чиновники. Але це все місцева громада, а також українці з інших регіонів, яким цікава Ковельщина.

«Україна неможлива без її частин, маленьких клаптиків — одним, з яких є Ковель. Важливо досліджувати історію кожного регіону. На конференції ми бачимо, що професіонали горять і запалюють аматорів. Давайте не будемо забувати, що для побудови майбутнього нам необхідно знати своє минуле», – наголосив гість з Києва Акаш Крішон.

Особливу зацікавленість викликала ця подія у місцевого вчительства, адже у збірнику дуже багато досліджень, цікавих фактів, які неодмінно стануть хорошою базою для дискусій та обговорень на уроках історії, літератури.

Підсумовуючи результати роботи конференції, співголова оргкомітету Геннадій Бондаренко зазначив, що варто схвалити ковельський досвід. Матеріали неодмінно мають бути поширені серед навчальних закладів, бібліотек, вони мають бути доступними для студентів та учнів.

На його думку, конференція вдалася і вона ще раз засвідчила, що місту необхідні знання про свою історію, традиції, що у Ковелі бережуть надбання минулого і цінують сьогодення.


Загрузка...
Коментарі

ото зборище

18:31 21.10.2018

крішон,зек,батюшка-це пізд-ц

пікінесу

18:56 21.10.2018

Чого ж у тебе рило таке нефотогенічне.

Бабій

19:37 21.10.2018

які гарні ніжки в дам на фотці №2 )))
та й на інших фотках милі личка мелькають)

Читаю

14:16 22.10.2018

Дійсно, файна була конференція, стверджую, як очевидець. Має славну історію наш край, а от чи буде таким славним сьогодення? Навряд.. І доказ тому оці пустопорожні, навіть, вибачте, тупі, коментарі. Бо хіба люди, які так коментують, здатні на щось високе. Залишається сподіватися, що таких одиниці. Бо інакше нема у нас шансу...

Відповідаю

15:47 22.10.2018

На фото №2 артисти,яке славне сьогодення ми маємо завдячуючи тим людям що на фото ми знаємо(нічого так собі щоки Вельма наїв при усіх режимах),а майбутнього у нас немає,бо у нас є такі коментатори як Бабій та Читаю.

читачу

18:04 22.10.2018

[ВИДАЛЕНО ЗА ОБРАЗИ]

ДО ЧИТАЮ

18:20 22.10.2018

У пікінеса рило відверто просить кірпіча,-його навіть природа-збоченка не сприймає,-а за його працю вважаю що його потрібно четвертувати,тільки не відрубувати кінцівки а надрубувати,щоб подовше мучився,як мучиться цей тупорилий,побожно-рабський народ.

16 жовтня
Сьогодні
Вчора
14.10.2019
13.10.2019
12.10.2019
11.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин