Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
У Ковелі провели перше стентування
У Ковелі провели перше стентування

У Ковелі провели перше стентування

16:54 21.11.2018
1354

У Ковельській центральній лікарні з допомогою ангіографа, урочисте відкриття якого відбулося місяць тому, провели перші дослідження й оперативні втручання.

20 листопада тут зробили три коронографії та одне стентування, – повідомляють на сторінці «Зниження рівня захворюваності на хвороби системи кровообігу – Волинська ОДА» у Facebook.

Із цього числа розпочинається лік врятованих людських життів завдяки закупівлі за кошти Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинські області» рентген-ангіографічної системи Infinix-i Core+ INFX-8000V/G3 виробництва Canon (Toshiba).

Читайте також: У Ковельській лікарні встановили «космічне» медичне обладнання

Це обладнання – вартісне, обійшлося у понад 605 тисяч доларів. А для того, щоб воно запрацювало, у Ковелі зробили ремонт приміщень. Тож лише облаштування відділення ангіографії та ендоваскулярної хірургії обійшлося місцевому бюджету у майже 4 мільйони гривень. І створення умов відповідно до вимог виробника – обов’язкова опція, без якої високоточну техніку не введуть в експлуатацію та не нададуть гарантій на неї.

А ще тривалий час відбувалися навчання спеціалістів, які працюватимуть на ангіографі.

По-перше, судинні хірурги та нейрохірург кількаразово пройшли курси у Київському центрі серця Тодурова, інституту нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова, Національному інституті серцево-судинної хірургії імeні М. М. Амосова, в обласних лікарнях Луцька та Львова і навіть у клініках Польщі.

А по-друге, постачальник делегував своїх сертифікованих фахівців у Ковель, аби місцеві медики на місці ознайомилися з тонкощами роботи з технікою. Тож і ці перші втручання у місті залізничників пройшли під пильним оком гості з Києва – провідного фахівця по ангіографії Єлизавети Мельник, яка працюватиме у ЦРЛ до кінця цього тижня. Крім неї, колегам допомагали луцькі кардіологи Олександр Христюк та Ірина Січкарук.

Те, що відбулося 20 листопада, медичною термінологією звучить так: три коронографії та одне стентування проксимального відділу передньої міжшлуночкової гілки лівої коронарної артерії (ПМШГ ЛКА). А звичайною мовою – проведено діагностику трьом волинянам віком від 35 до 65 років. А одному – 41-річному – після перенесеного понад тиждень тому інфаркту міокарда (про який, до слова, він навіть не знав) поставили стент, що дозволить людині повернутися до звичного способу життя.

«Це те, задля чого й реалізовувалася ідея встановити у Ковелі таке обладнання – наближення якісної медичної допомоги до пацієнта, аби людині вчасно провести необхідні втручання. Бо найбільш у вагу нині у боротьбі з серцево-судинними недугами має час. Саме те, коли була надана необхідна допомога, визначає, чи вирвуть медики пацієнта із лап смерті і чи не загрожує йому інвалідизація», – пояснює важливість введення в експлуатацію ангіографа головний лікар Ковельського МТМО Олег Самчук.

Згоден із ним і завідувач відділення ангіографії та ендоваскулярної хірургії Олександр Голуб.

Він уточнює, що завдяки такому обладнанню надання вкрай необхідної високоякісної допомоги займає небагато часу: скажімо, стентування, так би мовити, від А до Я триває до 30 хвилин, а коронографія – хвилин 15.

А власне роботу рентген-ангіографічної системи описує з посмішкою та коротко: «Працює супер! Повірте, пройде півроку – і навіть скептиків переконають статистичні дані, які завантаженості ангіографа, за якими – життя ваше чи когось із тих, хто поруч».Коментарі

ДІД КАРПО з с. Скулина

15:27 22.11.2018

Яка ціна стендування ????? А не розказуйте байки про ангіографа. Європа це виср--ла ще 20 років назад. ЦІНА-ЦІНА-ЦІНА........

13 грудня
Вчора
11.12.2018
10.12.2018
09.12.2018
08.12.2018
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин