Україна стала на крок ближчою до отримання томосу

29 Листопада 2018, 19:48
Україна стала на крок ближчою до отримання томосу 2880
Україна стала на крок ближчою до отримання томосу

Сьогодні архієрейський синод Вселенського патріархату ухвалив текст Томосу щодо надання автокефалії Українській православній церкві.

Про це йдеться у повідомленні Вселенського патріархату.

«У контексті рішення, прийнятого Вселенським патріархатом про надання автокефалії церкві України, і в очікуванні випуску Патріаршого та Синодального томосу, Святий і Священний синод підготував конституційну хартію української церкви», – йдеться в рішенні синоду, опублікованому ввечері 29 листопада.

При цьому Синод Вселенського патріархату не оголосив дату проведення в Україні Об'єднавчого собору.

 

Коментарі
29 Листопада 2018, 22:32
Ну це вже ближче до істини,але і ще не так
29 Листопада 2018, 22:44
Затверджено статут Української церкви написаний на основі томосу про автокефалію - якось так.
30 Листопада 2018, 00:29
А ще ближчою стала до повної і непроглядної дупи.
30 Листопада 2018, 00:45
що кому болить
30 Листопада 2018, 11:14
Рішення для вирішення, ведучого в майбутньому до вирішення, прийнятого для прийняття, в очікуванні очікування, на крок до кроку...бла бла бла ... а Томоса, як небуло, так ні немає.
30 Листопада 2018, 11:54
Прієзжайтє к нам на Колиму.
30 Листопада 2018, 11:58
Томос є і він затверджений синодом Константинопольської матері-церкви.На основі томосу затверджений проект статуту обєднаної церкви.Дата проведення арх.собору буде названа Вселенським патріархом на наступному тижні. Правда все це забули тобі показати і з тобою погодити - ну звиняй.
30 Листопада 2018, 12:47
Якщо затверджений, то чому не дають прочитати? І що мішало назвати дату на синоді?
30 Листопада 2018, 12:59
А ти прочитаєш? Вмієш грецькою чи англійською?Всі питання відображені у томосі і затверджені на синоді будуть відображені у статуті єдиної помісної церкви в Україні.Дата - погоджена/ середина грудня/ але озвучена буде на наступному тижні Варфоломієм.Таке рішення синоду,правда знову у тебе забули запитати.
30 Листопада 2018, 16:33
Вмію. Англійською. То де почитати?
30 Листопада 2018, 17:14
Сумнівно що вмієш,бо прочитав би комюніке патріархії і не задавав би дурних питань.Є сайт Вселенського патріархату - там читай , проте можеш не спішити скоро буде Українською.
01 Грудня 2018, 13:11
Поведінка притаманна &quot;Свідкам Томоса&quot;, різкі висловлення, та не повага, не говорячи про любов до інших.... <br/>А взагалі цікаво почитати той статут, щось дійсно турецкі грекі мутять, щось для себе вигідне, раз статут пишуть самі нам, а не дасть його написати на Об'єднавчему соборі. Да і по тому Сіноду, що пройшов в Константинополі видно, на прикладі іншої церкви, що той Варфоломій сьогодні дав Томос, завтра забрав, сьогодні дасть Україні Томос, завтра забере, та разом с Томасом і українську нову церкву, по принципу як Путін віджав Крим, поки Ви там хлопці не можете між собою розібратися в Києві, заберу тощо наше було колись... І будуть українські церкви подчиняться їм та українські гроши іду в Турцію. Не соромно буде нам українцям перед Богданом Хмельницьким та перед нашими предками які воювали проти турків та страждали від них????
01 Грудня 2018, 14:46
От мені цікаво,як прихильники РПЦ в Україні обсмоктують питання надання Томосу - бачте не поважають їх,не люблять,переслідують...А ви з любовю обзивали людей розкольниками,перехрещували і перехоронювали людей,сичали на вірних Української церкви ненавистю. Тепер бач йому цікаво почитати той статут,Томос. А ти там щось розберешся?Та не переживай так сильно за патріарха Варфоломія,матір - церква знає що кому давати і що у кого відібрати.В середині грудня пройде обєднавчий Собор,створять Українську церкву,оберуть предстоятеля і буде вона в числі інших 15 помісних церков.І все буде добре...
01 Грудня 2018, 15:29
Ну я якщо від цього піднімуть зарплати, пенсії, зменьшать тарифи, дадуть робочі місця, щоб всі здорові та молоді не виїзжалм на заробітки навіть в ту Росію, не буде корупції, а люди станут добріше, духовность піднімуть в суспільстві, то я тільки за Томос!!! Але нажаль на сьогодні переймінують церкву, як міста та вулиці по Україні, а людям, які живуть на тих вулицях і містах, від цього краще не стало! А навпаки! Як живому!? В повній... Не тим займаються наші політики!!!
01 Грудня 2018, 15:31
Не соромно буде нам українцям перед Богданом Хмельницьким та перед нашими предками які воювали проти турків та страждали від них????
01 Грудня 2018, 15:33
Прихильники УПЦ нікого не переслідували, не треба брехати!
01 Грудня 2018, 15:42
Читай уважно і не перекручуй.
01 Грудня 2018, 15:47
А не соромно нам Українцям перед тисячами замордованими на соловках,заморених голодом що сьогодні на Україні моляться за Путина і Кіріла.А митрополит УПЦ МП освячує в Криму ракети направлені на Київ
01 Грудня 2018, 15:54
Ти чув що моляться за Путіна!??? Бідалага, що ти вірить всьому що Петя рассказує, ну а він вміє.... То зайди завтра в неділю, в любу церкву УПЦ, та послухай службу, то може і разом з УПЦ помолишься &quot;за страну нашу, власті, воїнства, та народ її&quot;, станешь разом з всіма коли читається молитва за мир в Україні!!! Сходи завтра на службу послухай,, а потім ще президенту правда Расскажешь, хто за нього молиться, а хто за Путіна!!!
01 Грудня 2018, 15:59
І так пишешь ніби то Кирилл там їх мордував!!! І до речі серед тих українців були і священики з України, навіть святими стали, один в Ковелі народився, другий служив та слід по собі в Ковелі залишив!!!
01 Грудня 2018, 16:03
А може тобі нагадати як у ваших церквах замість ікони партрет Януковича лежав і як павлуша лебідь називав його намісником Христа.Як на сході московські попи сєпарів благословляли.Як ордени Онуфрій,Павло,Сєргій із рук самогоПутіна отримували...Ще?
01 Грудня 2018, 16:08
Краще би написав, як розумна людина. &quot;Що, справді, піду в УПЦ завтра послухаю на свої вуха, чи правий Петя, що там&quot; служба починається з молитви за Путіна&quot;, чи знову бреше, як про все інше, гаранд Конституції, де прописано про свободу віросповідання! &quot; Розумні люди так роблять!
01 Грудня 2018, 16:10
Замість ікон портрет Януковича!!! Не сміши!!!
01 Грудня 2018, 16:25
Моркву їж якщо склероз! Але Томос буде наданий не Україні і не президенту - а обєднанній помісній церкві в Україні.І піду я завтра до церкви помолитись, тільки не туди де моляться за патріарха кіріла,а де моляться за Константинопольського патріаха Варфоломія, патріарха Філарета і за воїнів які оберігають мир , в тому числі твій.
01 Грудня 2018, 16:39
Я не кажу ще тобі треба молиться в храм УПЦ, а піди послухай за що там справді моляться, за Путіна, чи з нашу владу, що народ грабує, за наше військо чи за інше, за Упокій наших воїнів, чи інших. Моркву їм, зір нормальний, отже я ніколи не бачив в УПЦ ікони Януковича! Не пасує писати таке, про ікону Януковича, розумним людям!
01 Грудня 2018, 16:44
Я поважаю Вашу думку, якщо це не брехня та маячня! Але пишіть провірене ! Тому я радив піти в УПЦ та переконатися самому! Взагалі не хочу ще щось доказувати. Та бачу Ваши аргументи закінчуються та починаються ємоції та наклепи. Давай не будемо тратити на це час, Ваш та мій, а разом краще помолимся за спокій в Україні кожен у своєму храмі! Та залишимось кожен при своїй думці!!!
01 Грудня 2018, 16:55
Аргументи якраз і не закінчуються - тому що Томос буде і це факт.А що після Томосу? Потрібно людям на місцях обєднуватись навколо єдиної Української помісної церкви і цим спонукати священників до спільних богослужінь.
01 Грудня 2018, 23:52
ТОМОСУ быть это очевидно<br/>А на КОЛЫМУ можем поехать все <br/>Уже во второй чеченской никто не смотрел на Российские а тем более Советские награды<br/>Зачищали всех <br/>Выросло поколение военных которые хладнокровно расстреляют и Вологду <br/>Ну а бандеровцев всех к ногтю с упоением как в Керченском проливе сомнительно что МП поможет
02 Грудня 2018, 00:03
Йду в штунди. Там хоч не клянуть один одного.
02 Грудня 2018, 10:16
Там просто обдирают как липку <br/>а потом решают уже бесплатно<br/>Недавние события в Ковеле -городок маленький не удалось замолчать правду<br/>А сколько подобного в Киеве -но там крыша Мунтяна сам Кличко Самопомич в долях<br/>И все более менее скрыто