Дирекція Ковельського ринку не хоче йти назустріч підприємцям

03 Січня 2019, 11:46
Дирекція Ковельського ринку не хоче йти назустріч підприємцям 7304
Дирекція Ковельського ринку не хоче йти назустріч підприємцям

У Будинку рад відбулася дискусія директора госпрозрахункового ринку з депутатами Ковельської міськради та підприємцями.

28 грудня 2018 року під головуванням першого заступника мера міста Михайла Гетьмана відбулася ділова зустріч, в якій взяли участь директор Ковельського госпрозрахункового ринку Петро Сорока, депутати Ковельської міської ради Ігор Пініс та Галина Стасюк, перший заступник голови та співзасновник громадської організації «Підприємців та представників приватного сектору міста Ковеля» Людмила Васковець, члени ради цієї організації Григорій Виш та Олександра Ткачук, підприємці ринків. 

Про це пише ковельська тележурналістка Олександра Ткачук у Facebook.

Головною причиною зустрічі було наболіле роками питання підвищення орендної плати на 2019 рік підприємцям із 70 грн до 75 грн за 1 м. кв. У ході багатогодинних дискусій досягнути домовленостей по не підвищенню орендної плати на 2019 рік для підприємців не вдалося. Хоча дирекція ринку не змогла аргументувати підвищення ціни орендної плати, але представники влади – перший заступник мера Михайло Гетьман та заступник начальника відділу економічного розвитку та торгівлі виконкому Ковельської міської ради Лілія Барна стали на сторону директора ринку Петра Сороки.

Аргументом навіть не стали відповіді Антимонопольного комітету, які в ході перевірки виявили, що орендна плата навіть у 2017 році була піднята не аргументовано. Незрозуміла така позиція міської влади, коли вона захищає монополістів ковельських ринків замість того, щоб захищати інтереси кількох тисяч ковельчан, які цією роботою годують свої сім’ї. 

Голова тимчасової контрольної комісії міської ради з питань роботи ринків Ігор Пініс виступав неодноразово із захистом інтересів підприємців та критикою господарської діяльності дирекції ринку. Комісією виявлено десятки порушень законодавства України, місцевих рішень, Правил санітарії, пожежної безпеки тощо. За словами депутата, однозначно найкращою формою діяльності ринків у Ковелі було б створення комунального підприємства, яке може зменшити фінансовий тиск на бізнес та покращити умови праці, наповнити міський бюджет, створити передумови для стабільної роботи для розвитку малого бізнесу в місті Ковелі. Подібне бачення розділяють і підприємці ринків, що вони підтвердили на неодноразових зборах та підписами до ковельського міського голови Олега Кіндера, до депутатів міської ради. 

Керівник громадської організації підприємців Людмила Васковець зачитала відповідь Антимонопольного комітету України. Цей державний орган рекомендує керівництву обох ринків виправити порушення законодавства. Зазначається, що орендна плата для підприємців економічно необґрунтовано піднято ще з 2017 року. На жаль, дирекція ігнорує вимоги контролюючого органу та продовжує гнути свою здирницьку позицію. 

Депутат міської ради Галина Стасюк вказує, що при перевірках роботи госпрозрахункового ринку виявлено порушення законодавства України.

Результатом багатогодинних перемовин, як компроміс, підприємці хотіли отримати можливість хоча би безкоштовно відвідувати санвузол на ринках. Зустріч закінчилася на попередніх домовленостях, що у випадку встановлення помірної абонплати для підприємців на послуги відвідування санвузла буде досягнуто компромісу. 

Робота ковельських ринків залишається гордієвим вузлом для життя міста Ковеля. Низька якість умов праці на ринках, низька якість надання послуг, недоотримання містом фінансових надходжень, відсутність перспектив для розвитку тисяч підприємців та ще десятки різноманітних негативних явищ, – зауважує Олександра Ткачук.

Фото авторки.

Читайте також:

 





Коментарі
03 Січня 2019, 15:03
то що ви за підприємці що два гривня в туалет не маєте? А пінісу аби урвати, поназбирував біля себе бездельніків і водить хороводи, ціна підросла, а долар не підріс а мінімалка не підросла. чи може васковець з пінісом чи стасючкою за дві сімсот в каналізацію полізуть на базарі чистити від безкоштовного посіщенія туалета. потрібно працювати а не з транспорантами бігати і буде вам і на хліб і на туалет!!!
03 Січня 2019, 15:18
Ідіть в роксолану (привокзалка),льолік розрахується
03 Січня 2019, 15:42
На 5 гривень підняли оренду а скулу на цілий Ковель?????!!! То ідіть до суду підприємці. Що там по антимонопольним шастаєте. Вам відповіли що - порекомендували. Дати приказовим порядком антимонопольний не може. То вперед до суду і відстоюйте свої права. В чому питання?!
03 Січня 2019, 16:53
Ідіть до мене в ЮВАНТ задаром дам топгуйте
03 Січня 2019, 17:14
А ти сучара за мінімалку працюєш? Сраку розпасла скоро в двері не війдеш
03 Січня 2019, 18:52
<p>[НЕЦЕНЗУРНА ЛЕКСИКА] сороку </p>
03 Січня 2019, 18:53
Уже на базарах україни треба збавляти оренду а не набавляти
03 Січня 2019, 23:24
Добре базарники заробляють!!! Їх і не виженеш з того базару.., а ціни на свята зростають у геометричній прогресії
03 Січня 2019, 23:58
Базарники, ви ставите на свій товар 100 процентів навару. Скажіть хто з покупців скаржиться на вас антимонопольному???? Хто? Припиніть розводити істерики. Не подобається ставка оренди шукайте дешевше в торгових центрах. Керівництво ринку красави що не ідуть вам на поступки. Це називаться захист своїх інтернсів .
04 Січня 2019, 00:21
Почнемо з того що базар бере в оренду землю а здає не вложивши нічого здає в оренду торгове якобе місце в 5 раз жорожче і рахує що це все нормально В водячи в оману жителів міста Кояеля.
04 Січня 2019, 00:32
Саме страшне що мер міста мовчить
04 Січня 2019, 00:32
Саме страшне що мер міста мовчить
04 Січня 2019, 00:36
Хто думає що можна поставити за товар 100% і більше мілості про<br/>шу!!!
04 Січня 2019, 00:36
Хто думає що можна поставити за товар 100% і більше мілості про<br/>шу!!!
04 Січня 2019, 00:36
Хто думає що можна поставити за товар 100% і більше мілості про<br/>шу!!!
04 Січня 2019, 00:48
Тим хто не торгував на базарі повідомляю для цього треба сплатити податок і ЄСВ і торгуй на свій розсуд якщо в тебе щось в тебе куплять?
04 Січня 2019, 10:19
Молодец Сорока!Давно пора ставити цих&quot;трудяг&quot; на своє місце.Самі закону не дотримуються,а з влади хочуть дотримання законів.Їдьте до Польші,там заробите гроші без податків,без сплати за туалет,за воду,світло.....Закрийте свої погані роти разом з Пенісом,Стасючкою,Васковщихою та іншими.Альтернатива для торгівлі не на базарі є.То чому вас з відти неможна вигнати.А правда ось у чому:ви уже всі майже мільйонери,а Пеніс уже Є,здираєте у людей останні гроші і ніхто нічого не уступить.Схаменіться і станьте хоть на секунду людьми.
04 Січня 2019, 10:49
Плєсєнь. Мені треба бабло на виборі. Так що заткніться. Бере вскрізь
04 Січня 2019, 11:16
як тільки на ринку якась перевірка, то чомусь закриваються зразу майже всі контейнери
04 Січня 2019, 17:54
Нам бобло потрібне а то вже все в триньку програв
04 Січня 2019, 22:36
Поки будуть Хамсоподібні все буде по старому кожень рік будуть піднімати оренду.Дай Бог щоби вже повиздихали!!!
04 Січня 2019, 22:51
А Я НА РОБОТУ ВИЙШОВ КОЖЕН ДЕНЬ БОБЛА ЗБИВ.ЗАРПЛАТУ ПОЛУЧИВ.ПЕНСІЮ ЗВЕРХУ.СУБСИДІЯ ПОВНА.НЕЗАЩО НЕ ПЛАЧУ.Качаюсь як сир у сметані.А ВИ СОБІ ПЛАТІТЬ ОРЕНДУ МЕНІ НА КИШЕНЮ...
05 Січня 2019, 00:46
ник базарник скинь но мені свій номер ПЕРЕТРЕМО
05 Січня 2019, 00:47
Всім підприємцям з базару<br/><br/>21:58 03.01.2019<br/><br/>УЕБИЩЕ ТИ ХТО ПО ЖИЗНІ БЕДЕШ ЧУЧАЛО
05 Січня 2019, 00:49
АРЕНДУ ЗАДАРМА БАЗАРНИКАМ<br/>А СОРОКУ ЗА ЯЙЦЯ
05 Січня 2019, 00:49
АРЕНДУ ЗАДАРМА БАЗАРНИКАМ<br/>А СОРОКУ ЗА ЯЙЦЯ
05 Січня 2019, 00:49
АРЕНДУ ЗАДАРМА БАЗАРНИКАМ<br/>А СОРОКУ ЗА ЯЙЦЯ
05 Січня 2019, 00:49
АРЕНДУ ЗАДАРМА БАЗАРНИКАМ<br/>А СОРОКУ ЗА ЯЙЦЯ
05 Січня 2019, 11:15
Тим хто торгує на ринку ще мають доплачувати Сороки
05 Січня 2019, 11:17
І чого ви вчепилися до Сороки.Він теж їсти хоче
05 Січня 2019, 21:07
Ти подивись історію Клика у Львові !
07 Січня 2019, 19:15
А навіщо тобі мій номер телефону а якщо ти стоїш на брестському ринку то і так мене знайдеш..