На Ковельщині перші дві церковні громади переходять до Православної церкви України

23 Січня 2019, 10:55
Свято-Покровський храм села Радошин 7841
Свято-Покровський храм села Радошин

Церковні громади сіл Радошин і Битень проголосували про перехід з підпорядкування Московського Патріархату до помісної Православної церкви України.

22 січня 2019 року в клубі села Радошин Ковельського району відбулися збори за участі місцевої релігійної громади Свято-Покровської церкви УПЦ та членів релігійної громади Свято-Дмитрівської церкви УПЦ із сусіднього села Битень з питання їх переходу в ПЦУ.

146 осіб проголосувало «ЗА», 1 – «утримався» і 1 – не голосував.

Місцевий священик Торак Іван Васильович відмовився переходити. Хоча за словами сільського старости Дмитра Ковгана, під час голосування священнослужитель був у селі і його запрошували на зустріч. 

Для завершення переходу, церковні громади передадуть протокол голосування до Волинської ОДА і Митрополита Луцького та Волинського УПЦ Михаїла.  

Читайте також: Варфоломій підписав Томос про автокефалію єдиної Православної церкви України

 




Коментарі
23 Січня 2019, 13:16
Продажні люди.... <br/>А хрестилися в якій церкві ?????
23 Січня 2019, 13:23
Господи Ісусе Христе сину Божий<br/>поправ ій розум
23 Січня 2019, 13:34
Збувається збувається наша одвічна мрія дякуючи Спасу нашому Ісусу Христу<br/>Обнімемося і як брати будемо стояти на рідній Землі в одній Божій Церкві<br/>на одній молитві за рідну нашу Матінку Укріну за дітей наших за народ<br/>Слава Христу
23 Січня 2019, 13:51
Не обдуманий вислів спричиняє сморід
23 Січня 2019, 13:57
Яка різниця в якій хрестилися...?<br/>Богу служити потрібно -оце є головне!!! <br/>Не підлещуйте агресору..
23 Січня 2019, 14:01
При СССР хрестилися в Компартію,то що може нам і зараз в цьому гімні залишатися ? <br/>Чи вам ще не набридло оте гидоття???!!!.... <br/>Правильно вище кажуть,що потрібно думати мізками ,звісно коли вони присутні в «коробці»
23 Січня 2019, 14:32
Молодці!!!<br/>Всі православні, а тепер і канонічні!!!!<br/>Що Парафіянка , як і інші московські ,не може стерпіти!!!
23 Січня 2019, 14:33
Там в МП всі зомбовані)))
23 Січня 2019, 14:33
Там в МП всі зомбовані)))
23 Січня 2019, 14:45
Слава Богу<br/>Вітаймо Братів наших Сестер і іхніх чад<br/>Радуймося разом з ними<br/>З Поверненням в духовну купель з євхарестичнім єднанням<br/>Слава Богу
23 Січня 2019, 14:45
Слава Богу<br/>Вітаймо Братів наших Сестер і іхніх чад<br/>Радуймося разом з ними<br/>З Поверненням в духовну купель з євхарестичнім єднанням<br/>Слава Богу
23 Січня 2019, 14:46
Слава Богу<br/>Вітаймо Братів наших Сестер і іхніх чад<br/>Радуймося разом з ними<br/>З Поверненням в духовну купель з євхарестичнім єднанням<br/>Слава Богу
23 Січня 2019, 14:53
От що я думаю <br/>Ну не правий пан Отець<br/>Треба іти зі своєю паствою до кінця хоть в гієну огненну<br/>Мене в костолі св Катерини в Гданську потрясли історіі достовірно задокументовані<br/>коли кати відпускали ксьондзів а вони всерівно залишалися і йшли зі своім народом навіть в газові<br/>камери<br/>Хлопці Ви куди прямуєте з яким Народом
23 Січня 2019, 14:55
Богу дякувати гуртуємось навколо свого
23 Січня 2019, 15:03
Але ж більшість в Ковелі ходить саме в МП??
23 Січня 2019, 15:08
В Ковелі я думаю руху ще не буде<br/>Священники РПЦ доволі потужні перераховувати не буду всі знаєте<br/>Паствою маніпулюють прекрасно<br/>Зайняли кругову ждуть виборів-не бояться говорити відкрити не факт що ви ще до весни дотягнете<br/>В багатьох чиновників тоже будьоновки уже достані з нафталіну<br/>Всі гниди ждуть виборів<br/>Переможе Шоколадний -посипляться -а хтось другий Бог знає<br/>Кажуть в Брянску на станціях уже тисячі теплушок -може і покатають Росія велика
23 Січня 2019, 15:13
Цікава ситуація, коли прийде хтось до попа хреститися з іншої віри, то так можна, всіх до себе візьме, а як спитаєш його чи можна в іншу релігію перейти, то скаже що це великий гріх і це не замолити. В християнство нас гнали вогнем і мечем, а вже наступні покоління важко навіть в межах однієї релігії перегнати, тому перехід в нову церкву затягнеться, але це незворотній процес.
23 Січня 2019, 15:28
Я, наприклад, в православній, сталінській (Русской), мої батьки в Российской.<br/>Різницю вловлюєте?<br/>А прапрадіди взагалі в Руській від слова Русь, не путати з словом росія.<br/>По канонічності навіть і не пробуйте спорити...
23 Січня 2019, 15:32
Хайно Порошенко програє вибори,тоді побачим де ви будете молитись!!!Ганьба
23 Січня 2019, 15:33
Хайно Порошенко програє вибори,тоді побачим де ви будете молитись!!!Ганьба
23 Січня 2019, 15:41
На ковельщині безбожників стало на 2 села більше
23 Січня 2019, 15:47
Ти правий, якщо твій &quot;бог&quot; - путін...
23 Січня 2019, 15:48
Це з чого випливає такий висновок ???
23 Січня 2019, 15:48
Читаю висери багатонікого істеричного козломордого ватника і ловлю кайф. Чим більше ватник корчиться в конвульсіях і дрище на всі боки, тим краще українцю.<br/>Слава Богу!<br/>Слава Україні!
23 Січня 2019, 15:58
У Ковелі ситуація як і майже на усьому заході - скверна.<br/>Методично і цілеспрямовано, десятиліттями підбиралися &quot;кандидатури&quot; на керівні церковні пости і важливі парафії по сталінському принципу. На сході вони і так були готові, бо нічого окрім &quot;кисельовщини&quot; не чули. <br/>&quot;Наші&quot; західні ієрархи і благочинні міцно стоять на фінансовому фундаменті МП.<br/>Можливо символічно, що Володимир-Волинську єпархію, засновану ще при РУСІ (не росії), бу саме тепер уже митрополит ПЦУ Симеон.<br/>https://uk.wikipedia.org/wiki/Володимир-Волинська_єпархія_УПЦ_(МП)<br/>Не думаю, що внуки теперішнього московитського ополчення в рясах будуть гордитися своїми дідами.<br/>А на рахунок виборів, я за всю історію Незалежної України чекав змін. Зміни були, тільки біля кормушки. <br/>Хочеться стабільності, думаю певна стабільність є. А зміни!!!! Зміни колосальні! Головне зберегти напрямок і не допустити небажаних змін.
23 Січня 2019, 16:27
Хто перший? Олександр чи Леонід?Батько чи син?
23 Січня 2019, 16:32
Згідний <br/>Зміни тектонічного характеру<br/>Дай Боже протриматися цей рік-ну дуже все напружено складається<br/>Хто вистоіть з Божою допомогою-буде жити вже зовсім в другій краіні<br/>Вже майже як трава через асфальт весною пробивається нове покоління Украінців<br/>Господи бережи іх наших дітей нашу любов і нашу надію -як можемо так ім допомагаймо<br/>Слава Богу <br/>Слава Дітям твоім Украіно<br/>Матір Божа охороняй ІХ
23 Січня 2019, 17:16
останньому<br/>13:47 23.01.2019<br/>Ти правий, якщо твій &quot;бог&quot; - путін <br/> <br/>Реально РЕСПЕКР
23 Січня 2019, 17:19
І все таки ШОКОЛАДНИЙ молодець!!!! <br/>Тільки коли це оцінить народ якщо в Ковелі стільки проМоЦьковського люду..... <br/>вже вам і канонічність а ви претесь до того агресора. <br/>Схаменіться ...
23 Січня 2019, 17:21
Чому ходив в МП? Не стільки що там був охрещений, а тому що не в &quot;розкол&quot;. Альтернативи не було.<br/>Дітей там же хрестив, вінчав. Не шкодую, але прикро.<br/>Тепер мені немає перешкод вибирати між можливо сумнівно-канонічнним МП, і канонічною ПЦУ. Замітьте, якби я переходив в якусь секту, чи в католики - ніхто не звернув би уваги! Тут же - караул! <br/>Є багато прикладів навіть із особистого життя, що люди інших конфесій і віросповідувань поводились як &quot;добрий самарянин&quot;, а ті що маючи 10 Заповідей даних Господом Мойсею, і слухаючи Заповіді Блаженства на кожній Літургії, виголошуючи притчі зі Святого Письма, виходять за межі храму і стають нелюдами.<br/>Та потрібно віддати належне тим, хто жертвуючи &quot;неканонічністю&quot;, &quot;недіснйістю&quot; Таїн, стояв на свому до цього часу, часу коли вернулася на круги своя канонічна підпорядкованість Святій Церкві Київської Русі, під омофором Константинопольської Матері-Церкви, яка до речі, територіально, виходить за межі теперішніх кордонів України. <br/>Шкода тих людей, які не бажають знайти істину.<br/>Те, що ми тут дискутуємо, когось папоумить, іншого ще агресивніше настроїть, але хочу навести (можливо не дослівно) слова представника якраз МП: <br/>- в спорі істину не знайдеш, вона уже є.
23 Січня 2019, 17:38
Їм ще не вивітрилось...<br/>Боюсь і дітям їхнім ще снитиметься, вважаючи на те, як може кардинально мінятися думка здавалося б адекватної людини, після розмови з попом мп (з власного спостереження)<br/>Впевнений - внуки стидатимуться таких дідів.
23 Січня 2019, 17:38
Я вважаю, що прив'язки до хрещення бути не може, бо в віці 1 місяць ми нічого не вибираємо, виглядає так, що хитрожопі попи ставлять клеймо і заявляють, що переходити в іншу церкву вже неможливо, але всі ми вільні і тільки у нас хрестять рабами божими, тоді як в решті християн - дітьми божими
23 Січня 2019, 17:45
Часто практикую принцип &quot;дзеркала&quot;. Допомагає. <br/>Скажімо, ставимо перед словами &quot;рупорів&quot; кремля, чи &quot;речників&quot; рпц мп дзеркало, читаємо все навиворіт, о бінго!!! Отримуємо правду.
23 Січня 2019, 18:49
&quot;Місцевий священик Торак Іван Васильович відмовився переходити. Хоча за словами сільського старости Дмитра Ковгана, під час голосування священнослужитель був у селі і його запрошували на зустріч.&quot; Скиньтесь йому на білет до Москви і побажайте щасливої дороги ...
23 Січня 2019, 19:00
Вірно підмічено що при хрещенні в дитинстві мабуть ті діти не вибирали московського патріархату,то «чому ти судиш брата свого» коли він досяг розуміння і особисто сам вибирає як служити Господеві. <br/>«Хрещення то є обіцянка Богу доброї совісті» <br/>Тож не будьте супротивниками .,,
23 Січня 2019, 19:07
Порошенко програє чи виграє, хто б не виграв вибори цього року чи всі послідуючі вибори, і буде в країні прездидентська влада, чи влада рад, чи монархічна - немає різниці.<br/>Автокефальна канонічна Церква України є і вже буде повік віку, як вам це не доходить.<br/>Уже усі письменні, відкритий інформаційний простір, залишилось логічно, адекватно думати, а не слухати попа бо він один грамотний на все село.<br/>Вдумайтесь у втюхувані вам &quot;істини&quot;, почитайте Євангеліє, подивіться на фактити.
23 Січня 2019, 20:16
Барон сказав що тепер нас простять
23 Січня 2019, 21:42
Кажуть Кіндер ходить в синагогу з Юлькою від Московського Птріархату
23 Січня 2019, 21:43
Ходіть усі до мене
23 Січня 2019, 21:45
Усі відьмачки чомусь ходять в УПЦ МП
23 Січня 2019, 22:11
Ти взагалі не в яку не ходиш і для тебе Церква це космос.Кп тільки брехнею забирає церкви,беріть собі і будуйте, люди збудували і вони моляться і ходять до храму,а ті що бігають з листочками вони щей поріг церкви не переступали.Чому не біжите в дім молитви не захвачуєте? Бо там ви не справитесь.Ви 20 років брехали людям,що ви є визнані і надалі берете храми брехнею))))
23 Січня 2019, 22:16
Що в Битні живуть лише цишани і придурки відомо всім. Не думав, що зараза перекинеться на Радошин. Вашого парашенка на виборах прокатають, до гадалки не треба, і тоді будете бігати стадом за своїм же священником, щоб простив гріхи і освятив оселі. Як це вже відбувається у нас в Брониці.
23 Січня 2019, 23:17
Не сци в кампот.Ніхто нічого не забирає,а місцева громада хоче молитись в православній церкві України.А вас козломордих аж шлях трафляє.
24 Січня 2019, 00:18
Ваші тексти гидко читати. Одні матюки і люта ненависть до людей.
24 Січня 2019, 00:27
Так де тут матюки і люта ненависть? Тут тільки правда яка на жаль не співпадає із вашою.
24 Січня 2019, 00:32
Молодці одні з перших
24 Січня 2019, 00:46
Що ви доклали до тієї церкви і яка громада? Вони так само ходять до храму як і ти ....<br/>Це ви кепісти ворожнечу робите між людьми,ти козломордий пишеш всяку срань а в церкві жодного разу не був....
24 Січня 2019, 01:21
До <br/>Тій, чому так<br/>20:11 23.01.2019 <br/>Я бачу ти вже геть страх втратив. <br/>Ти про які молитовні доми..?щоб бігти і захвачувати ... <br/>КП нічого не захвачує а приймає рішення громадою куди належати.. <br/>Яке ти взагалі маєш відношення до домів молитви? <br/>Може в долоні поплещи ще що Крим забрали. <br/>А люди куди хочуть туди нехай і направляють свої з ляхи із своєю церквою в селі а не як ним ПОП МП скаже... <br/>і який вже вам рідний отой Московський цар..
24 Січня 2019, 02:00
Коли вже москалям та їхнім сподвижникам Жаба цицьки дасть
24 Січня 2019, 02:04
Хіба синагоги московського патріархату, що вони всі однаково ,хто би не дорвався до корита...<br/>Що КІНДЕР що ЮЛЬКА!!!
24 Січня 2019, 02:16
Підтримую Протестанта. <br/>Не суньтесь до них бо там все громада вирішує,от щоб отак у нас вирішували б,а то багато тут коментарів що є правильно що ні ... <br/>Громада вирішила вийти із МП і ніхто не повинен перешкоджати цьому ,дайте людям право вибору. <br/>Скільки вже можете діставати людей...!!!???
24 Січня 2019, 10:42
Хлопці і дівчата, обговорюючи таку тему не вдавайтеся до нецензурних висловів, ми ж не погани, а Християни. Крига скресла і ніякими виборами її не зупинити. Єднаймося і будьмо мужніми бо рабів до Раю не пускають.
24 Січня 2019, 11:49
Які всі тут розумні...у мене запитали як я ставлюсь до того що переходять до Православної церкви України..знаєте я не матюкалась і нікого не ображала такими словами як тут пишуть.., я відповіла ,що як молилась так і буду молитись Бог один...і молитва у нас одна
24 Січня 2019, 11:49
Які всі тут розумні...у мене запитали як я ставлюсь до того що переходять до Православної церкви України..знаєте я не матюкалась і нікого не ображала такими словами як тут пишуть.., я відповіла ,що як молилась так і буду молитись Бог один...і молитва у нас одна
24 Січня 2019, 12:13
Зараз дуже видно - хто кому молиться. Хто Богу, а хто Гундяеву... Хтось йде до церкви, що попросити миру на землi, здоров&quot;я рiдним та близьким, а хтось щоб Гундяеву лизнути гузло...
24 Січня 2019, 12:17
Ви тут про РПЦ та УПЦ говорите. Люди досi в вбидлятнику та бидлоклассниках сидять, що самi росiяни потроху видаляються з тих соцмереж i переходять на мессенджери. А тi зомбi тупi все дрочать на вк i ок. Воно ж зрозумiло фейсбук для мавпи - то вища математика...
24 Січня 2019, 12:24
Ну i церква на другiй фотцi. Хтось побудував собi хату, зробив пристройку i церква? Бiзнес пiд ключ... А щодо УПЦ-РПЦ. Скiльки б собаки з МП не гавкали, а з часом всеодно всi перейдуть до УПЦ. Ви гляньте скiльки ненавистi в МП. I проклинають, i кажуть що розкольники, i грiшники. А Iсус вчив зовсiм iншому. Доречi зара активувалися штунди i ним подiбнi. Кожен другий тролль - штунда чи пятидесятник. Ви то чого лiзете? Сидiть в своiх молитовних домах, нюхайте газ i входьте в транс, а до православних справ носа не суньте, сектанти...
24 Січня 2019, 13:03
МИ ТЕПЕР НА МАРАФЕТІ
24 Січня 2019, 16:31
До КОВЕЛЬЧАНИНА <br/>Чим вам вже ті шнунди завинили ? <br/>Вони вас що ,чіпають? <br/>Скільки у вас тієї ненависті? <br/>Ну є зараз в нас УПЦ ,люди потихеньку вирішують свою приналежність ,а ви ще на свою голову щось шукаєте... <br/>вони що не християни ..?нехай моляться як знають...
24 Січня 2019, 18:27
А ви що думаєте що по тих селах ,що люди переходять ,людям заважають штунди щось вирішувати,що начебто сунуть ніс як ви виражаєтесь? <br/>Контролюйте свої слова шановний віруючий ковельчанин. <br/>Бог є любов,отож будьте Божими дітьми. <br/>Тим більше штунди вас не ображають..
24 Січня 2019, 22:20
А ви теж переходите в помісну церкву ви ж голосували за перехід
24 Січня 2019, 23:56
Так,ми і були в помісній.. <br/>«Помісна церква — релігійна громада християн в конкретній місцевості»
25 Січня 2019, 00:03
Поважаю штундів ! <br/>Ви завжди стояли за віру,і навіть в часи атеїзму коли не так вже і модно було бути РАБОМ БОЖИМ. <br/>Багато чув про вас ...
25 Січня 2019, 00:39
Всякі там і в штундів були.<br/>Хто стояв за віру а хто з КГБ також дружив...
25 Січня 2019, 06:51
Чекали УПЦ а одержали ПЦУ. Була Москва, а став Константинополь. А коли ж буде наша Украінсика? Бридко ну просто бридко дивитись як Порох вихваляється томосом в кожному храмі, і використовує церкву в своій передвиборчій агітаціі. Для спасіння краіни потрібне бідняття економіки і подолання корупціі. А тоиосом людей не нагодуєш.
25 Січня 2019, 13:00
Тебе козломордий не тільки по твоїх тупих коментах видно,але і по помилках.Бридко - іди поригай,але не сунь своє рило у церковні питання.
25 Січня 2019, 13:12
Для спасіння країни -ЕКОНОМІКА <br/>Для спасіння душі -БОГ !!!
25 Січня 2019, 14:58
А в якій церкві молитися - рішення місцевих віруючих православних християн.Вирішили - маютьправо!
26 Січня 2019, 20:43
Коли на сільмаші церква стане українською?
27 Січня 2019, 22:08
Тоді, коли Сільмаш знову запрацює і робочі місця появляться. Твої побратими-нацики коли вже його запустять, бодай вони виздихали?
27 Січня 2019, 23:03
Тоді коли козломорді виродки,типа тебе ідіота,сконають.Все вирішує громада - от коли вона вирішить нагнати московського прихвостня,тоді і стане Українською,а не філією ФСБ.
28 Січня 2019, 13:19
А БИ НА БЕНЗИНУ ХВАТИЛО