Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Будинок-музей в Сурамі
Будинок-музей в Сурамі

В Грузії відреставрують будинок-музей Лесі Українки

12:54 27.01.2019
849

У курортному селищі Сурамі у Грузії відреставрують музей-бібліотеку української поетеси і письменниці Лесі Українки.

Про це повідомили в Національному агентстві охорони культурної спадщини Грузії, – пише сайт «Новости-Грузия».

Музей Лесі Українки функціонує в будинку відомого етнографа Ніколоза Абазадзе, побудованому в XIX столітті. У його фондах зберігаються матеріали, пов'язані з життям і творчістю української поетеси: збірники, рукописи, різні документи, твори образотворчого мистецтва, нумізматика, фото і етнографічні матеріали. Музей був відкритий в 1952 році за ініціативою письменника Георгія Леонідзе.

Проект реабілітації музею буде здійснено за фінансування Фонду муніципального розвитку, у співпраці з владою Хашурського муніципалітету. Ініціатива належить надзвичайному і повноважному послу України в Грузії Ігорю Долгову. Український дипломат також буде активно залучений до процесу реставрації.

Проект передбачає як конструктивне зміцнення будинку-музею, так і внутрішнє облаштування. Крім того, обладнають інфраструктуру у дворі меморіального будинку, відновлять паркан. Підготовчий етап реабілітаційного процесу забезпечить влада муніципалітету. Найближчим часом вони повинні будуть перенести музейні експонати в безпечне місце і обладнати будмайданчик.

Агентство охорони культурної спадщини завершить підготовку проектної документації до весни. Роботи по відновленню будинку-музею почнуться влітку. Очікується, що завершать проект до кінця 2020 року.

Життєва і творча біографія Лесі Українки тісно пов'язані з Грузією. Тут вона провела останні десять років свого життя. Українська поетеса, яка страждала туберкульозом, вирушила на гірничо-кліматичний курорт Сурамі за рекомендаціями лікарів. У будинку Абазадзе вона жила і працювала до самої смерті в 1913 році.

В Сурамі Леся Українка перебралася з Кахетії. Там вона жила з 1909 по 1910 рік і створила такі твори, як «Камінний господар» і «Руфін і Прісцилла». У листопаді 2017 року Телаві відкрили пам'ятник українській поетесі.

Читайте також: Як КДБ зірвав весілля племінника Лесі Українки з внучкою Івана Франка

Коментарі
23 липня
Сьогодні
Вчора
21.07.2019
20.07.2019
19.07.2019
18.07.2019
17.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин