Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Президентські вибори: розповіли, як ковельчанам проголосувати не за місцем прописки
Президентські вибори: розповіли, як ковельчанам проголосувати не за місцем прописки

Президентські вибори: розповіли, як ковельчанам проголосувати не за місцем прописки

09:55 03.02.2019
1044

Ковельчани, які не матимуть можливості проголосувати за зареєстрованим місцем проживання, можуть тимчасово змінити виборчу дільницю.

Про це повідомляється на сайті Ковельської міської ради.

У зв’язку з проведенням виборів Президента України 31 березня 2019 року був розробили порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. Тимчасова зміна місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці на іншу виборчу дільницю без зміни виборчої адреси.

Якщо через навчання, роботу, виїзд за кордон чи інші події виборець не може проголосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування. Для подання заяви про тимчасову зміну місця голосування Вам необхідно з паспортом звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою: м.Ковель, вул.Незалежності, буд.73 (1-ий поверх, 112 кабінет).

Також наголошують, що заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. Надсилання вказаної заяви поштою (електронною поштою) законодавством не передбачено.

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. У разі, якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій. Законом України «Про Державний реєстр виборців» (стаття 7) передбачено, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинне бути мотивованим. Зокрема, це може бути службове відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії тощо.

Підстави для тимчасової зміни місця голосування та документи, які повинні бути надані відділу ведення Державного реєстру виборців :

  • робота членом дільничної виборчої комісії (копія рішення про утворення відповідної дільничної виборчої комісії, посвідчення члена ДВК);
  • робота членом окружної виборчої комісії (копія рішення про утворення відповідної окружної виборчої комісії, посвідчення члена ОВК);
  • виконання службових чи посадових обов'язків у день голосування (довідка з місця роботи або відрядження);
  • відмінне від місця реєстрації фактичне місце проживання (документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати );
  • виборець є військовослужбовцем (посвідчення військовослужбовця або військовий квиток);
  • виборець є студентом (довідку з місця навчання або студентський квиток).

Перелік таких документів не є вичерпним.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, тобто до 25 березня 2019 року включно.

Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово виключно на день голосування – 31 березня 2019 року.

У разі призначення повторного голосування, виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування.

До відділу ведення Державного реєстру виборців також треба звернутись особисто для перевірки своїх персональних даних та для включення до Реєстру. Включення до Реєстру є гарантом забезпечення Ваших виборчих прав.

Коментарі
24 червня
Сьогодні
Вчора
22.06.2019
21.06.2019
20.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин