На Ковельщині за один день відразу дві церковні громади перейшли до ПЦУ

11 Лютого 2019, 10:55
На Ковельщині за один день відразу дві церковні громади перейшли до ПЦУ 8028
На Ковельщині за один день відразу дві церковні громади перейшли до ПЦУ

Парафіяни у селах Доротище та Старі Кошари майже одноголосно вирішили перейти до ПЦУ, хоч священики були проти.

Про це редакцію видання Район.Ковель повідомив голова Ковельської районної ради Андрій Броїло, який проживає у своєму рідному селі Доротище, де свого часу був сільським головою. 

«Відбулися загальні збори релігійних громад в селах Доротище та Старі Кошари. І там, і там люди проголосували майже одноголосно за перехід до Православної церкви України. У нас, в Доротищах, тільки один чоловік утримався, а у Старих Кошарах, здається, три чоловіки утрималися, а сімдесят були «За». І тут, в Доротищах, близько сімдесяти – «За», і двісті підписів», – розповів Андрій Петрович.

За його словами, збори релігійних громад проводилися в сільських Будинках культури. Священики відмовилися переходити до ПЦУ.

Напередодні наше видання інформувало про парафіяльні збори релігійної громади церкви Івана Богослова у селі Старі Кошари.

Нагадаємо, раніше рішення про вихід із лона УПЦ Московського патріархату прийняли парафії у селах Радошин і Битень.

Читайте також: Син загиблого ковельського благочинного став кліриком ПЦУ

Коментарі
11 Лютого 2019, 14:06
Молодці жителі Ковельщини.Нарешті те ФСБешне болото висушується.
11 Лютого 2019, 14:39
Ковельчани підтримують вас!!!!! Гордість маємо за думаючих та поміркованих людей які проживають у ваших селах! Респект!
11 Лютого 2019, 14:41
НЕ ЗНАЄТЕ ЩО ТВОРИТЕ
11 Лютого 2019, 14:52
Та от якраз і знають,що роблять! Геть московсько - гундяєвську секту!
11 Лютого 2019, 15:18
Всіх не байдужих просимо молитовно підтримати жителів села Скулин за їхнє бажання почати процес переходу до ПЦУ. Проти волі священника Федора підписи за перехід почали збирати. Нехай Бог допоможе
11 Лютого 2019, 15:25
Знаю Доротищуків<br/>Гарні господарі гарні помірковані люди<br/>Вітаємо Вас Браття з приходом в нашу єдину Украінську Церву<br/>Вітаємо Кошарців Братів наших<br/>А Зарічанці чого чекаємо -сміливіше сміливіше<br/>Дай Боже всім здоровья<br/>Слава Христу Спасителю І Богу Нашому<br/>Слава ненці Украіні
11 Лютого 2019, 15:56
Звертаюсь з порадою до священників РПЦ в Украіні<br/>Хлопці не будьте дурнями ідіть з громадами не ждіть благословення Владики Володимира не буде<br/>Без приходів ви відставноі кози барабанщики нікому не потрібні<br/>Володимир не пропаде в нього на Новодєвічьєм давно кубишка зарита третя могила справа<br/>А Вам зараз є два вільних прихода один в Оймяконі Якутія Сахе другий в Ярєнском-священники<br/>померли з голоду і холоду<br/>А ПЦУ-більш демократична не дивлячись на суровість Владика Михайло і Владика Матвій хороші<br/>добрі люди <br/>Одним словом не пропадете<br/>Та і служити своій Батьківщині і своєму народові набагато краще і духовніше<br/>Дай Боже Вам врозумлєнія<br/>Слава Богу Слава Украіні
11 Лютого 2019, 16:17
Это все пурга, кто мазу от Гундяева тянуть будет.Слишал собирается Гундяй своих попов одеть в зеленые рясы как в Крыму Путин.Там зеленые человечки у нас Гундяевские зеленые попы.
11 Лютого 2019, 17:04
влада нагнула церкву та нагинає народ
11 Лютого 2019, 17:15
Та вже більше нагнутих ФСБ Росії, як викиднів ватних у рясах і заточених на Путіна &quot;парафіян&quot; РПЦ в Україні і важко знайти.
11 Лютого 2019, 17:29
Секта ГУНДЯЄВСЬКА то ЄРЕСЬ. <br/>Попи МОСКОВСЬКІ то ФСБешники. <br/>Влада РОСІЙСЬКА то АГРЕСОРИ <br/>Люди НЕПАТРІОТИ то ЗРАДНИКИ <br/>Вірні ГУНДО-ПУТІНУ то БЕЗБОЖНИКИ
11 Лютого 2019, 18:22
Як раз в Доротище церковна громада була проти,та їх саме і було більшість у храмі, ніж тих що прийшли до клубу, церковні питання рішати! А чого Броїло не рассказує скільки він отримав тисяч від президента, який провалився рейтінгом, а та за бюджетні гроші купляє таких як Броїло, та інших районих можновладців по Україні, а той села будоражить, щоб доказати, певно що самому собі, чи Путіну, чи кому там ще, що його некчемный проект під назвою Томос, не приніс йому політичних дивидендів, а українцям мир, щастя та матеріальний достаток!!! Броїло прихвостень Порошенка, а Порошенко знищує українців та державу! Треба їх з України гнати, а Ви московських попів взялись!
11 Лютого 2019, 18:27
Може Гундяй з Путіним виздихнуть
11 Лютого 2019, 18:31
Молодці, а москалі хай собі пишуть, нічого розумного від них і так немає.
11 Лютого 2019, 18:41
Ні ні ,ви ні в якому разі не беріться за МоЦьковських попів ,бо ж у вас перевертнів своя правда.Паплюжте тільки все Українське ..<br/>Вона така абсурдна була завжди і ще в ті часи називалася ПРАВДОЮ,а була повна сметдоттям ,брехнею і безбожжям. <br/>Служіть їй служіть,а все українське паплюжте.. <br/>фууууууууу як бридко..,
11 Лютого 2019, 19:48
Вот я читаю о переходе приходов с МПЦ МП в ПЦУ и пишут просто дикие возражения против этого не понимая, что исторический процесс начался и пошел. Его уже не остановить!!! Я тащусь от прочитанного!)))) Давайте начинайте спорить где верх, а где низ у яйца, разумеется куриного. Делаете ссылки на Св.Равноап.Кирилла и Мефодия и не указываете, что они в 850-860 году посетили Львов, Луцк(проездом в Ковель и К-Каширськ, Винницу(самогоночки там з буряка попили, отдохнуть ведь надо было). В Киеве гостили несколько лет в гареме Дира и Аскольда. Забыли наверное??? Да не были они в Руси-Украине - НИКОГДА!!!! И об украинском языке малейшего понятия не имели, даже не подозревали о существовании такой страны, она только начала формироваться как РУСЬ! А речи о Московском княжестве тогда и речи не было, его просто не существовало. Патриарх Константинопольский, Св.Фотий выполнил приказ Византийского императора Михаила ІІІ к которому обратился Господарь Валахии перевести с греческого на язык народов Балканского полуострова святые писания. Чтобы население понимала о чем Батюшка молится.Не для Украины сии книги были написаны! Не на русском и старославянском языке, а для народов проживающем в том краю!!! И когда здесь орут за МП я вас прекрасно понимаю, что вы за самогонку и сало родителей в университетах получили свои дипломы, а надо бы было грызть гранит науки. Как эта старославянская литера попала в Киев? С перепугу Константинопольского Патриарха св.Фотия!!!)))) Киевский князь Аскольд провел карательную экспедицию против Византии за ее безпредел чинимый в черноморских землях молодого княжества Киевского. Обложил Константинополь так, что мало не покажется, но сил у него было мало взять эту крепость. Св.Фотий с помощью ризы Божьей Матери, хранящемся во Влахернском храме сотворил чудо!!! 14 октября есть такой праздник - Покрова!!! И Аскольд уверовал в И.Христа. Возвращаясь в Киев он прихватил первого святого в Украине епископа Михаила вместе вот с этими не нашими книгами, абсолютно никакого отношения не имеющими к Руси-Украине. Заткнули византийцы дыру и не больше!!!))) И первое крещение Руси-Украины состоялось в 866 г., но официально считается 988 год, когда произошло массовое крещение при кн.Владимире. К чему я это описал? К МП! Митрополичий престол был КИЕВСКИЙ!!! Но светская жизнь идет своим чередом и приперлись татары! Киевский митрополит Петр Волынский(Ратновский) при явной угрозе от татар с перепугу сделал ноги во Владимир, не путать с В.Волынским( официально это называется - перенес Митрополичий престол), а потом в Москву! Поступок был не мудрый и своему народу аукнулся крепко. Но он дожил до глубокой старости и сейчас его прах хранится в Московском Кремле вместе с русским(московскими) царями и является величайшим святителем России. Приезжайте, заходите в Кремль там его саркофаг найдете. А теперь переходим к Томосу! Это величайшее событие в истории Украины, которое войдет в века! В Руси-Украине 400 лет назад была ситуация такая, что не было кому высвятить Батюшку на Протоиерея. Гнали, уничтожали Православие ближайшие соседи с Запада и Востока. Надо было ехать с поклоном в Москву. А Русь-Украина, а это ВЫ, уже началась формироваться как независимое государство от поляков и русских!!! Б.Хмельницкий этот процесс возглавил, но потерпел поражение. В формировании мировозрения и его наставлении о госстроительстве сыграли первую роль - Батюшки украинского происхождения. В 1710 г. появляется первая в мире Украинская Конституция П.Орлика. А вы недостойные наследники своих предков, отдавшим свою жизнь за вас ратуете за МП. Постарайтесь понять, что если вы хотите жить нормально, как люди у вас д.б. своя украинская речь без квот, своя Православная Церковь, Армия и т.д.<br/><br/>Ковельчанам чи пороблено, чи просто дурні. Росіянин розуміє, а ми як сліпі котята не можемо знайти материнську цицьку. Нас підштовхують, а ми проти! Все таки мабуть - ДУРНІ! Під час війни повинні єднатися, а ми брудом обливаємось.
11 Лютого 2019, 20:51
Оцей москалик не дурний хлопець<br/>Глибоко копнув тямущий видно із наших<br/>Ану челядь московська в Ковелі швиденько прочитали і законспектували -праці Батька Народів<br/>вчили ж напамьять<br/>Прочитали обдумали дай Боже щоб було чим думати<br/>Всім Здоровья <br/>іІ не гавкайте вже що і ті продалися а тих купили-надоіли
11 Лютого 2019, 20:54
В Ковелі в кінці Стуса самовільно перенесли без дозволу Хреста вже на територію Білинськоі сільради,кому він там заважав,і то нічого,хіба вони його там встановлювали,що хочуть те і робляиь
11 Лютого 2019, 22:05
Упокой Господи кремлівську суку Гундяєва та сподвижників.Помолімся браття
11 Лютого 2019, 22:13
ЙОЙ ДУРНІ МОСКАЛЬСЬКІ СЕКТАНТИ
11 Лютого 2019, 22:14
Все що має московський слід має піти у небуття
11 Лютого 2019, 22:36
Броіло все бреше.В Доротищах,РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА,в Церкві чітко заявила про своє перебування в лоні УПЦ на чолі з її предстоятелем митрополитом Онуфрієм. <br/>І це саме і в Старих Кошарах підтвердили прихожани святого храму.Не обманюйте людей. І скажіть усім як Ви порушили закони.
11 Лютого 2019, 22:43
Не чіпайте святинь,не боріться з Богом.Комуняки вже цим займалися.Нічого доброго з цього не получилося.
11 Лютого 2019, 23:09
Комунякам нічого не сталося за вбивства людей і нищення храмів, а розвал совка - це не заслуга церкви.
11 Лютого 2019, 23:18
Про що можна говорити з людьми які зраджують віру в якій народилися.А хочуть вірити в те що собі придумали не визнане ніде в світі.
11 Лютого 2019, 23:18
Про що можна говорити з людьми які зраджують віру в якій народилися.А хочуть вірити в те що собі придумали не визнане ніде в світі.
11 Лютого 2019, 23:28
Правда,комуняки залишилися,і дальше продовжують свою справу.Ці комуняки зараз всі при владі.
11 Лютого 2019, 23:33
Так людям поробити жоден відьмак не зможе. Дійсно дурні! У якоїсь Совісті вже Бога відбирають!) Правдолюб бачить зраду православній вірі, Броїло буде робити всім обрізання і станеш мусуьманином або іудеєм!) Скільки ж дурнів на районі! Звідки вони, невже наші сусіди? Ото РПЦ виховала парафіян. Їх Онуфрій 19 років послушником свічками торгував, а Епіфаній в 39 років вже доктором Богословія став. Тому який митрополит, такі й парафіяни зі своїми Батюшками - тупі! Мабуть з базарів, торгують!)
11 Лютого 2019, 23:35
Чому в нас немає патріарха Київського і всієї України? Просто перейшли до Стамбулу. Дайте Україні патріархат.
11 Лютого 2019, 23:36
Чому в нас немає патріарха Київського і всієї України? Просто перейшли до Стамбулу. Дайте Україні патріархат. Щоб визнав ВЕСЬ світ.
11 Лютого 2019, 23:37
Чому в нас немає патріарха Київського і всієї України? Просто перейшли до Стамбулу. Дайте Україні патріархат. Щоб визнав ВЕСЬ світ. Не сійте смуту між людьми.
11 Лютого 2019, 23:47
Влада ох...ла церкву зробила і всіх заганяє в неї , а ви прихвосні набирайте гріхів на свою голову, побачите президент і в Бога відкупиться, а ви брешіте і вилизуйте дупу пекло за вами плаче, обзивайте краян найпаскуднішими словами
12 Лютого 2019, 00:00
Правда,комуняки залишилися,і дальше продовжують свою справу.Ці комуняки зараз всі при владі.
12 Лютого 2019, 00:11
Так, залишилися. Мого діда силою в колгосп заганяли, а мене тепер в церкву силою гонять. Що змінилося?
12 Лютого 2019, 00:19
Броіло Андрій БРЕXУН БРЕXУН Навіть населення села неzнає ГАНЬБА
12 Лютого 2019, 00:21
Всім повідробляю-приймаю на Павлова13.Студентам та пенсіонерам знижки
12 Лютого 2019, 00:27
Хто тебе заганяє в церкву,ти краще скажи що тебе на прив’язці тримають в МоЦьковськів церкві,якщо її можна назвати церквою... <br/>Бо тут вже люд український спочатку вже вирішив ,що це ГУНДЯЄВСЬКО-СЕКТАНТСЬКЕ УГРУПОВАННЯ .
12 Лютого 2019, 00:42
Андрій Петрович - голова районної ради м.Ковеля. Чому маючи машину не їздили в ПЦУ в Ковель чи Облапи чи в Дубове, а ходили і брали активну участь у житті церкви як Ви самі називаєте Московського патріархату??? Чому вадня в суботниках а не в ПЦУ???
12 Лютого 2019, 00:43
Андрій Петрович - голова районної ради м.Ковеля. Чому маючи машину не їздили в ПЦУ в Ковель чи Облапи чи в Дубове, а ходили і брали активну участь у житті церкви як Ви самі називаєте Московського патріархату??? Чому ваша рідня в суботниках а не в ПЦУ???
12 Лютого 2019, 00:51
Я хожу кругом церкви
12 Лютого 2019, 01:37
Хрестилася, вінчалася і ходила в одну церкву. Дітей хрестила в тій же церкві. Батьки, діди хрещені, вінчані, відспівані також там.<br/>Мені все зрозуміло в моїй церкві.<br/>Чому я маю щось міняти?<br/>Тому що Пороху хочеться увійти в історію.<br/>Тому що політики і сюди лізуть. Тому що більше проблем немає ?
12 Лютого 2019, 01:37
Хрестилася, вінчалася і ходила в одну церкву. Дітей хрестила в тій же церкві. Батьки, діди хрещені, вінчані, відспівані також там.<br/>Мені все зрозуміло в моїй церкві.<br/>Чому я маю щось міняти?<br/>Тому що Пороху хочеться увійти в історію.<br/>Тому що політики і сюди лізуть. Тому що більше проблем немає ?
12 Лютого 2019, 09:14
Дурний Путінський піп тебе овечко охрестив от і мучишся нетриманням до московії
12 Лютого 2019, 12:04
Не піду більше до московської церкви, там піп кагор до причастія самогоном розбавляє
12 Лютого 2019, 12:06
Агент Путіна- розстріляти
12 Лютого 2019, 12:10
Град в дупу і нехай летять на московію до Путіна!!!
12 Лютого 2019, 15:13
пріхажанка, таваріщ сралін расказал би тіпє в какую церкафь хадіть.
12 Лютого 2019, 15:16
Ти б не плів казки, які доротищуки гарні господарі, а потихеньку сам до землі звикав би. Одним гіваноплюєм на сайті стало б менше.
12 Лютого 2019, 17:06
Не люблю Рассєю!!! І кацапських сук.
12 Лютого 2019, 20:56
То соси в афрогамериканців. їх ти полюбиш
12 Лютого 2019, 21:10
Оце твоє козлятина.Ти найкращий по сосанню і вафлізму.Придурок збочений.
12 Лютого 2019, 22:37
Полюби меня такую...
13 Лютого 2019, 10:14
Коли московських сектантів-відьмаків з ковельського собору повиганяють
13 Лютого 2019, 10:58
Діти гинуть на війні від нашого &quot;брата&quot;, а вам подай &quot;Росію &quot; .Чого Ви боїтеся, чого один одного обливаєте брудом -ОБ'ЄДНУЄМОСЬ.Чому цураємось рідної мови, яку нам подарував Бог.
13 Лютого 2019, 11:52
Путінський менталітет не поміняти
13 Лютого 2019, 14:42
Як не можна спинити річку,що зламавши кригу навесні, бурхливо несеться до моря, так не можна спинитиПр націю що ламає своі майдани, прокинувшись до життя.Прозріваймо по швидше і позбавляймось путінських кайданів.
13 Лютого 2019, 14:42
Як не можна спинити річку,що зламавши кригу навесні, бурхливо несеться до моря, так не можна спинитиПр націю що ламає своі майдани, прокинувшись до життя.Прозріваймо по швидше і позбавляймось путінських кайданів.
13 Лютого 2019, 14:44
Як не можна спинити річку,що зламавши кригу навесні, бурхливо несеться до моря, так не можна спинити націю що ламає своі кайдани, прокинувшись до життя.Прозріваймо по швидше і позбавляймось путінських кайданів.
13 Лютого 2019, 14:44
Як не можна спинити річку,що зламавши кригу навесні, бурхливо несеться до моря, так не можна спинити націю що ламає своі кайдани, прокинувшись до життя.Прозріваймо по швидше і позбавляймось путінських кайданів.
13 Лютого 2019, 16:41
ти такий розумнийи, коментуєш всюди, ображаєш людей, без тебе не обходиться не одна публікація про церкву ,а сам тупий необразований бандера який йде на поводку влади, сходи в своє пцу може тебе спілкуватись навчать
13 Лютого 2019, 21:13
Як не можна чинити річку,що зламавши кригу навесні, бурхливо несеться до моря, так не можна чинити націю що ламає своі майдани, прокинувшись до хд
13 Лютого 2019, 21:54
Козломордий телепню,щоб говорити про тупість,то запамятай - такого слова як&quot; необразований&quot; в українській мові не існує. А для особливо тупих путіністо - гуньдяєвців українською - неосвітчений.Вчись дебіле української мови,а не лізь до церковних питань в яких ти ще тупіший.
13 Лютого 2019, 23:26
НЕ ЛЮБЛЯТЬ НАШУ КАЦАПІЮ
14 Лютого 2019, 01:07
Ще ви довго будете сосати в свого Підаршенка а він вас буде кормити брехнею.Патріоти так тримати!!!!
14 Лютого 2019, 01:21
Всю кремлівську кацапію в утиль
14 Лютого 2019, 14:52
Москалі хороші
15 Лютого 2019, 19:42
Маєш право власності на церкву як будівлю ?! Якщо так ,в тебе ніхто не відбере твоє , а якщо в тебе немає жодного документу ( а це в більшість випадків)на церкву і їх взагалі в проекті немає ,то в праві громада, прихожани , місцеві жителі вирішувати ( так як вони будували і приносили пожертви )в яку і куди під яким патріархатом( до якої конфесії належати ) буде церква!!!!
16 Лютого 2019, 23:12
Ти позор української мови. Навіть слово &quot;освічений&quot; не вмієш правильно написати. І всі твої матюки ну ніяк не прикрашають українську мову-мудру, красиву, мелодійну, калинову, одну з найкращих мов, визнаних у світі!
22 Лютого 2019, 17:06
Прочитав Ваші дописи і думаю так. Ви всі (чи деяка частина) висловилися за перехід до ПЦУ. Але чи будуть ці люди ,які голосували будуть ходити в цю церкву. Моя думка така, що ні. В Старих Кошарах це точно.
22 Лютого 2019, 17:06