Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Керівники єпархій Московського патріархату просять допомоги в очільника Волинської області
Керівники єпархій Московського патріархату просять допомоги в очільника Волинської області

Керівники єпархій Московського патріархату просять допомоги в очільника Волинської області

17:09 15.02.2019
2008

Митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир та єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звернулися до голови Волинської обласної адміністрації.

Текст звернення, який ми подаємо без змін, опублікований на сайті Володимир-Волинської єпархії.

«Шановний Олександре Ілліч!

В останні місяці склалась тривожна ситуація в царині релігійних питань в зв’язку з утворенням Православної Церкви України і виникненням цілої низки конфліктів між так званими «активістами», які під модними нині гаслами «Геть московських попів» намагаються захопити майно, належне канонічній Українській Православній Церкві, та прихожанами і священнослужителями храмів УПЦ, які захищають своє конституційне право на свободу совісті та релігії.

Так на території Волинської області були незаконно відібрані храми в наступних населених пунктах: Берестечко, Берестяне, Бобичі, Голишів, Диковини, Красноволя, Кримно, Кутрів, Кульчин, Кропивщина, Лучиці, Нічогівка, Положево, Радомишль, Садів, Тельчі, Тополище, і ця тенденція невпинно зростає.

Протягом багатьох років канонічна Українська Православна Церква смиренно виконує свою місію, допомагаючи українцям знайти шлях до Бога, закликаючи їх любити один одного та свою Батьківщину, бути терпимими, допомагати ближньому.

Але в останні місяці ситуація в Україні склалася таким чином, що виконання цієї місії все частіше пов’язане з ризиком не тільки для священнослужителів, які смиренно зносять всі випробування та виклики долі, але й для звичайних прихожан Української Православної Церкви.

Наразі по всій території України на церковні приміщення здійснюються провокаційні напади так званих «активістів», які намагаються за допомогою погроз та насильства примусити вірних канонічній Українській Православній Церкві парафіян разом з їхніми духовними пастирями перейти до іншої конфесії.

Кількість таких нападів на храми, священнослужителів та вірян Української Православної Церкви значно зросла. Ці захоплення наразі носять масовий характер, стають причиною порушення права на свободу світогляду і віросповідання, гарантованогостаттею 35 Конституції України, у зв’язку з чим до поліції почали надходити десятки скарг від громадян щодо порушення їх прав на свободу віросповідання.

Пов’язано це з тим, що органи місцевої влади втручаються у внутрішні справи релігійних громад. Поряд з цим, систематичний характер мають місце погрози, залякування, агітація. На вірян та священнослужителів чиниться тиск.
17.01.2019 Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законівУкраїни (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)» № 4128-д від 16.01.2019, яким встановлено, що рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, (а не територіальної громади), необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту (положення).

Слід наголосити на відмінності понять “територіальна громада” та “релігійна громада”, оскільки відповідно до статті 8 Закону України від 23.04.1991 № 987-XII “Про свободу совісті та релігійні організації” релігійна громада є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того самого культу, віросповідання, напряму, течії або толку, які добровільно об’єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб.
Згідно зі ст.1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальна громада – це жителі, об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр.

Як видно із положень розділу 11 Конституції України та розділу 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до питань, що належать до повноважень органів місцевого самоврядування, не відноситься вирішення питань щодо організації діяльності релігійних громад, а тому рішення, які приймаються на зборах територіальної громади відносно релігії, є незаконними і не можуть бути виконаними. Таке втручання територіальної громади в діяльність релігійних організацій буде порушенням ст. 11, 35, 37 140 Конституції України.

Священнослужителі і прихожани Церков УПЦ постійно звертаються з вимогою молитовного стояння на захист своїх прав. Від імені священнослужителів та релігійних громад Волині просимо Вас, посприяти припиненню порушення прав і свобод наших віруючих людей.

З ПОВАГОЮ,
ВОЛОДИМИР, МИТРОПОЛИТ
ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ І КОВЕЛЬСЬКИЙ
НАФАНАЇЛ, ЄПИСКОП
ВОЛИНСЬКИЙ І ЛУЦЬКИЙ»

Читайте також: Лютий Томос: як і чому на Волині парафії йдуть в ПЦУ

Коментарі

77777

17:33 15.02.2019

Маєш право власності на церкву як будівлю ?! Якщо так ,в тебе ніхто не відбере твоє , а якщо в тебе немає жодного документу ( а це в більшість випадків)на церкву і їх взагалі в проекті немає ,то в праві громада, прихожани , місцеві жителі вирішувати ( так як вони будували і приносили пожертви )в яку і куди під яким патріархатом( до якої конфесії належати ) буде церква!!!!

Ковельчанин

18:05 15.02.2019

Абсолютно згідний. В Московського патріархату немає ніяких законних прав на будівлю і майно церков. Все майно церкви і сама будівля є законною власністю церковної громади. І от якщо церковна громада на своїх зборах прийме рішення про перехід до ПЦУ то священник має підкоритися рішенню громади або піти з церкви. По іншому не буде. І цей процес буде продовжуватись. На черзі Ковель. І свяшенники Ковельського благочиння мають оприділитись. Або вони разом з громадою і переходять до нової Української Канонічної церкви , або вони покидають громаду, збирають речі і купують квитки на потяг Ковель-Москва.

Ковельчанину

19:00 15.02.2019

Правильно в МП прав не має але ж будівлі введені в експлуатацію значить є і право власності і
дозвільна документація
А от на кого все це оформлено велике питання
Враховуючи реальну ситуацію коли церковна двадцятка те саме що труба на бані а староста Асоба
Приближенная к Императору плюс вміле маніполювання і не проходима тупість більшості ГРОМАД
чекати в Ковелі змін до виборів даремно
А пресонути іх можна було б уже напевне особо вірним роздать записки за кого голосувати так як за
Януковича зараз думаю за Бойка-і підписи збирають щоб іх спасли
От тільки стояти за державу нема кому Владці скотиняки також застигли в чеканні чия візьме
Ситуація практично не прогнозована і тому
Слава Украіні Слава Героям
Слава Христу Спасителю

Гість

19:23 15.02.2019

Заворушилися..... московські попи, тепер в Україні є своя церква і московські попи нам не треба!
Люди своїми силами і пожертвами будували храми, тому мають право обирати!

Я

20:00 15.02.2019

Люди думайте, чому збирають підписи за М П ? Схід теж кликав Путіна ,щоб захистили російськомовних, і накликали війну.Ви теж цього хочете??? А ви за дітей подумали??Чи діти будуть гинуть? Ще мало горя маємо від Росії.

Гість з Доповненням

20:30 15.02.2019

На жаль ворушіння малопомітне
В містах тиску зі сторони громад практично не має
Влада веде лицемірну подвійну гру -бояться що матушка Серафима не пришле монашок в баню
Митрополита Володимира знаю-компромату на нього не міряно
Нафанаіла не знаю-але судячи по справах боєць
Обидва рулять впевнено
Якщо будемо так мочало жувати-то в Росію скоріше поідемо ми правда в вагонах де чай не подаватимуть
В середу в Благовіщенський скільки людей прийде-що думаємо на кого надіємось
всерівно в яку церкву ходити -доходитеся земляки що рідноі земельки буде тільки в вузлику
Ох как хочеться Вас правильно назвать и послать
Прости Господи мя Грешнаго
Слава Украине
Героям ее Слава
Слава Богу

Ха-ха

21:08 15.02.2019

Як же все цікаво і кумедно виходить! Батюшки МП втрачають на обід червону і чорну ікру! Бяда то яка в їх житті відбувається. Їх начебто гонять з України в якій вони народились і по землі якій звикли їздити на Мерседесах. Вирішили поплакатися головному начальнику обласному. Які вони захисники, а чого захисники? Ви присягнули на вірність Україні? Мабуть, ні! Ви присягнули служити Богові! Так і служіть йому, як служив Сергій Радонежский, Серафім Саровський та інші святі! Йдіть в пустинь, будуйте скит і моліться. На Волині місця всім досить. Але на Мерседесі там не проїхати, а з котомочкою, ніжками прийдеться йти. Ви ж кажете, що гоніння на вас прийшли, ось так святі й робили – йшли в пустинь! Що вам заважає? Відсутність червоної чи білої риби? А ми якось кабачковою ікрою перебиваємось і навіть можемо фізично працювати. Майно! До якого ви прикипіли всею душею і серцем! Так і пишіть: Нафаня! Грабють! Але вас І.Христос такому не вчив , якщо ви в семінаріях вчилися. Ви повинні захищати свою Батьківщину, чи вже забули: Якщо загинеш за друга своего… А ви, що виробляєте? Де у вас Батьківщина, хто ваш народ? Якщо ви українець і ви зі своїм приходом так йдіть шляхом який громада вирішила йти, а не тим по якому, незаконний в Україні, патріарх Кирил вам каже. Не подобається вам? Поїзд Ковель-Москва ще курсує, сідайте і їдьте в Росію. Там китайців нема кому хрестити. Загалом, історія країни йде своїм шляхом і вам її не зупинити. Подумайте якщо крім махати кадилом вмієте думати!

СВИДЕТЕЛЬ

21:20 15.02.2019

По Украински наверное -Очевидец-
Оне еще откушав это чайку любят друг друга по морде осетрами бить
Сраму сраму то не перевидать

Зелені чоловічки

21:53 15.02.2019

Чого ти скотина москальська відразу Путіну не поскаржився разом з кінченим непотрібством Гундяєвим тимчасово не вмершим.Помомолімся браття за упокой московії та їхніх ФСБшних ЕМІСАРІВ В РЯСАХ ЗАХИСНОГО КОЛЬОРУ.

Регент Ірина

21:56 15.02.2019

В соборі і далі оди Путіну та Кирилу співають кожен день по два рази

Паламар

21:57 15.02.2019

Поганою мітлою кремлівську нечисть

Пашка мерседес

21:58 15.02.2019

ТІЛЬКИ МЕРСА ВІДДАЙТЕ

Підтримують Путіна

22:03 15.02.2019

ЩЕ Й ЦИГАНИ НА БАЗАРІ МОСКОВСЬКИМИ ІКОНАМИ ТОРГУЮТЬ

Нестор Літописець

22:04 15.02.2019

Напевно, громадяни України ще мають право ходити молитися Богу до тієї церкви , якої хочуть.
Церква - Христова. Бог однаково любить і українців, і росіян. Бо ми всі діти Божі. Не ставайте жертвами сатанинської гри - політики.
Кому важлива політика, той далеко від Бога і церкви.

останньому

22:04 15.02.2019

Паша, відсосеш.

СБУ

22:05 15.02.2019

Московські попи збирають Путіну кошти на патрони для Донбасу

Голова

22:07 15.02.2019

Порошенко файно придумав. Усіх прихожан УПЦ КП зробити своїми виборцями.

Завгосп Пачаєвської лаври

22:08 15.02.2019

Путін наказав видати московським попам ряси захисного зеленого кольору.

До СБУ

22:11 15.02.2019

Українські попи збирають Порошенку кошти на патрони для Донбасу.

Вірянка місцева

22:11 15.02.2019

Що роблять ФСБшні кацапи на наших теренах

До вірянки місцевої

22:13 15.02.2019

Таки так......що робить Філарет-КГБіст в українській церкві.....рука Кремля???

Першочергово

22:13 15.02.2019

Виявити та знищити ворогів Соборної Неподільної України

Алегорія

22:17 15.02.2019

В Криму зелені чоловічки в нас зелені попи

Валька Дубій

22:18 15.02.2019

Я колись теж штундам мячика порубала

Ветеринар

22:21 15.02.2019

Путінські кацапи гірше любої скотини

Колишня прихожанка УПЦ МП

22:23 15.02.2019

Особливо коли оголошують монополію на БОГА,А САМІ Є ЛИШЕНЬ СЕКТОЮ

Перевірено часом

22:26 15.02.2019

ЯКЩО БЕЛЬКОТИТЬ ПО МОСКАЛЬСЬКІ ТО Є ДУЖЕ ПІДОЗРІЛО,ЗАСЛАНЦІ-ЗАСРАНЦІ ПУТІНА

Віруюча

22:27 15.02.2019

Коли вже погонять кремлівських попів з міста

До віруючої

22:29 15.02.2019

Риторика справжньої християнки!

Прибиральниця мерії

22:29 15.02.2019

Мабуть московські попи приплачують Кіндеру та Товстизі.Там і Вєрка Федосючка в долі

Прозорливий Александр

22:31 15.02.2019

Коли піп поминає Гундяя так хочеться кинути чимось в писок впасений

Дуже схоже

22:34 15.02.2019

Той гівнюк з Володимира мабуть має вже чин полковника ,може Путін дасть генерала

Прапорщик

22:39 15.02.2019

Всі московські попи мають військові звання російської армії

Колишній прихожанин УПЦ(РПЦ)

22:41 15.02.2019

Дуже жаль, що там де здається повинна бути правда зараз брехня. Цілковито брешуть . Повністю згідний з ніком "Я" адже зараз московити збирають підписи щоб потім поскаржитись Путіну як їх тут бідолашних щемлять.

Щоби було ясно

22:42 15.02.2019

То нехай напишуть собі на лоба що то російська церква-секта

Мойша Гетьман

22:50 15.02.2019

Якщо виберуть Юльку вона з церков поробить синагоги

Штунда

02:18 16.02.2019

Ну скажу вам таке :що місцева церква згідно Писання має право вирішувати куди їй належати ,хто в неї має бути священнослужитель і не в праві московський піп заставити поклонятися Богу як він особисто хоче.
Бо якщо не враховувати думку віруючих людей які ходять до церкви і бажають жити по писанню то для чого такий ПАСТИР якому байдужа думка громади..

Пашка мерседес

07:04 16.02.2019

Ці душепастирі ще надіються що царь Путін прийде-вони його закличуть і все буде по старому як на Донбасі.Ідиотизм руського міра не піддається лікуванню.Навіть якщо це прикривають вірою.

Речник

09:57 16.02.2019

Може привінтивно ціх шкідників від кремлівського крила ізолювати та нейтралізувати

Політрук

10:02 16.02.2019

Це не віра це Путінсько-сектанська ідеологія

На смітник історії

10:37 16.02.2019

Ще хватає наглості путінським глаштаям писка відкривати

САНЯ

10:42 16.02.2019

Навіщо звертатися до голови обласної адміністрації , ви самі щоденно говорите ,що держава не повинна вмішуватися в церковні справи ... Тепер нехай буде по вашому так : " проблеми негра - шерифа не інтересують ..." Не хочете бути Українською православною церквою , будьте Російською православною церквою ,якщо для вас це важливо . - це ваш вибір , але маскуватися під українську не дозволимо !!!!!!!!!!!!!!

Доротище

12:18 16.02.2019

http://xn--80a3aeu4czas.xn--j1amh/selo-dorotyshche-istynna-pozytsiia-parafiian-zasvidchylasia-v-tserkvi-a-ne-v-klubi/

сані

12:51 16.02.2019

Так немаскуйтеся турки під українську церкву а кажіть правду констатинопільська церква в
Україні

Одумайтеся скотиняки

13:01 16.02.2019

ЯК можна молитися за фюрера Путіна

Турку

13:05 16.02.2019

Не маскуємося були є і будемо Помістною Церквою Украіни
під Омофором його Святості Вселенського Патріарха Патріарха Нового Риму і Патріарха Константинополь
ського
Слава Богу
Слава Украіні

протоієрей Володимир

13:09 16.02.2019

Всіх хто молиться за Гундяєва та Путіна чекає гієна огнєнная!!!

Анафема сектантам

13:11 16.02.2019

Переходьте єретики до української істинної церкви вільної від Путіна

Відділ кадрів Волинської єпархії

13:23 16.02.2019

Кажуть Гундяєв наполовину турок

Прозорливий отєц Александр

13:28 16.02.2019

Помістна Церква України
під Омофором його Святості Вселенського Патріарха ,Патріарха Нового Риму і Патріарха Константинополь
ського є істинною церквою з єдиною правильною істинною вірою без кремлівських розкольників.

До запроданців Путіна

13:30 16.02.2019

Як можна молотися на собачій гавкучій мові агресора

Стільки лементу підняли

13:31 16.02.2019

Видко задорого продалися Путіну

Одні запроданці

13:36 16.02.2019

Недостойні керівники Волинської єпархії

Нонсенс

13:37 16.02.2019

А навіщо українцям москальська церква.Під керівництвом ворога

Дороговказ

13:39 16.02.2019

Куди Путін вкаже туди і підуть

Пора перевірити

13:43 16.02.2019

Керівники єпархій Московського патріархату десь там вже і зброю приготували як в Криму та на Донбасі

7388

14:28 16.02.2019

Кстати
Патриарх Кирилл вчера посетил Новую Землю
В Музее ядерного полигона пос Губа Белушья прослушал содержательную лекцию чем подземный
ядерный взрыв отличается от атмосферного
А также почему весь крещенный мир содрогается при воспоминании о подрыве ядерного боеприпаса
под названием Кузькина мать
Но цель была чисто пастырская вероятно крестил 52 белых медведя которые уже месяц
кошмарят поселок
А что - крестил же пингвинов в чужой Антарктиде-почему не проповедовать среди родных
медведей в родной Арктике
Заодно благословив будущее супероружие супердержавы под названием чужим -ПОСЕЙДОН-
Дай Господи всем Здоровья Кириллу тоже

Поможи Господи

15:37 16.02.2019

Я Ж КАЖУ МОЖЕ МОСКАЛІ САМІ ПОВИЗДИХАЮТЬ

Ми

21:42 16.02.2019

Ви понімаєте турки що ви не Українська а Стамбульська церква туда бабло пішло

Європеєць

21:56 16.02.2019

Перед тим, як писати такі гнівні коментарі , сходіть в церкву і послухайте слово боже! В 1917 році такі ж , осліплені злобою рушили монастирі , церкви, переобладнували їх у клуби, складські приміщення. Навіть в радянські часи влада так грубо і цинічно не втручалась в церковні справи заради рейтингу.

Для ха ха

21:57 16.02.2019

Побудуй собі церкву і молися а якщо та іди і забери в штундів дома молітвенні слабо а ікру ти будиш їсти в пеклі за віру православну тільки жарену

Сатана

22:17 16.02.2019

Запрошую всіх послідовників Путіна до себе...

козломордому

22:18 16.02.2019

Ти саме чучало турок

Вірянка місцева

07:46 17.02.2019

Як московський Бог Путіна може молитися за Україну

Протестант

10:41 17.02.2019

У нас наприклад церковні питання вирішує громада церкви..бо так навчають Святі Апостоли в Слові Божім.
Якщо Священнослужитель не враховує думок своїх братів та сестер то він Найманець,так каже слово Боже.
А чий вже він найманець ,то вирішувати вам..

Протестант

10:43 17.02.2019

Не зроби собі ідола ПУТІНО -ГУНДЯЄВА..

Борис Миколайович В.

10:53 17.02.2019

Деякі дописувачі в ярості і злості , з піною в роті хочуть довести , що це не Українська церква а Константинопольська ... 1)Припустимо що ви мене "переконали" і що , Константинопольська церква не благословляла на захват нашого Криму , на війну на сході , на вбивства наших громадян !!! 2) Яка різниця Росії , що ми робимо в своїй державі ??? ( всерівно якщо я прийду до вас в квартиру і буду щось по своєму вимагати зробити ). 3) церква це остання опора на яку спирається Росія щоб приборкати Україну !!!

Піп Гапон

12:41 17.02.2019

Подам сорокоуст за упокой всім ворогам України

16 липня
Вчора
14.07.2019
13.07.2019
12.07.2019
11.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин