На Ковельщині «московський» батюшка збирав по людях підписи «за нашу церкву»

18 Лютого 2019, 11:50
На Ковельщині «московський» батюшка збирав по людях підписи «за нашу церкву» 9475
На Ковельщині «московський» батюшка збирав по людях підписи «за нашу церкву»

У селі Скулин священик з Московського патріархату ходив по хатах селян і просив підписатися «за нашу церкву».

Про це розповіли журналісту видання Район.Ковель самі мешканці Скулина, більшість яких виступає на перехід своєї церкви святого апостола Іоанна Богослова до ПЦУ.

«До мене в хату прийшов батюшка, каже: «Підпишіть листа на підтримку нашої церкви». Ну я, стара жінка, не читаючи, підписала. Думала, що це за приєднання до новоствореної Української церкви. А виявилося то обманом, бо через деякий час приходять односельці, які теж збирають по селу підписи, але за приєднання до нової церкви», – говорить кореспонденту 81-річна жителька Скулина, яка просила не називати свого імені та прізвища.

Наразі невідомо скільки зібрав підписів священик церкви Московського патріархату, який виступає проти переходу до ПЦУ. Зі слів мешканців села, нібито кілька десятків, тоді як ініціативна група за перехід сільської релігійної громади до ПЦУ зібрала їх поки що три сотні.

Довідка: історична пам’ятка, церква імені Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова, збудована в 1878 році на кошти прихожан на місці старої дерев’яної Іоанна-Богословскої церкви, збудованої в 1604 році невідомо ким. Наявні 5 дзвонів: один вагою 48 кг, литий в 1720 році; другий – 21 кг, литий в 1720 році; третій – 16 кг, литий в 1776 році; четвертий – 32 кг, литий в 1771 році з надписом «На тя Господи уповать»; п’ятий найбільший – 100 кг, із зображенням Святого Іоанна Богослова і Святого Великомученика Георгія Побєдоносця, куплений 1864 році.

 


 

Читайте також: 

Коментарі
18 Лютого 2019, 14:06
Ну а що ж ще робити мп, якщо тільки обманом залишилося стримувати перехід людей до пцу.... Але ж на брехні далеко не заїдеш!!!
18 Лютого 2019, 15:26
Збирав то й збирав. То його право. Ви ж теж ганяєте, як дурнуваті зі своїми списками. То чому йому неможна?
18 Лютого 2019, 15:33
Ще такий самий дурень в Голобах. теж бреше людям,що вони українська.а вони руська церква
18 Лютого 2019, 15:43
Ти створіння, зовсім чуже для цієї теми, добре прочитало статтю? Де написано в тексті, що йому не можна збирати підписи? Нехай собі збирає на здоров'я. Тільки людей дурити не треба!
18 Лютого 2019, 15:56
Батюшка давно ті дзвони які є памяткою продав. Зайдіть і перевірте
18 Лютого 2019, 15:56
СВІЧЕЧКУ ЗА УПОКОЙ ФСБШНИМ ЕМІСАРАМ
18 Лютого 2019, 16:13
Наше село Скулин має давні православні традиціі<br/>І патріотично налаштованих жителів<br/>Так що переходу громади в ПЦУ під Омофор Його Божественноі Всесвятості Архиєпископа Константи<br/>нополя і Нового Риму -Вселенського Патріарха Варфоломія 1-ГО ніщо не завадить<br/>Будьмо Браття в євхаристичному молитовному єднанні с Святим Афоном і Єрусалимом<br/>Дай Боже всім здоровья і вразуми Братів наших які по не розумінню ще тримаються МОСКВИ<br/>Слава Богу <br/>Слава Украіні
18 Лютого 2019, 16:17
Мы тоже когда то свечки в соборе с батюшкой крутили заупокойные врагам
18 Лютого 2019, 17:09
Чому одним можна збирати підписи , а іншим - ні? Атеїст все правильно написав!
18 Лютого 2019, 17:17
Не надо мне вас!
18 Лютого 2019, 17:50
чучало, де написано в тексті, що йому не можна збирати підписи?
18 Лютого 2019, 18:23
Ніхто нікого не обдурював. Батюшка казав прямо, а &quot;наша&quot; то і є церква на Старословянській мові так як правиться. <br/>З мінете ви назву церкви, а самі змінетесь? Ви почнете туда ходити і для чого.....? <br/>Набридла війна на Донбасі, - нате нову &quot;свіжу&quot;. Чому ніхто не говорить про інші віри яких є багато і людей там - багато?
18 Лютого 2019, 18:38
Мда нова война за вєру..то вже огласив недавно в крємлє.сидіть тихо щоб щось не,було..старославянська церква-ото малодєц..ото вже можеш патєнтувати для мордовскіх багатонародних
18 Лютого 2019, 18:53
Ми жителі Скулина не хочемо брати участі в євхаристії де згадується імя кіріла. Ми засуджуємо його дії як предстоятеля. І якщо справа про мову то скажіть невже так тяжко молитися тією мовою яку розує більшість а особливо молодь, тобто Українською тоді можливо і молодь заходила б до церкви а не їздила в Ковель
18 Лютого 2019, 18:59
Я багато разів просила Валфоломія не давати Томос, бо це не в інтересах мого шефа
18 Лютого 2019, 19:02
Ти ходиш в московську &quot;церкву на Богу, а путіну молитись, слухати від ряженого слуги диявола кацапську пропаганду, а не молитву...
18 Лютого 2019, 19:21
Нікого не обдурюють збираючи підписи???!!! Ви серйозно???<br/> То збирають за ,,нашу церкву&quot;, а в нас взагалі ходили і збирали підписи питаючи &quot;ви за батюшку чи проти&quot;. То може все таки чогось бояться, якщо видумують різні хитрощі!!!
18 Лютого 2019, 20:37
Підписи збирали не за московський патріархат, а за те щоб Богослужіння в церква і надалі проводили старослов'янською мовою, а не російською.І крім того вивчіть ще історію. Слово Русь пішло не від Росії, а від Київської Русі, наголошую Київської. Україна з'явилася набагато раніше за Росію. І хрещення запровадила Княгиня Ольга і Володимир, які з України, а не з Росії. І Русь це не Росія, а від русичів. І крім того, люди їздять до церкви ще з Стебель, Кричевич і навіть, Ковеля. А на таких як &quot;суботники&quot;, &quot;баптистів&quot; і &quot;свідки ієгови&quot; закон ПЦУ не діє??? А них у нас півсела! І ще за ПЦУ збирали підписи ті хто не ходив і не ходитеме до церкви. Хто схотів перейти в українську церкву, то їздили в Білих, або у Ковель. А решта людей ходили до нашої церкви. Яку доречі, відремонтуваві зробив реконструкцію саме цей батюшка, який збирав підписи. І править він в цій церкві вже десь близько 30 років. А хто за дзвонив писав, то нехай підніметься на дзвіницю і перевірить, а то а церкві жодного разу не був, а що і чого немає знає.
18 Лютого 2019, 20:42
А от скажіть, чи хоча б один священик збирає підписи за ПЦУ?- немає такого. А той хто боїться правди той і збирає підписи, ще й обманом. Люди у нас мудрі і самі знають куди їм ходити, але ж все має бути по правді, а московські священики правди не хотять
18 Лютого 2019, 21:08
На кол бородатого.
18 Лютого 2019, 21:40
Оце пише росіянин який не живе в Україні! За поребриком люди розуміють, а у нас радянський колгосп. У Батюшки з Карпат язик не повертається вести службу на українській мові!!!)))<br/>Вот я читаю о переходе приходов с МПЦ МП в ПЦУ и пишут просто дикие возражения против этого не понимая, что исторический процесс начался и пошел. Его уже не остановить!!! Я тащусь от прочитанного!)))) Давайте начинайте спорить где верх, а где низ у яйца, разумеется куриного. Делаете ссылки на Св.Равноап.Кирилла и Мефодия и не указываете, что они в 850-860 году посетили Львов, Луцк(проездом в Ковель и К-Каширськ, Винницу(самогоночки там з буряка попили, отдохнуть ведь надо было). В Киеве гостили несколько лет в гареме Дира и Аскольда. Забыли наверное??? Да не были они в Руси-Украине - НИКОГДА!!!! И об украинском языке малейшего понятия не имели, даже не подозревали о существовании такой страны, она только начала формироваться как РУСЬ! А речи о Московском княжестве тогда и речи не было, его просто не существовало. Патриарх Константинопольский, Св.Фотий выполнил приказ Византийского императора Михаила ІІІ к которому обратился Господарь Валахии перевести с греческого на язык народов Балканского полуострова святые писания. Чтобы население понимала о чем Батюшка молится.Не для Украины сии книги были написаны! Не на русском и старославянском языке, а для народов проживающем в том краю!!! И когда здесь орут за МП я вас прекрасно понимаю, что вы за самогонку и сало родителей в университетах получили свои дипломы, а надо бы было грызть гранит науки. Как эта старославянская литера попала в Киев? С перепугу Константинопольского Патриарха св.Фотия!!!)))) Киевский князь Аскольд провел карательную экспедицию против Византии за ее безпредел чинимый в черноморских землях молодого княжества Киевского. Обложил Константинополь так, что мало не покажется, но сил у него было мало взять эту крепость. Св.Фотий с помощью ризы Божьей Матери, хранящемся во Влахернском храме сотворил чудо!!! 14 октября есть такой праздник - Покрова!!! И Аскольд уверовал в И.Христа. Возвращаясь в Киев он прихватил первого святого в Украине епископа Михаила вместе вот с этими не нашими книгами, абсолютно никакого отношения не имеющими к Руси-Украине. Заткнули византийцы дыру и не больше!!!))) И первое крещение Руси-Украины состоялось в 866 г., но официально считается 988 год, когда произошло массовое крещение при кн.Владимире. К чему я это описал? К МП! Митрополичий престол был КИЕВСКИЙ!!! Но светская жизнь идет своим чередом и приперлись татары! Киевский митрополит Петр Волынский(Ратновский) при явной угрозе от татар с перепугу сделал ноги во Владимир, не путать с В.Волынским( официально это называется - перенес Митрополичий престол), а потом в Москву! Поступок был не мудрый и своему народу аукнулся крепко. Но он дожил до глубокой старости и сейчас его прах хранится в Московском Кремле вместе с русским(московскими) царями и является величайшим святителем России. Приезжайте, заходите в Кремль там его саркофаг найдете. А теперь переходим к Томосу! Это величайшее событие в истории Украины, которое войдет в века! В Руси-Украине 400 лет назад была ситуация такая, что не было кому высвятить Батюшку на Протоиерея. Гнали, уничтожали Православие ближайшие соседи с Запада и Востока. Надо было ехать с поклоном в Москву. А Русь-Украина, а это ВЫ уже началась формироваться как независимое государство от поляков и русских!!! Б.Хмельницкий этот процесс возглавил, но потерпел поражение. В формировании мировозрения и его наставлении о госстроительстве сыграли первую роль - Батюшки украинского происхождения. В 1710 г. появляется первая в мире Украинская Конституция П.Орлика. А вы недостойные наследники своих предков, отдавшим свою жизнь за вас, ратуете за МП. Постарайтесь понять, что если вы хотите жить нормально, как люди у вас д.б. своя украинская речь без квот, своя Православная Церковь, Армия и т.д.
18 Лютого 2019, 21:43
Поясніть, а чому служба в Україні має вестися на старослов'янській мові? Може багато українців знають цю мову??? Давайте ще проводити богослужіння на арамейській мові, то нічого, що люди не зрозуміють але ж Ісус Христос та апостоли на ній говорили......!!! <br/>Абсурд! Мова має бути зрозумілою для усіх: дітей і старих, професора і селянина, й тим більш для людей, які вперше зайшли в храм!!!!!!!!
18 Лютого 2019, 22:10
Він збирав підписи в підтримку Української Православної Церкви, в якій хрестилися ви і ваші батьки з дідами. А над українським томосом сміється світ і на так звану інтронізацію не преїхав жоден представник канонічної православної церкви. Порошенко реформував медецину, освіту, суд, поборов корупцію. Всім стало жити &quot;краще&quot; від таких реформ. Але йому цього замало, дай ще більше зроблю роздор в країні, наведу порядок в церкві.<br/>Люди, послухайте монахів і страців, почитайте вимоги Блаженнішого Онуфрія до КП, який згідний був на примирення, а ним знехтували, а потім висловлюйте свою думку.<br/>А цей священник, який хрестив вас і ваших дітей, хоронив ваших батьків, допомагав вам в скрутну хвилину, захащає свою ріднк матір - церкву, а ви його обливаєте брудом.
18 Лютого 2019, 22:24
А найбільше говорять ті що до церкви не ходять, на грудях хрестик а в душі нулик.
18 Лютого 2019, 22:50
А до чого тут Порошенко? Цей процес був неминучий! Я все життя ходила до мп і все чекала визнання української церкви. І ось нарешті це сталося!!! У нас вже є своя церква, як в поляків, грузинів, румунів, болгар та інших народів, де кожне слово богослужіння зрозуміле, і проходить через душу!!!
18 Лютого 2019, 23:14
Почитай, що пишуть самі тупі! Православна яка думає, що вона християнка не знає, що петро перший відмінив патріархархат і тільки 1918 році більшовики його вернули! Смішно, але 300 років не було МП, але раби тягнуться до того чого не розуміють в МП. На російській мові можуть написати одне слово з 3-х букв з трьома помилками, але ми будемо канонічними. З нас вже москалі сміються які ми тупі. Навчилися кляцати в компютері, а розуміти життя ніяк не вдається. І оце бидло бажає жити як люди? Воно не заслуговує такого життя!
19 Лютого 2019, 00:19
Я сама вивчилась і батьки мої не таскалп сала, як ви висловились. І живу я в Україні і розмовляю українською, і пишу також українською. А Ви навіть відповіді не можете нормальної дати на українській мові - російською пишете. Я школу закінчила з двома дев'ятками, а ВНЗ я закінчила з червоним дипломом, при цьому не заплативши не копійки, а &quot;гризла граніт науки&quot; як ви висловились. Зараз підуть коментарі, що не було чим то й не платила, а діло не в цьому, а в принципі - доказати собі та батькам, що я можу сама. І на роботу сама влаштувалася, без сала. І до церкви ходжу і розумію про говориться, і діти ходять. І мабуть в них більше розуму, ніж у решти, бо найбільше буде писати той хто до церкви не ходить. І правильно сказали у попередньому коментарі - на шиї хрестик, а в душі нулик! І то такий нулик, що просто ... Прицепіться ще до суботника, баптистів, свідків ієгови і різних тому подібних. А нас хрестили і вінчалися в цій церкві, і батьки наші до неї ходили, і бабусі з дідусями. А той хто не ходив, то зараз такий правильний, а як зроблять українську церкву чи то туди піде?
19 Лютого 2019, 00:41
Ото вже забрехалась! Тож москаль написав на російській мові, а ти університети закінчила і цього не зрозуміла. А я всього 11 класів і батьки вчили не брехати! Продовжуй пасти свиней академік ти наш Поліський!)
19 Лютого 2019, 00:44
В Люблинці теж збирали підписи &quot;за нашу церкву,за нашого батюшку&quot;...Збирали лише в самій церкві,а не по домівках жителів громади,даючи зрозуміти,що хочуть знати точну кількість прихожан даного храму.А використали підписи за залишення в МП .Люди шоковані,тому що не всі хотіли лишатись під кєрілом ґундяєвим.Громада взагалі в &quot;шоці&quot;,що піп сказав ,що йому байдуже хто будував цей храм,давав пожертву і т.д.-голосуватимуть тільки прихожани!!! Якби не розголос у місцевому&quot;вайбері&quot;,то все було-б шито-крито,хоча і лишились в МП... P.S якщо такий сценарій по всьому районі,значить він продиктований з одного центру!!!
19 Лютого 2019, 00:52
Мене хрестили ще в ссср, то що мені тепер все життя жити при комунізмі??? Може хватить повторювати цю промосковську ахінею!!! Життя змінюється, (і церква теж). Почитайте житіє Серафима Саровського, скільки вже тоді було неправди навіть серед монахів і церковнослужителів. Церковну літературу доречі я брала читати в бібліотеці при Святовоскресенському соборі... <br/>І не потрібно говорити, що тут пишуть люди, які в церкву не ходять. Я теж колишня ревна прихожанка мп, але Бог дав розум.<br/>Треба прагнути до кращого, а не сидіти в &quot;болоті&quot; і казати так жили наші батьки, діди...
19 Лютого 2019, 00:53
А чому такі славні українці не зводять нові храми, а зазіхають на діючі, де все налагоджено і панує Божа благодать!?Будуте свої храми і тоді кричіть
19 Лютого 2019, 01:01
Будувати &quot;свої&quot; храми? А хіба вони не наші? МИ жертвували на їх будівництво, ремонт, облаштування... І нам, громаді вирішувати до якої церкви мп чи пцу вони будуть належати!!!
19 Лютого 2019, 01:01
А чи правда, що цей піп продавав пір’я від страусів своїм прихожанам?
19 Лютого 2019, 01:01
А чи правда, що цей піп продавав пір’я від страусів своїм прихожанам?
19 Лютого 2019, 01:05
Без сала я мучаюсь! Без сала!!! Твої діди якраз ходили до української церкви. Тоді тут Польша була! Твій ВНЗ був на сільмаші? Факультет ручного вишивання хрестиком був чи педикюро закінчила? Навіть я малоосвічений бачу як ти після університетів не вмієш писати!
19 Лютого 2019, 01:09
Скулин це Україна і церква має бути Українською!!!!
19 Лютого 2019, 01:19
На все свій час. Хочуть наші вороги чи ні, але в Україні буде своя церква!!! Ми дуже важко й довго виборювали свою незалежність, і колись остаточно вирвемось з рук москви!!!!!!!!!
19 Лютого 2019, 01:22
Я ВЖЕ МІСЯЦЬ МОЛЮСЯ ЗА УПОКОЙ ПУТІНА ТА ГУНДЯЄВА
19 Лютого 2019, 01:25
Погано молишся!
19 Лютого 2019, 01:49
Люди в пеклі будемо всі схаменіться поки не пізно повірте в бога, а не воюєте, ви самі не знаєте за що,напешіть краще хто скільки пожертвував на храм. Більшість з вас копійки а може і ніяк.
19 Лютого 2019, 01:56
І ще через років 20 в церкві нікого не буде повмираєть ті 30 бабусь що залишилися і там небуде жодного патріота Українця ото що залишиться може один піп і попадя
19 Лютого 2019, 09:52
А чому не пишите, як сільські голови по хатах бігають, щоб переходили в пцу. Порошенко виділив великі гроші таким &quot;агітаторам&quot; і &quot;синкам&quot;,які їздять по селах і збирають підписи. Не паплюжте УПЦ, не паплюжте батюшок. УПЦ повністю самостійна, а от пцу таки залежить від Стамбула. Розкольник Філарет- Денисенко сам говорив, що вони залежні від Стамбула ,бачите не хоче знімати патріарше облачення (до речі ,таке саме, як Патріарха Моковського ,на пост якого він вибирався, але його не вибрали, і він створив свій &quot; київський патріархат&quot;.В православних храмах Польщі, Болгарії,Чехії, Словаччини, Сербії і інших богослужіння відбувається церковнослов'янською мовою, але не забороняється і державною. У Румунії- старорумунською, у Грузії- старогрузинською. Як не можна роз'єднати Святу Трійцю, так і Святу Русь - Росію, Україну, Білорусь!!!
19 Лютого 2019, 11:23
Не сміши людей інтернаціоналіст!)
19 Лютого 2019, 12:20
Оце так далі! А ніхто не задумався, що саме цей пост опублікування для того щоб людей між собою розсварити? Якщо так і надалі триватиме, то не потрібна буде вже церква не МП ні ПЦУ, тому що люди вже розсваряться між собою. І ще питання - а на Сільмаші хіба є ВНЗ? Після училищ потрібно ще далі іти вчитись щоб здобути освіту. СХАМЕНІТЬСЯ ЛЮДИ
19 Лютого 2019, 18:28
Який бред батюшка ходив збирав підписи за російську церкву, де ж на Україні російські церкви - Правослані Українські Церкви! дадуть бабці 1 кг.гречки піде куда хоч, не розуміє ,що батьки, діди, прадіди ходили в одну церкву ,яка була церква на той час, хай молодь не розуміє , а бабця прожила вік і спотикається в вірі! ГАНЬБА ! БЕЗТОЛОЧІ!
19 Лютого 2019, 18:31
Який бред батюшка ходив збирав підписи за російську церкву, де ж на Україні російські церкви - Правослані Українські Церкви! дадуть бабці 1 кг.гречки піде куда хоч, не розуміє ,що батьки, діди, прадіди ходили в одну церкву ,яка була церква на той час, хай молодь не розуміє , а бабця прожила вік і спотикається в вірі! ГАНЬБА ! БЕЗТОЛОЧІ!
19 Лютого 2019, 18:36
Як вам не соромно грязю обливати батюшок,самі не знаєте куди бігти! Моліться краще!
19 Лютого 2019, 20:11
Коли аналізують гидкі вчинки батюшок це не є обливання гряззю ,а висвітлення порочних та підступних ПромосковськоАнтиукраінських дій,які знищують все українське ,та духовне. <br/>Не поклоняйтеся людині ГУНДОПУТІНУ,і не зробіть собі ідола
19 Лютого 2019, 20:13
і Ще доповню. <br/>Тут багато при цій темі згадують штундів,а я вам скажу що вони молодці:от як в них вирішує громада так вони і діють. <br/>В цьому можна в них повчитися..
20 Лютого 2019, 02:10
Дякую регіональним ЗМІ за «правдиву інформацію».<br/>Це аж ніяк не фейк).<br/>І це ж треба було так перекрутити
20 Лютого 2019, 04:59
Н
20 Лютого 2019, 11:39
А що робить московський батюшка на наших теренах.Точно агент ФСБ
20 Лютого 2019, 12:03
Не пишіть провокаційних новин, не розпалюється самі міжконфесійні конфлікти, не паплюжте УПЦ і її вірних- владик, батюшок, прихожан. Пишіть про продажну владу<br/>, яка організовує захвати храмів. Скільки вам платять за такі новини, одне гидоття, ненависть
20 Лютого 2019, 12:19
Гундяй кончена путінська сучара-пора і здохнути за діла його
20 Лютого 2019, 12:20
Скоро він буде зі мною ваш Гундяй
20 Лютого 2019, 12:21
Всі кремлівські попи поклоняються мамоні Путіну
20 Лютого 2019, 12:23
А чому Путін дотепер не здох
20 Лютого 2019, 12:35
Чому Путіну ніхто не допоміг
20 Лютого 2019, 12:36
Путін ворог номер1 для України як і його церква
20 Лютого 2019, 13:20
Ох і страшна ця турецька пцу. Вже Думенко-Епіфаній нові правила вводить, &quot;демократичні&quot;. Дозволяється ходити в церкву жінкам в штанах і з непокритою головою, він скоро об'єднається з католиками, змінить дати православних свят. Не оскверняйте наші православні святині, будуйте свої турецькі церкви. А всім вірним УПЦ Блаженнішого Митрополита Онуфрія терпіння і чистоти віри і ворота ада нас не переможуть.
20 Лютого 2019, 15:11
Як засмерділо Путіним
20 Лютого 2019, 15:13
ЯК російська церква може бути українською
20 Лютого 2019, 15:17
Суки московські не закликайте сюди Путіна
20 Лютого 2019, 15:19
Упокой Господи продажного москаля Онуфрія
20 Лютого 2019, 16:30
Страшна турецька ,ох яка страшна .... <br/>вона Крим забрала,війну на Донбасі веде,нищить все українське і ненавидить українців .. <br/>яка ж вона гидотна ота хунта,а найстрашніше те що ваші мізки зомбовані отим агресором і ви навіть не можете бачити обєктивно ситуацію., <br/>Ніяка церква вам у цьому не допоможе.,, <br/>ПУТІНОГУНДЯЄВЦІ-нікчемні ви усі.
20 Лютого 2019, 17:07
Страшна не турецька ...,а кацапська мізгова коробка яка дзвенить відсутністю вмісту.. <br/>подайте про це можливо у вас є ще шанс...
20 Лютого 2019, 17:22
Що це за сайт ,що блокує інакше думаючих. Цензура. Порохотомоси. Матюки пишете, а іншу думку ні
20 Лютого 2019, 20:28
Україна таки буде українська
22 Лютого 2019, 02:18
Люди добрі! Батюшка нікого не обманював, він говорив правду за яку церкву збирає голоси. Люди які гордиться незалежністю України!!! Є чим гордитися)) &quot;Процвітаючими заводами, безкоштовною медициною, високими зарплатами, справедливою поліцією...&quot;
22 Лютого 2019, 02:18
Люди добрі! Батюшка нікого не обманював, він говорив правду за яку церкву збирає голоси. Люди які гордиться незалежністю України!!! Є чим гордитися)) &quot;Процвітаючими заводами, безкоштовною медициною, високими зарплатами, справедливою поліцією...&quot;
22 Лютого 2019, 13:31
Господи , Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй нас, грешных
22 Лютого 2019, 17:54
Батюшка в Скулин 30-ть років служить. Він відреставрований її з нуля. Вложив багато сил і терпіння. Правильно що батюшка збирав підписи. А хто ж збирав підписи за українську? Я вам скажу! П'яний і обізцяний Славік Ванюшин. Прийшовши до Каті він і непамятав чого прийшов. Гарний патріот!!!
22 Лютого 2019, 17:54
Батюшка в Скулин 30-ть років служить. Він відреставрований її з нуля. Вложив багато сил і терпіння. Правильно що батюшка збирав підписи. А хто ж збирав підписи за українську? Я вам скажу! П'яний і обізцяний Славік Ванюшин. Прийшовши до Каті він і непамятав чого прийшов. Гарний патріот!!!
23 Лютого 2019, 01:49
Люба це касир, тоді зрозуміло чому захищаєш свого ШЕФА, касу ділите на двох по понятіям , зручно ніякого контролю ХАЗЯЇ, піп за 30-ть років став повновласним хазяїном церкви, за ці роки розігав усіх, немає ні старости ,ні ревізійної комісії , ні двадцятки. Церкву відбудувала вся громада, побудували йому будинок (який піп хотів прихватизувати) допомогли відремонтувати будинок в Ковелі по вул. Маяковского . Ремонти в церквах попи роблять для того щоб витягнути з громади по більше грошей і для власних потреб, за що ж він купив 3-х кімнатну квартиру в Ковелі ,побудував будинок в селі , купив легковий автомобіль. Цікаво , а де поділися старовинні ікони з іконостасу ? В Скулині буде Українська церква, а рижий піп піде пасти корови.
23 Лютого 2019, 12:03
Тут написано БРЕХЛИВО. В храмі є ревізійна комісія, двацятка і ікони. За свої роки і свою працю батюшка зміг придбати собі житло. Машини і квартири у нього немає. Кто осуджує священника, той наводить ВЕЛИЛУ БОЖУ КАРУ на себе і свою родину!!!
23 Лютого 2019, 13:15
В 90-х роках колишній митрополит України Філарет (Денисееко) був виключений із священного собору за свій свій гріх. В якому він признався. Філарет повернувшись в Україну незахотів лишати свій сан і очолив УПЦ КП. Після цього йому була наложена анафема (запрет на богослужіння). Анафему по церковних канонах може зняти, той хто наложил. 1992р. Москва дала нам самостійність. У нас є свій Український томос! А за Патріарха Кирила молиться &quot;новостворена церква&quot;- це прописано у їхньому томосі. Всі священники моляться за мир, за військових, за здоров'я людей. І неважливо якої ви національності.
23 Лютого 2019, 13:40
І що ти там чучало розумієш у канонах? І який це у москалів є свій томос?&quot; Наложена&quot;,&quot;запрет&quot; - ти придур навітьцерковної термінелогії не знаєш! Наложи собі гімна на дурнувату голову.
23 Лютого 2019, 16:22
Якщо ви такі чесні, сміливі і справедливі!! Прийдіть до нашого батюшки і задайте всі питання напряму.
23 Лютого 2019, 22:59
Шановні односельці приходьте будь-яка 24.02.19р. на Богослужіння. Після якого зможете поставити запитання, які вас турбують проректору Київської духовної академії прот. Сергію ( Ющик)
24 Лютого 2019, 06:56
Хороший москаль мертвий москаль
24 Лютого 2019, 06:57
Онуфрієвські москалі хороші і приручені
24 Лютого 2019, 09:52
Життя як бумеранг! Що бажаєш ближньому своєму? Те і повертається тобі!!
24 Лютого 2019, 11:55
Бажаю всім добра
25 Лютого 2019, 17:32
Зверніть увагу на &quot;шедевральні&quot; розписи святих мучеників на стінах в церкві с.Скулин , а саме : Петро 1, Катерина 2(запровадила кріпацтво в Україні), Микола 2(кривавий) та його жінка Марія(знищені разом з дітьми більшовиками). Робіть висновки.
26 Лютого 2019, 00:24
Відносно замітки ( односелець до Люби ) і відповіді односельці, що замітці що там щось написано брехливо, підтвердження, квартира знаходиться в м. Ковелі по вулиці Володимирська 4 кв. 10 зареєстрована на Хвелось Татьяну Федорівну , односельці це часом не дочка попа? От тільки питання , де молода 25 річна дівчина заробила 35-40 тисяч доларів щоб купити квартиру. Ідем далі, ревезійна комісія і двадцядка це церковний хор, а де староста? Тепер ікони, половина з них підробка, вони написані на ДВП і це замовлення попа виконав мешканець м. Ковеля Давидюк який проживає біля автовокзалу. В Скулині буде Українська церква , а рижий піп піде пасти корови.
26 Лютого 2019, 15:38
Люди ви поливаєте брудом священника побійтеся бога,цей священник тримає господарство працює як всі люди, його дружина матушка продає молоко на ринку в літку збирає в лісі ягоди бачив це на свої оч
26 Лютого 2019, 15:42
Люди ви поливаєте брудом священника побійтеся бога,цей священник тримає господарство працює як всі люди, його дружина матушка продає молоко на ринку в юлітку збирає в лісі ягоди бачив це на свої очі якщо він має стільки вкрадених грошей у вас прихожан питання для чого йому працювати так тяжко фізично? В людей зовсім не залишилося людяності і знаю одне що в Церкві в майбутьньому не буде нікого надаль це правда
27 Лютого 2019, 00:45
Люди добрі та схаменіться, причина не стільки в священнику як в російській церкві, Вам мало Донецька і Луганська, мало того що наші чоловіки, діти ,внуки гинуть на сході від російських куль та снарядів. Путін прийшов до них захищати російськомовних українців маємо війну, чи Ви хочите щоб Путін прийшов ще на західну Україну до нас захищати віруючих російської церкви тоді створюйте протистояння між односель-цями і попросіть Путіна щоб прийшов і допоміг Вам ( так як просили на сході) тому що бандерівці забирають ВАШІ церкви і він прийде з боку Білорусії і зробить те що зробив на сході Ви цього хочете, тоді вперед за ВЄЛІКУЮ РУСЬ і російських священників і буде всім Вам і Нам МІР І БЛАЖЕНСТВО.
02 Березня 2019, 15:00
Білоруських прикордонників розмішують російськими<br/>Вони можутьце робити в рамках СОЮЗНОЙ ДЕРЖАВЫ<br/>Однозначно готують щось не добре<br/>Так що заклик Смєтюха -старшого Путин спаси нас- буде доречний<br/>Але ж і придури <br/>Ясне сонце на дворі -ОДУмайтеся Вальтонуті
02 Березня 2019, 15:48
Хороший москаль мертвий москаль
11 Березня 2019, 00:03
Брехня!!! Перші підписи зибирав п'яний мужик...який взагалі не ходить до церкви...а тільки грішить..нащо Ви забираєте в старих прихожан ,те що Вони мають...є поблизу церква ,за яку Ви так боретесь ,так їдьте в Білин!! Не робіть сварку ще за віру в Бога...
28 Березня 2019, 16:17
Молитись повинні мовою, яку розуміємо, бо буває стоїш в церкві на службі ніби слухаєш, а все зрозуміти не можеш, не даремно бабця казали &quot;не можу второпати чого моляться ОСА НА ВИШНІ&quot; як виявилось то було Осанна Вишніх якшо не помиляюсь - Господь на небесах... Так до чого ж я веду на рідній мові зрозуміліше було б, а то оса
28 Березня 2019, 16:34
Та все ж оси осами, не підкажете чого в церкві холодно? Де те ваше суперове отоплення?? Дорого??? То може знову з списочком по хатах давайте люди гроші
28 Березня 2019, 16:38
29 Березня 2019, 00:44
Я читаю і думаю .. які українці дибіли , та таким як ви війни мало , майданів мало , ви хоча б в чомусь розбираєтесь ??? Ви читали томос???? Неуки, найбільше говорять ті які церкву обходять , і були там коли охрещались ..я за свою церкву!!!! І я її нікому не віддам !!Чому потрібно забирати в інших? Будуйте ще одну!Свою!
29 Березня 2019, 00:58
А ти хоч раз рубля дала на церкву? Що таке пишиш ? І в церкві є людина щоночі перед службою опалює і про це знають усі) приходьте до церкви , я думаю Вас вислухають , а не ховаєтесь тут під анонімами , бо в лице ніхто не скаже! Не була б то «скулинка» Якщо Ви не ходили в цю церкву , не факт що підете в нову, просто спокійно жити це не для вас.Збирали збираємо і будемо збирати підписи бо в нас є наша церква яку ми не хочемо втрачати .
29 Березня 2019, 01:05
Хоча хтось назве факти що Скулинська церква і взагалі наша церква належить Москві? Ви почули у Порошенка , і кричите , стадо , йдіть під верховну раду кричіть , бестолочі
29 Березня 2019, 09:57
Ця писака що це пише , в церкві жодного разу не була , і не дала ні рубля! Як у Вас повертається язик. А може й сама купила квартиру вам яке діло.чого ви рахуєте чужі гроші? Свої не можете заробити , то більше працюйте і у Вас буде. Матушка постійно на базарі, у батюшки повно хазяйства, це знають всі, церква реставрована з нуля, що ще треба???І цікаво який автомобіль є в батюшки?????? Всі хто знають цього священика , можуть сказати що він добра людина , яка ніколи нічого не крала , а ті хто за своє життя нічого не досягли тільки і поливають брудом. Але будьте і Ви всі щасливі!
29 Квітня 2021, 01:22
Я за Руску Церкву істіну.розкольніки розвійтесь як дим.
29 Квітня 2021, 01:22
Смерть жидам