Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Спецслужби Росії шукали паліїв на волинські храми за винагороду / Фото ілюстративне
Спецслужби Росії шукали паліїв на волинські храми за винагороду / Фото ілюстративне

Спецслужби Росії шукали паліїв на волинські храми за винагороду

23:12 18.02.2019
1286

Очільник Служби безпеки Василь Грицак назвав суми, які мали витратити на осквернення релігійних споруд на Волині.

СБУ фіксує цілеспрямовану діяльність російських спецслужб із дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні з використанням штучних конфліктів на релігійному ґрунті.

У понеділок, 18 лютого, на брифінгу Голова Служби Василь Грицак повідомив, що одним із інструментів є організація цинічних провокацій – спроб підпалу культових споруд УПЦ МП на території України. У лютому поточного року подібні факти зафіксовані у Миколаївській, Запорізькій та Дніпропетровській областях, – інформує прес-центр СБУ.

«Службою безпеки України зібрані беззаперечні докази, які свідчать – замовлення, організація та фінансування цих акцій здійснюється російськими спецслужбами через підконтрольні їм структури так званого МДБ ДНР», ‒ наголосив Василь Грицак.

У плані перераховані майже 20 релігійних споруд, які мали стати об’єктами провокацій, з конкретними розцінками на здійснення кожної. Серед них і ті, що знаходяться на території Волинської області: Луцька релігійна община прогресивного іудаїзму, костел у Маневичах, храм Миколи Чудотворця, костел Пресвятого серця Ісуса Христа у Ківерцях, каплиця Вознесіння Господнього та бл. Владислава Буковинского у Горохові.

«Зокрема, Луцьку релігійну общину прогресивного іудаїзму осквернити планували за 32284,88 рублів (за нинішнім курсом це – 13177,50 гривень), костел у Маневичах – за 27654,38 (у гривневому еквіваленті це – 11287,50 гривень). Цинічно, правда?» – озвучив суми очільник СБУ.

Замовники розробили для виконавців чіткий алгоритм для виконання провокацій. Після здійснення підпалу виконавці мали залишити на стіні будівлі зображення нацистської або праворадикальної символіки, що, за їх задумом, повинно було перекласти відповідальність на представників українських націоналістичних організацій. Те, що провокативна діяльність здійснюється на плановій основі, підтверджує і здобутий Службою безпеки України план так званих оперативних заходів, підготовлений в «МДБ ДНР» і погоджений з їх кураторами з Ростовського управління ФСБ РФ.

«План розкриває наміри російських спецслужб «розхитати» ситуацію на релігійному ґрунті у різних регіонах нашої країни. Зокрема, передбачається розсилка із фейкових акаунтів електронних повідомлень начебто від імені патріотичних проукраїнських сил із погрозами фізичної розправи на адреси авторитетних кліриків УПЦ, Римо-католицької церкви та єврейських релігійних громад. За задумом російських спецслужб для організації нанесення тілесних ушкоджень, у тому числі вбивств достатньо відомих представників духовенства УПЦ (МП), планувалось залучити і реальних представників патріотичних рухів та учасників АТО через налагодження з ними діалогу з використанням патріотичної риторики та матеріального стимулювання», ‒ зазначив очільник Служби.

Автором цього цинічного плану є громадянин України, колишній співробітник Служби безпеки України, а нині начальник одного із відділів «МДБ ДНР» Єгор В’ячеславович Соболєв.

«Ми свідомо оприлюднюємо це прізвище для того, щоб зрадник розумів, що невдовзі він відповідатиме перед законом не лише за зраду присязі, а й за організацію зазначених вище злочинів», ‒ наголосив Василь Грицак.

Служба закликає громадян не реагувати на подібні провокації і попереджаємо про відповідальність за скоєння таких злочинів. Василь Грицак переконаний, що всі спроби російських спецслужб приречені на провал.

«Запорукою цьому є відсутність жодних об’єктивних умов для міжконфесійних конфліктів, віротерпимість та мудрість Українського народу і українських ієрархів православної церкви, а також готовність СБУ та інших правоохоронних органів України нейтралізувати всі ці провокації російських спецслужб», ‒ зазначив Голова Служби.

Інформацію про Волинську область дивіться з 14:38 хвилини.

Читайте також: Волинь – перша в Україні за кількістю переходів релігійних громад до ПЦУ

Коментарі

1

09:13 19.02.2019

невірю

Ковельчанин

10:12 19.02.2019

Скільки вже можна брехню всяку у ЗМІ писати. В нас як влада десь касячить- так відразу Росія винна. Чого не пишуть як держслужбовців примушують за Пороха голосувати і людям платять по 1000-1500 грн. за голос

Дід Карпо

10:38 19.02.2019

Дивно що в списку не має Ковеля
Тут є як мінімум три кандидати на роль новомучеників
Соловьев Попов Кісєлєв -уже заготовили сюжети залишилось підставити місто і прізвища
всі телеканали РФ покажуть
А ти не вірю-прийдеться повірити бо свій план вони реалізують
Але ж дай Господи Всім Здоровья

Цікава

14:38 19.02.2019

І ще в когось сумніви чи переходити в ПЦУ???? Переходити і то негайно, щоб не дати можливість Росію через УПЦ впливати на дестабілізацію в Україні.

Ковель

18:18 19.02.2019

Повністю підтримую ковельчанина!!! Чому в усьому винна Росія? В собі розберіться !

Примат

19:07 19.02.2019

Ще є дурні, які вірять в ці казки СБУ???

ПРИМАТУ

21:16 19.02.2019

Згідний
Зелені хлопчики в Криму -Безлер Гіркін танки РУЗВ
Захоплення Украінських моряків -а всеросійська ненависть до Укріни
По соцопитуванням Украіна на другому місці після США в списку ворогів
Китай який практично окупував уже Азійську територію РФ -тільки на пьятому
З такою Братерською любовью ніяких ворогів не треба
Але своі набагато страшніші ті що похерили Майдан наживаються на війні на тарифах
медреформах
Як іх сволоту перемогти
А СБУ як це не дивно не завжди казки розповідає

111

23:44 19.02.2019

Не пишіть всяку бридятину. Сама влада і підконтрольне їй СБУ і розхитують міжконфесійні конфлікти і завжди готова відповідь- хто винуватець?- Росія. Правоохоронні органи і всякі Грицаки хай краще займуться порошенківським кодлом, скільки вони крадуть грошей на всякі підкупи і провокації

Обєктивно

12:41 20.02.2019

Скільки у вас ненависті до усього українського .
Це і не дивно читати ваші коментарі.
Для початку станьте українцем і тоді багато що зміниться у вас і для вас у вашому житті...

В

13:13 20.02.2019

А що має подобатися в цій кор умпованій, продажній країні з такою владою, люди виїжджають , втікають з країни, про який патріотизм мова

СУСІД

16:59 20.02.2019

І при цьому є прекрасні люди
Є настоящі патріоти
Безумовно є і праведники-не будь таких мі вже давно щезли б з лику земного
А Влада -так от через трохи оберем чи переоберем
І заживемо народ же ніколи не помиляється Вашу маму чи Мать Вашу
Кожен окремо розумний-троє зібралось дурні дурнями
Господи дай здоровья і хоч трохи розуму

16 липня
Сьогодні
Вчора
14.07.2019
13.07.2019
12.07.2019
11.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин