Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
У двох школах Ковеля стартував проект з сортування сміття
У двох школах Ковеля стартував проект з сортування сміття

У двох школах Ковеля стартував проект з сортування сміття

17:00 16.03.2019
1336

У Ковелі стартував освітній екологічний проект «Україна без сміття».

Про це повідомляється на сайті Ковельської міської ради.

На базі міської гімназії імені Олени Пчілки і школи № 10 розпочали реалізацію освітнього екологічного проекту «Україна без сміття». Основне його завдання полягає в навчанні школярів правильно сортувати відходи, розподіляючи ресурсноцінні компоненти (папір, скло, метал, пластик) і органічні рештки.

Як розповідає головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Оксана Козакевич, з міського фонду охорони навколишнього природного середовища виділили кошти на оплату навчальних лекцій для школярів.

Також за гроші фонду придбали сортувальні набори початківця, які складаються з трьох контейнерів, виготовлених з п’ятишарового картону з ламінованими верхніми кришками та призначені для багаторазового використання (термін служби до 7 років). Вартість одного набору становить 500 гривень. У міській гімназії встановили 6 комплектів, а у школі №10 – 14.

Сортуючи сміття, та здаючи на переробку, заклади отримають кошти, які в подальшому спрямують на потреби, визначені саме школярами шляхом голосування (придбання спортивного інвентаря, розвиваючих ігор, проведення різноманітних екскурсій, походів тощо).

Представники громадської організації «Україна без сміття» з Києва прочитають лекції у міській гімназії та школі №10. Майже усі школярі цих навчальних закладів їх прослухають і довідаються від спеціалістів, чим загрожує планеті накопичення побутових відходів і як можна розумно використати пластик, папір, скло, яку отримати з цього вигоду.

Зокрема, лекторка Катерина Хоменко каже, що поки в Україні 96 відсотків відходів відвозять на полігони і лише 2-4 – переробляється.

«Ми дуже раді, що у Ковелі зацікавились питанням розподілу сміття. Буду сподіватись, що після моїх лекцій діти більш відповідально будуть ставитись до сортування відходів. Дуже добре, що налагоджений процес з його вивозом з навчальних закладів, тобто школа отримає кошти. Якщо за ці гроші зможуть закупити щоденники з переробленого матеріалу, або якісь інші речі, це буде мотивувати дітей здавати сировину і далі. Це хороша справа і хочеться, щоб вона мала продовження», – каже громадська активістка Катерина Хоменко.

Після лекції своїми враженнями поділились гімназисти. Вони кажуть, що відкрили для себе багато цікавого про те, де і на що використовується сміття. На їх думку, важливо, аби люди, які приїжджать в Ковель, бачили його чистим і охайним, щоб планета не потерпала від бездумного поводження з відходами.
Коментарі
22 серпня
Сьогодні
Вчора
20.08.2019
19.08.2019
18.08.2019
17.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин