Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

В УПЦ (МП) назвали надання Томосу помилкою, яка шкодить православ’ю

13:02 04.04.2019
1462

Священний синод УПЦ (МП) назвав надання Томосу помилкою, яка завдала чималої шкоди українському православ’ю, та закликав Патріарха Варфоломія відкликати документ.

Засідання відбулося у середу, 3 квітня. Як повідомляють у прес-службі УПЦ (МП), темою обговорення була ситуація, що склалася у церковному житті України та світовому православ’ї «після антиканонічного надання Константинопольським Патріархатом Томосу про автокефалію новоствореній «Православній Церкві України».

«Констатуємо, що ідея подолання церковного розколу в Україні через надання Томосу про автокефалію неканонічним церковним угрупованням («УПЦ КП» та «УАПЦ») виявилася помилковою. Жодна з Помісних Православних Церков не визнала цього незаконного діяння Константинопольського Патріархату, а значна частина Помісних Церков, зокрема Антіохійська, Руська, Кіпрська, Сербська, Польська, Албанська та Православна Церква в Чеських землях і Словаччині в різних формах вже висловили свою незгоду з рішеннями Константинопольського Патріархату. Помісні Церкви також заявили, що не визнають новоствореної «Православної Церкви України», не визнають дійсності хіротоній у цій структурі та забороняють своєму духовенству мати будь-яке молитовне спілкування і літургічне співслужіння з її представниками. Таким чином, не відбулося рецепції, тобто сприйняття світовим Православ’ям цих дій Константинопольського Патріархату, який фактично спробував легалізувати розкол. Відповідно, легалізація розколу — це не той шлях, яким можна досягнути церковної єдності. Нагадуємо, що згідно з історико-канонічною традицією Церкви, автокефалія надається лише єдиній Церкві в межах певної держави, а не якійсь частині, що відкололася від Тіла Церкви.

Слід констатувати, що дії Константинопольського Патріархату в Україні завдали великої шкоди українському Православ’ю, а також стали загрозою для всеправославної єдності. Вважаємо, що Константинопольський Патріархат і особисто Патріарх Варфоломій має визнати свою помилку і працювати над її виправленням. Способом виправлення цієї помилки могло би бути відкликання Томосу, заклик до розкольників про покаяння в гріху розколу та скликання Всеправославного зібрання задля соборного вирішення українського церковного питання», – йдеться у заяві Синоду.

Читайте також: Як МП на Волині втрачає парафії, а серед духовенства назріває «двірцевий» переворот

Загрузка...
Коментарі

Прохожий

13:14 04.04.2019

Во козли бородаті звиздят і не спльовують!) Явно нема серед них Бога!

останньому

14:29 04.04.2019

Та все вони правильно сказали. Нову церкву ніхто з православних церков не визнав і не визнає. Мали дві свої церкви, хай невизнані , але якісь та свої, а тепер жодної.

піп Гапон

14:30 04.04.2019

а тепер самозвану церкву силою тягнуть до греко- католиків.

Замполіт Єпанатій

14:42 04.04.2019

У Європу з грекокатоликами! Їх визнали і не забороняють як при Сталіні

шептицький

17:45 04.04.2019

щось трохи ранувато???

Гість

20:56 04.04.2019

Це проблеми МП і їх кураторів з кремля

Обєктивно

23:45 04.04.2019

Якщо МП деякі люди визнають що це є церква і якось намагаються когось плюндрувати ,то це не значить що Бог визнає таке зборище як МП.
Багато що прихильники МП можуть висловлювати ,але це ніякого відношення до прерогативи Божої не має.
Так що українці служіть Богу за щирим серцем.

Томолюбам

06:55 05.04.2019

ПАТРІАРШИЙ І СИНОДАЛЬНИЙ ТОМОС

НАДАННЯ АВТОКЕФАЛЬНОГО ЦЕРКОВНОГО УСТРОЮ ПРАВОСЛАВНІЙ ЦЕРКВІ УКРАЇНИ

Варфоломій, милістю Божою Архієпископ Константинополя, Нового Риму і Вселенський Патріарх

"Ви приступили до гори Сіонської… і до церкви первороджених" (Євр. 12:22-23), блаженний серед народів Апостол Павло говорить всім вірним: і дійсно Церква є горою, тому міцною і стійкою, непорушною і непохитною. Але хоча одним стадом та одним тілом Христовим є і називається Церквою Божою, яка повсюди має сповідання Православної віри, спільність таїнства у Дусі Святому і непорушність Апостольського спадкоємства і канонічного порядку, ще від апостольських часів складається з Церков розташованих по місцях і країнах, внутрішньо самоврядованих власними пастирями і вчителями, і служителями Євангелія Христового, тобто кожного місця єпископами, з причин не лише історичного значення міст і країн у світі, але й внаслідок особливих пасторських необхідностей у них.

Отож, оскільки благочестива і Богом бережена земля Україна укріплена і звеличена вищим промислом і отримала свою політичну незалежність, державні та церковні керівники якої вже майже тридцять років палко просять її церковного самоврядування та пліч-о-пліч з народом й одноголосно з давніми його проханнями свого часу зверненими до святішого Апостольського Константинопольського престолу, котрий за багатовіковим канонічним переданням зобов’язаний турбуватися про Святі Православні Церкви, які мають в цьому потребу, а найбільше про ті, які завше з ним зв'язані канонічними узами, як-от історична Митрополія Київська, - то наша Покірність з Преосвященними при нас Митрополитами та всечесними улюбленими в Святому Дусі братами і співслужителями, з обов’язку турботи Великої Христової Церкви за Православний світ, для зцілення постійно загрожуючих розколів та розділів у помісних Церквах, однодумно визначаємо та проголошуємо, щоб уся Православна Церква, що знаходиться в межах політично сформованої і цілковито незалежної держави України разом із Священними Митрополіями, Архієпископіями, Єпископіями, монастирями, парафіями і всіма в них церковними установами, що знаходиться під покровом Засновника Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської Церкви Боголюдини Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, існувала віднині канонічно автокефальною, незалежною і самоврядованою, маючи Першого в церковних справах і визнаючи кожного канонічного її Предстоятеля, який носить титул "Блаженніший Митрополит Київський і Всієї України", - не допускається якогось доповнення чи віднімання від його титулу без дозволу Константинопольської Церкви, - який є головою Святішого Синоду, котрий щороку скликається з Архієреїв, запрошуваних почергово за їхнім старшинством, з числа тих, що мають єпархії в географічних межах України. Таким чином управлятимуться справи Церкви в цій країні, як проголошують божественні і святі Канони, вільно й у Святому Дусі, і безперешкодно, без будь-якого іншого зовнішнього впливу.

До того ж, цим підписаним Патріаршим і Синодальним, ми визнаємо і проголошуємо встановлену, в межах території України, Автокефальну Церкву нашою духовною донькою і закликаємо усі Православні Церкви визнавати її як сестру і згадувати під іменем "Святіша Церква України", як таку, що має своєю кафедрою історичне місто Київ, не може ставити єпископів чи засновувати парафії за межами держави; вже існуючі тепер підкоряються, згідно порядком, Вселенському Престолу, який має канонічні повноваження у Діаспорі, бо юрисдикція цієї Церкви о е територією Української Держави.

І ми надаємо їй привілеї і всі суверенні права, належні автокефальній церковній Владі, так що відтепер Митрополит Київський і Всієї України, здійснюючи богослужіння поминає "Усіх Єпископів Православних", а сонм найсвятіших Архієреїв при ньому поминає його ім’я як Першого і Предстоятеля Найсвятішої Церкви в Україні. Те, що стосується внутрішнього церковного управління, розглядається, судиться і визначається виключно ним і священним Синодом, слідуючи євангельському та іншому вченню, згідно із священним переданням і шанованими канонічними постановами нашої Святої Православної Церкви, і настанові 6-го канону І Нікейського Вселенського Собору, який визначає, що "якщо ж при спільному голосуванні всіх, яке буде справедливим, і згідно церковного канону, двоє чи троє через власну схильність до суперечок заперечують, то нехай має силу рішення більшості", до того ж зберігається право всіх архієреїв та іншого духовенства на апеляційне звернення до Вселенського Патріарха, який має канонічну відповідальність приймати безапеляційні судові рішення для єпископів та іншого духовенства помісних Церков, згідно з 9-м і 16-м священними канонами IV Халкедонського Вселенського Собору.

Прояснюємо до вище сказаного, що Автокефальна Церква України визнає головою Святіший Апостольський і Патріарший Вселенський Престол, як і інші Патріархи і Предстоятелі, і має разом з іншими канонічними обов'язками і відповідальностями, насамперед для збереження нашої Православної Віри неушкодженою та канонічної єдності і спілкування з Вселенським Патріархатом й іншими помісними Православними Церквами непорушними. І до цього, Митрополит Київський і всієї України, як і архієреї Найсвятішої Церкви України, обираються віднині відповідно до належних положень божественних і священних Канонів і згідно з відповідними положеннями її Статуту, які мають в усьому обов’язково відповідати положенням цього Патріаршого і Синодального Томосу. Усі архієреї зобов’язані турбуватися, щоб боголюбно пасти народ Божий, провадячи в страху Божому мир і згоду в країні та в своїй Церкві.

Але щоб в усьому перебував не применшений зв'язок духовної єдності і спілкування святих Божих Церков, бо ми навчилися "зберігати єдність духа в союзі миру"(Еф. 4: 3), то кожний Блаженніший Митрополит Київський і всієї України повинен поминати за давніми переданнями святих Отців наших, Вселенського Патріарха, Блаженніших Патріархів та інших Предстоятелів помісних Православних Церков, у ряду Диптихів, згідно з канонічним порядком, отримавши своє місце після Лредстоятеля Церкви Чехії і Словакії в священних Диптихах і на церковних зібраннях.

Таким чином, православна Церква України, через свого Першого чи канонічного місцеблюстителя Київського Престолу, зобов’язана брати участь стосовно важливих канонічних, догматичних та інших питань в між православних нарадах, які збираються час від часу, за священним звичаєм, від початків усталеним Отцями. Перший же, настановлений, зобов’язаний обов'язково посилати необхідні належні Мирні Грамоти до Вселенського Патріарха і до інших Предстоятелів, і сам має право від них отримувати, починаючи свої мирні поїздки від Першопрестольної Церкви Константинополя за звичаями, отримуючи від неї і Святе Миро, для вияву духовної єдності з нею. Для вирішення значних питань церковного, догматичного та канонічного характеру слід Блаженнішому митрополит Київський і всієї України, від імені Священного Синоду своєї Церкви звертатися до нашого Святішого Патріаршого і Вселенською Престолу, прагнучи від нього авторитетної думки і твердого взаєморозуміння, при чому права Вселенського Престолу на Екзархат в Україні і священні ставропігії зберігаються неприменшеними.

Отож, на усіх цих умовах, наша Свята Христова Велика Церква благословляє і проголошує Православну Церкву України Автокефальною і щедро закликає на Ієрархію на Українській землі, непорочний клір і благочестивий народ її, з невичерпного скарбу Святого Духа, божественні дари, молячись, щоб Перший і Великий Архієрей Ісус Христос, заступництвом всенеспорочної і всеблагословенної Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, святого славного і рівноапостольного князя Володимира і святої славної княгині Ольги, преподобних і богоносних Отців наших, подвижників і монахів Києво-Печерської Лаври та інших монастирів, нехай укріпить назавше її в тілі Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської Церкви таким чином зараховану Автокефальну Церкву України і подасть їй благостояння, єдність, мир і зростання, на славу Його і Отця і Святого Духа.

Таким чином таке вирішене і розсуджене і в радості сповіщене вам від шанованого Центру Православ’я було соборно затверджено, для постійного збереження видасться цей Патріарший і Синодальний Томос, написаний іпідписаний в Кодексі нашої Великої Христової Константинопольської Церкви, вручений в точній і ідентичній копії Блаженнішому ГІрсдстоятелю Святішої Церкви України, кір Єпіфанію і Його Високоповажності Президенту країни пану Петру Порошенку, для вічного доказу і постійного представлення.

Року дві тисячі дев’ятнадцятого, місяця січня, 6 числа, індиктіона 12.

†Вселенський Патріарх Варфоломій, в Христі Бозі вирішує

†митрополит Вріульський Пантелеймон,

†митрополит Італійський і Мальтійський Геннадій

†митрополит Германський Августин

†митрополит Транупольський Герман

†митрополит Нью-Джерський Свангел

†митрополит Родоський Кирилл

†митрополит Ретімнський і Авлопотамський

Не субєктивно

16:02 05.04.2019

І при всьому цьому
Якщо ви хочете :
Руского міра
Руского попа
Руского язіка
Руского єхидства
Рускої ненависті
Руского занечищення
Рускої церкви
Руских політиків
Рускої ідеології
Рускої війни
Рускої перемоги
—ВИ НЕ УКРАЇНЕЦЬ

Бандерівський піп

16:26 05.04.2019

Раскол в новой украинской церкви. Филарет пошел против греков и молодежи
Георгий Лучников05.04.2019, 14:59Эксклюзив
Раскол в новой украинской церкви. Филарет пошел против греков и молодежи
© пресс-служба Кабмина Украины | Перейти в фотобанк
В созданной на базе «Киевского патриархата» новой религиозной организации - «Православной Церкви Украины» — назревает раскол. Появившаяся стараниями президента Украины Петра Порошенко и Константинопольского патриарха Варфоломея церковь трещит по швам
3 апреля в разделе новости на сайте «ПЦУ» появилось открытое обращение митрополита Белгородского и Обоянского Иоасафа.

Черная метка для Филарета. Лидера «Киевского патриархата» обвиняют во всех провалах
Черная метка для Филарета. Лидера «Киевского патриархата» обвиняют во всех провалах
© пресс-служба президента Украины | Перейти в фотобанк
«3 апреля 2019 года митрополит Белгородский и Обоянский Иоасаф обратился с открытым обращением касательно ситуации, сложившейся в последнее время в Поместной Украинской Православной Церкви», — предварили обращение своего епископа на сайте церкви.

Изначально Иоасаф опубликовал свое обращение поздно вечером 2 апреля на странице в Facebook. Если верить ему, писалось оно еще в феврале, после проведения в «ПЦУ» интронизации ее главы — митрополита Киевского и Всея Украины Епифания.

«Написал я это письмо сразу после приезда из Киева, где присутствовал на интронизации Блаженнейшего Митрополита Епифания. И вот до этого дня не предавал огласке свою боль. Теперь, смотрю, начинают появляться публикации, старающиеся покрыть явно творящееся беззаконие в Церкви. И как архиерей, ответственный в свою меру за судьбу Церкви, я публикую свой текст, повторяю, написанный еще в феврале», — объяснил свою публикацию сам Иоасаф.

Бандерівський піп

16:29 05.04.2019

сам текст обращения белгородца свидетельствует: речь не только о банальных вопросах подчинения епархии за границей, а о расколе «ПЦУ» на два непримиримых лагеря.

Коварные греки и пригретые на груди змеи

В целом в обращении Иоасафа можно выделить две основные темы: унижение главы «Киевского патриархата» Филарета руководством «ПЦУ» и коварство Константинопольского патриархата. Темы эти тесно переплетены.

«На наших глазах и с нашим невольным участием произошел церковный переворот. В нем обманом сменили не только предстоятеля церкви, но и саму церковь направили по какому-то лживому пути, сделали ложь началом ее бытия. Святые каноны православной церкви, только и только по которым строится жизнь церкви, заменили чьей-то человеческой, а значит, не лишенной греховности волей. Сейчас, при слабом возражении против этого, нам отвечает теперешняя молодежь, возглавившая Церковь — Так хотят греки! Вся подготовка к этим уже совершившимся событиям велась в каком-то тайном шушуканье между окружением Патриарха — митрополитом Епифанием, архиепископами Евстратием и Агапитом», — заявил Иоасаф.


Читать далее: https://ukraina.ru/exclusive/20190405/1023231043.html

Дід Карпо

19:53 05.04.2019

Помилкою є не Томас
А саме існування філіі РПЦ -під назвою МП на теренах Украіни
На жаль -після першого туру віборів з гіркотою думаю
Ну невже правий отой падлюка Володимир Вольфович -у якого папа юрист
Не існує такого народу як украінці немає такоі мови не буде такоі держави
Не буде -бо тридцяти процентам населення яке живе на територіі під назвою УКРАІНА-геть байдуже
і мова і держава і нація і віра
ЩО Ж ВИ ХОЧИТЕ

Діду

22:10 05.04.2019

А коли Вова візьме 70 відсотків, то ти покаєшся, вибачишся, повісишся чи прикинешся інвалідом?

Дід Карпо

07:55 06.04.2019

Я бачу що ВОЛОДИМИР може взяти всі СТО
При такому масовому заіді інвалідів розумовоі праці на стадіон НСК
ЦЕ не дивно
Врозуми Вас Господи

Дідові Карпові

23:18 06.04.2019

Ти б схолонув уже, дідусю. Звикати до земельки треба разом з твоїми порохами , а ти ще пердиш тут. Сходи покайся до нормальної загальнопризнаної церкви, або хоч до штундів, то зі своєю СЦУ сцятимеш у пеклі смолою.

козломордому сцикуну

14:58 08.04.2019

В тебе козломорде падло енурез мозгів, а може і їх відсутність! Загальнопризнаний ідіоте ти ФСБешно - кончене чмо!

Істинна вірянка

15:59 08.04.2019

Упокой Господи всіх попів від Путіна

Світлана

13:50 21.04.2019

Помилкою було МП пускати в Україну і дозволяти тут служити.Перед Богом всі рівні і немає ніякого значення на якій мові служиться служба.Розкол в православї робота МП.

22 жовтня
Сьогодні
Вчора
20.10.2019
19.10.2019
18.10.2019
17.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин