У Ковелі вперше зробили складну операцію на мозку

04 Квітня 2019, 16:42
4261

Лікарі Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання зробили тромбоекстракцію – видалили тромб з артерії – у пацієнтки з ішемічним інсультом.

31-річну жінку до медзакладу доправила бригада екстреної медичної допомоги. Після огляду невропатологів та комп’ютерної томографії в пацієнтки діагностували ішемічний інсульт: заблокованою виявилася права мозкова артерія. Лікарі прийняли рішення прооперувати жінку, отримали її згоду. Уже протягом 2-3 годин після операції рухи в кінцівках, які внаслідок ураження мозку були неможливі, відновилися, адже кровообіг ураженої ділянки головного мозку було вчасно відновлено.

Тромбоекстракція – високотехнологічна операція, яка полягає у видалення тромбу з артерії під контролем ангіографа. Це рентгенхірургічне обладнання в Ковельському МТМО встановили за кошти проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі в людей» в рамках субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами кровообігу у Волинській області».

Операцію провели судинний хірург Олександр Голуб та нейрохірург Юрій Новак. Як зазначається на фб-сторінці Ковельського МТМО, такі операції на сьогодні роблять лише в декількох лікувальних закладах України.

Читайте також: Все, що треба знати про «медичні» гроші для Волині від Світового банку

Лариса АНДРІЙЧУК

Коментарі
04 Квітня 2019, 19:57
Хай лікарі ще звітують за декілька місяців про стан пацієнта. Бо зробили ще не означає успішно.
04 Квітня 2019, 20:40
Хай ще напишуть, скільки коштує операція???
04 Квітня 2019, 21:07
Хай ще напишуть скільки померло.
04 Квітня 2019, 23:24
Молодці !!!!Навіть у Львові не роблять таких операцій!!!!
05 Квітня 2019, 00:03
Тобі кажуть про конкретний випадок. І хвора жива, і ще -відновилися рухи в кінцівках. Хвала лікарям! А таким як ти - все не добре.
05 Квітня 2019, 11:28
Скільки коштує така операція,що придбане обладнання за державні кошти.
05 Квітня 2019, 13:22
Дякуєм.
05 Квітня 2019, 14:27
Видно поступила команда ві хазяїна Самчука максимально рекламувати лікарню. Щоб більше грошенять в благодійну касу постапало. Показуть тільки операції а статистику після операцій ні.
05 Квітня 2019, 17:52
Що за люди? Ви прибиті якісь чи що? <br/>Навіть в такому досягненні ковельської медицини ви знаходите до чого доколупатись???! Ідіть до психіатра, реально дістали вже все обсирати, придуркі!!!!!!!!
05 Квітня 2019, 22:33
Два місяці тому Новак Юрій Петрович і Олександр Голуб зробили складну супер складну операцію<br/>моєму племіннику<br/>Після отримання важкоі ЧМТ -він був ближче до смерті ніж до життя<br/>Дай Боже ім обом здоровья і хай Господь і далі благословляє іхні руки<br/>Ціна операціі -а яка ціна людського життя<br/>Положити плитку в ванній певно дорожче<br/>Привикайте -кваліфікований освідчений талантовитий хірург буде заробляти більше і житеме<br/>матеріально краще ніж примітивний поклейщик обоів -що скурив букварь<br/>Звичайно потрібна страхова медицина і вона буде -адже реформи хоч повільно але йдуть<br/>Та хто знає -що чекає нас після 21-го певно все буде безплатно Зелен зробить<br/>Тількі хліба не буде то точно але кажуть буде хороший врожай грибів і ягід і жолудів -ЗАПАСЕМОСЯ
06 Квітня 2019, 01:12
у Ковельській лікарні лікарю платять окремо анестезіологу окремо і ще данину самчуку в благодійну касу примусово потрібно нести. Хірург має заробляти . У нас самчук заробляє на благодіних внесках. Якщо не секрет скільки благодіного внеску заплатили за операцію племіннику. Скільки окремо заплатили хірургу?
06 Квітня 2019, 10:50
Внесок тисячу-доля хырургыв в оплаті операціі
06 Квітня 2019, 12:44
Медицина має бути платною це неминуче. Але кошти мають іти за призначенням а не через благодійні каси якимись офшорами осідати в кишенях певних осіб. І лікарі мають отримувати велику зарплнатню за свою роботу . У нас тільки мерія має зарплати надбавки та на оздоровлення. На лікарню зараз виділяють багато грошей питання кути йде благодійна каса?