Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
На бульварі з квартир хочуть зробити магазин і аптеку: жильці виступають проти / Фото ілюстративне
На бульварі з квартир хочуть зробити магазин і аптеку: жильці виступають проти / Фото ілюстративне

На бульварі з квартир хочуть зробити магазин і аптеку: жильці виступають проти

13:47 24.05.2019
1892

Група мешканці багатоквартирного житлового будинку скаржаться, що в них ніхто не питав дозволу на переобладнання двох квартир на комерційні об’єкти.

На сесії Ковельської міської ради, яка відбулася 23 травня, депутатка Галина Стасюк озвучила у мікрофон колективне звернення жильців будинку № 11 на бульварі Лесі Українки у Ковелі про те, що двоє підприємців Дмитро Райчук та Руслан Швай придбали тут квартири, з яких хочуть зробити магазин та аптеку, однак дозвіл в людей вони не питали.

Як стверджують мешканці, в будинку на першому поверсі вже є аптека та три магазини, в тому числі Дмитра Райчука, і так само дозволу в них ніхто не питав, а коли вже звели стіни магазинів, то скаржитись було пізно. Так як квартири під аптеку і магазини добудували з боку бульвару Лесі Українки, то люди змирились, бо думали, що шкоди будинку завдано не буде. Але пізніше через замуровані вентиляційні отвори у підвалах почала з’являтися пліснява, задуха, від чого псуються продукти, які там зберігаються.

Зі слів людей, у підвалі розташовані труби, по яких поступає в квартири гаряча вода і тепло, а вентиляційні отвори залишились замурованими під прибудованими об’єктами. Така ж участь чекає трьох вентиляційних отворів після реконструкції квартир з добудовою цих підприємців.

У другому під’їзді від фундаменту і вище газової труби на 7 цеглин утворилась тріщина, яка доходить уже до вікон другого поверху і жильці вважають, що це є наслідками реконструкції квартир під магазини на першому поверсі.

«Нас, власників квартир, турбує те, що міська рада ігнорує нашу колективну думку і приймає рішення в користь двох осіб, давши їм дозвіл на будівництво аптеки і магазину, чим перекриє зручний для нас прохід на бульвар Лесі Українки. Цей прохід є для нас, мешканців будинку, життєво необхідним, як для пожежної безпеки, так і для особистої безпеки кожного із нас. Нам безпечно тут проходити ввечері, бо тут добре проглядається територія… але небезпечно проходити на бульвар Лесі Українки з іншого боку будинку, особливо ввечері, бо там у підвалі розташований цілодобовий гральний бізнес, і в проході завжди можна зустріти наркоманів та алкоголіків, а також через стоянку машин не можливо в’їхати у свій двір своїм автомобілем», – пишуть ковельчани.

Якось у підвалі першого під’їзду опівночі сталася пожежа. Під’їзд був повністю задимлений і мешканців п’ятого поверху рятувальники евакуювали по драбині пожежної машини, яка не змогла заїхати у двір з боку першого під’їзду через автомобілі біля гральних автоматів. А з боку третього під’їзду, де зараз планується добудова магазину та аптеки, пожежна машина заїхала вільно.

Жильці заявляють, що вони категорично проти того, щоб в угоду кільком особам, міська влада ігнорувала та «врізала» їхні права, створювала небезпеку проживання.

«Ми, мешканці будинку № 11 на бульварі Лесі Українки, ще не визначилися: чи ми будемо створювати ОСББ, чи оберемо собі управителем «Верес» або РЖПК № 1. Просимо вашої підтримки та допомоги у витребуванні документів про дозволи на поділ прилеглої до нашого будинку земельної ділянки, дозвільних документів на переобладнання квартир № 22 та № 23, дозволу на укладення договорів суперфіцію земельних ділянок, виділених Райчуку і Шваю, а також завірених нотаріально наших дозволів на переобладнання цих квартир з добудовою магазину і аптеки», – йдеться у зверненні, яке підписали 16 мешканців.

Коментарі

Стасік ШАЙКО

16:10 24.05.2019

В МЕНЕ ПО ВСІЙ ОБЛАСТІ АПТЕКИ В ЖИЛИХ ПРИМІЩЕННЯХ І Я НІ ВКОГО НЕ ПИТАВ-ДАВ МЕРУ ХАБАРЯ І ВСЕ ДОБРЕ

Ковельчанин

17:02 24.05.2019

Для переведення приміщень квартир багатоквартирного будинку з житлового фонду в нежитловий потрібно обовязково отримати погодження усіх власників суміжних приміщень.
Власникам суміжних приміщень варто подати на ім'я міського голови заяву-застереження про непогодження з переведенням приміщень квартир (вказати, яких) в нежитловий фонд. Обгрунтування непогодження - ст. 8 ЖК УРСР плюс скільки вистачить фантазії.

1111111111

18:10 24.05.2019

Якщо квартира продана, то вона є приватною власністю і на переобладнання квартири не потрібно згоди сусідів. Приватна власність-що хочу , те і роблю

Ковельчанин

20:23 24.05.2019

банда керує містом

!

20:43 24.05.2019

Вже перетворили місто у шанхай !Х Хабарники не знають куди вже вкласти своі чесно зароблені гроші

дід карпо

21:25 24.05.2019

мураїха за пару сотень баксів вже давно всі дозволи повидавала, тому як би ви нехотіли але магазинчики все одно там будуть.

Лі

08:24 25.05.2019

Аптеки і гральні автомати

До 1111111111

15:08 25.05.2019

1111111111 - це твої оцінки в школі? Читай Конституцію, закон про основи містобудування, якщо осилиш...

20 червня
Сьогодні
Вчора
18.06.2019
17.06.2019
16.06.2019
15.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин