Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Суд
Суд

Суд переніс справу по сесійній залі Ковельської міськради

11:50 18.07.2019
574

Волинський окружний адміністративний суд переніс розгляд справи по сесійній залі Ковельської міської ради, яку рятувальники хочуть опечатати.

Нагадаємо, управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області звернулось із позовом до Ковельської міської ради про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації приміщення сесійної зали до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, а саме влаштування в приміщенні сесійного залу другого евакуаційного виходу.

До суду рятувальники змушені були звернутися, бо місцева влада, незважаючи на вимоги припису, продовжує грубо ігнорувати законодавство у сфері пожежної та техногенної безпеки, й надалі використовує сесійну залу.

Головуюча у справі суддя Віра Смокович призначила розгляд позову на 16 липня, однак судового засідання не відбулося, оскільки міська рада подала клопотання, щоб справу розглядали без її представників, а управління ДСНС клопотало відкласти засідання на 24 липня, очевидно, у зв’язку з тим, що на Волинь з комплексною перевіркою прибула відомча комісія з Києва.

Втім, у заздалегідь призначений час 16 липня до Волинського окружного адміністративного суду прибув депутат Ковельської міської ради Володимир Косцьов’ят, який власне й ініціював ще минулого року перевірку з приводу того, що мер міста Олег Кіндер відверто ігнорує та не виконує вимоги законодавства в сфері цивільного захисту, і що під час реконструкції архівного відділу з відома влади приватна фірма грубо порушила проект, «зліпивши» з 6-ти кабінетів сесійну залу без аварійного виходу.

Суддя Віра Смокович думала, що у Володимира Косцьов’ята є доручення представляти на суді міську раду, а тому поспішила в судову залу.

«Припис можуть не виконувати», – пояснила вона депутату, дізнавшись, що в того немає доручення і він приїхав «сам по собі», як представник інтересів виборців.

На запитання головуючої, чи в сесійній залі і надалі проводяться сесії, Володимир Косцьов’ят відповів ствердно, повідомивши, що півсотні людей сидять, а всі решта – стоять, і що в сесійній залі, згідно проекту, мають бути 6 кабінетів.

Читайте також: Ковельчани слухали мера стоячи, бо влада повиносила зі зали стільці

«Якщо до п’ятдесяти чоловік у залі, то пожежну драбину можна не робити», – заспокоїла суддя.

Яким чином можна було встановити пожежну драбину для евакуації Олега Кіндера, депутатського корпусу та інших осіб – не зрозуміло, адже у скандальній залі за стінами знаходяться різні приміщення, а вікна виходять на дах ЦНАПу.

Володимиру Косцьов’яту також стало відомо, що сторони цього судового процесу домовилися, щоб справу суд розглядав у спрощеному режимі, тобто без них.

У відзиві на адміністративний позов, який підготував юридичний відділ виконкому Ковельської міської ради, мер Олег Кіндер посилається, зокрема, на оновлений Кодекс адміністративного судочинства України, який «містить чимало важливих новел», що мають підвищити його якість і навіть цитує Голову Касаційного адміністративного суду України Михайла Смоковича, який є рідним братом головуючої по справі Віри Смокович, що не раз була об’єктом журналістських розслідувань.

Судове засідання за позовом управління ДСНС до Ковельської міської ради має відбутися 24 липня о 15 годині.

Коментарі
20 серпня
Сьогодні
Вчора
18.08.2019
17.08.2019
16.08.2019
15.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин