В Україні щезає Полісся: які зміни відбуваються і чим це загрожує

20 Липня 2019, 09:52
Через стрімкі зміни кліматичних поясів Україні загрожує опустелювання 4715
Через стрімкі зміни кліматичних поясів Україні загрожує опустелювання

Українське Полісся, зона достатнього зволоження і помірних температур, тепер теплішає швидше, ніж південь.

За даними синоптиків, межа кліматичних зон змістилася як мінімум на 200 кілометрів, а дехто з вчених говорить і про всі 400 кілометрів. І це зовсім не означає, що тепер на Херсонщині ростимуть оливи й цитрусові. Навпаки – через посухи чимало територій стають зоною ризикованого землеробства. Якщо деякі країни втрачають території, бо їх затоплює океан, то Україні через зміни клімату загрожує опустелювання. Про це інформує Українська кліматична мережа.

Кліматологиня Тетяна Адаменко говорить, що за останні 28 років середньорічна температура в Україні зросла майже на 2°С. За стандартом вона мала б бути 7,8 °С, а нині — 9,5 °С. Температура в країні підвищилася, а кількість опадів – ні. Через це волога й випаровується швидше. 30 років тому на Херсонщині посушливих днів було 30-40, а нині – 60-70!

Межею безпечного землеробства вважають 700 міліметрів річних опадів. Все, що нижче – несприятливі умови. В Україні середня кількість опадів становить 568 міліметрів на рік. Тобто щороку нам і так не вистачає понад 130 міліметрів.

Крім того, опади стають дуже нерівномірними. Наприклад, торік на Запоріжжі майже 90 днів не було дощів, а потім за 1,5 доби випала третина річної норми.

Аграрії кажуть, що ще десятиліття тому аномальні погодні умови траплялися раз на 5 років, а останні три роки – суцільні аномалії.

2
А такою є реальна ситуація
А такою є реальна ситуація

 

 

Коментарі
20 Липня 2019, 15:18
Ще більше вирубуйте лісів та завалюйте землю пластиком. Не можна втручатися в екосистему. Як Господь створив мудро землю і все, що на ній, так би люди призвичаювались до навколишніх умов, а не переробляли все по-своєму. Всі хочуть неймовірного розвитку цивілізації, лізуть в небо і за небо, самі себе знищимо. На землі хоч би навчились по-людськи сміття переробляти, дихаємо невіть чим. А Полісся любить густі ліси і чисті ріки, а не голі вирубки лісів і злив всякого бруду в річки. Хоч би за нащадків подумали, всього всім постійно мало, ненажери...
20 Липня 2019, 20:56
Щоч одне пилорамне падло посадило деревце замість зрізаного?
20 Липня 2019, 23:50
А ще Полісся повинно бути з природними болотами, як було раніше. Все осушили, все мало і мало площ, от і маємо те, що маємо. Полісся було з частими дощами, що необхідно на наш пісок. А де колись було стільки машин, стільки шкідливих викидів. Ось про що треба дбати людству в першу чергу. І припинити освоювати космос, наробили дірок в атмосфері, ось сонце і палить. До голоду недалеко. Так і згорить земля.
21 Липня 2019, 23:25
Озера висихають, річки міліють, скоро вода буде на вагу золота. Чому до цих пір не навчились збирати дощову воду і не використовуємо її для миття і прання, змиву туалетів і т. п. Багато живемо!
Коментар
19/03/2024 Вівторок
19.03.2024
18.03.2024