Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
У Голобах просили повернути до селища вузькопрофільних лікарів
У Голобах просили повернути до селища вузькопрофільних лікарів

У Голобах просили повернути до селища вузькопрофільних лікарів

16:26 30.07.2019
1063

Біля селищної ради у Голобах люди вимагали повернути лікарів до їхнього медзакладу.

Про це йдеться у сюжеті «UA:Волинь».

Мешканці Голоб їздять на прийом до лікарів до Ковеля, хоча в селищі діє районна лікарня. Про це розповідає жителька Голоб Зоя Голубова. Біля селищної ради півсотні людей вимагали від представників місцевої влади та керівників Ковельського медичного об’єднання повернути лікарів до їхнього медзакладу.

Зоя Голубова додає, що обурена медичною реформою через те, що в Голобській районній лікарні тепер відсутні вузькопрофільні спеціалісти. Прийом у них відбувається тут двічі на місяць, тому люди з об’єднаної громади їдуть лікуватися до райцентру. Це – 30 кілометрів від селища.

«Немає чергового лікаря ввечері, немає постійних лікарів. Лікарів привозять. А в мене, якщо нога болить, – їхати в Ковель. Чи зможу я в 73 роки заїхати туди?Ми хочемо, щоб нам лікарню, яка вона була, в такому статусі із ліжкомісцями і лікарями повернули назад», – каже Зоя Голубова.

Мама трьох неповнолітніх дітей Ірина Сех каже, що медогляди вони змушені проходити у Ковелі.

«В мене 6-річна дитина в Ковелі під час медогляду вмліла, кров з носа йде. Діти не витримують цього медогляду. За день його нереально пройти. Це і кошти великі, і важка дорога, і час. Як в країні, яка на 1 місці по онко, щоб не було в селищі, яке обслуговує 10 000 населення, гінеколога. Він приїжджає до нас раз на місяць. Люди не хворіють по датах, так само дітки хворіють сьогодні-завтра-післязавтра. Лікарів в Голобській лікарні немає», – розповідає Ірина Сех.

Із протестувальниками зустрілися Голобський селищний голова Сергій Гарбарук і представник Ковельського територіального медичного об’єднання Олег Кубій та голова районної ради Андрій Броїло.

Головний лікар Голобської районної лікарні Геннадій Давидюк каже, що тут обслуговують пацієнтів із понад двох десятків навколишніх сіл. В лікарні працює два відділення – терапевтичне і педіатричне.

«Спеціалісти вузькопрофільні як часто до вас приїжджають? – Раз на місяць, якщо треба, то два рази. Від потреби. – Цього достатньо? – Я думаю, що так. Зараз трохи більше людей, бо йдуть медогляди, а так – достатньо. В нас проблем немає», – пояснює головний лікар Голобської районної лікарні Геннадій Давидюк.

Зі слів головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Ковельського територіального медоб’єднання Олега Кубія, ситуація з нестачею кадрів – по всій країні. Молоді фахівці їдуть працювати за кордон. Працювати у сільській місцевості погоджуються одиниці.

«Ми закриваємо найгостріші питання – планові медогляди. Ми відправляємо сюди двічі на місяць вузьких спеціалістів, якщо буде потреба – ми збільшимо кратність, але ми не можемо їх відірвати від основного місця роботи, бо там вони теж мусять надавати допомогу. Сюди їздить отоларинголог, офтальмолог, акушер-гінеколог, дерматовенеролог, невропатолог. Є певні категорії спеціалістів, які затребувані скрізь, але шукають де краще. Для того, щоб лікарі-спеціалісти приїхали в Голобську ОТГ, їм треба створити відповідні умови», – зазначає головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Олег Кубій.

Голова Голобської об’єднаної громади розповів, що селищі реконструюють будівлю колишньої поліклініки під житло для медиків.

«Проект уже на виході – передбачається 11 квартир. Добротні квартири. Є певні нюанси, передбачалося фінансування з інших джерел. Вийшли до тих медичних працівників, які мають бажання отримати там житло з пропозицією за кошти тих людей робити ремонти і це житло залишиться їхнє», – каже голова Голобської ОТГ Сергій Гарбарук.

Сімейна лікарка Галина Семенюк працює в Голобах рік, працевлаштувалась після закінчення інтернатури.

«Сюди пішла, тому, що обіцяли квартири і підйомні. Підйомні нарахували, квартира ще в процесі, мають теж нам видаватися», – розповідає сімейна лікарка Галина Семенюк.

На зустрічі із мешканцями Голобської громади представники влади й медоб’єднання домовилися організувати в селищі ще одні збори 9 серпня. Тоді сторони мають намір дійти згоди щодо роботи вузькопрофільних спеціалістів у лікарні.

Коментарі

555

17:24 01.08.2019

Дааааа
Знищити таку лікарню, то треба вміти.
Пам'ятник гарбаруку за це треба поставити.
Скільки коштів отримала громада після обєднання і все пішло прахом
Все розікрали під виглядом стадіону.
Закриття лікарні-це рокова помилка для голобчан на роки. Це і здоров'я, це і демографія і соціальні питання-це фактично знищення Голоб.

24 серпня
Сьогодні
Вчора
22.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
19.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин