Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Музей
Музей

У Ковельському музеї з'явилися нові прикраси періоду Київської Русі

10:48 04.08.2019
312

Фонди Ковельського історичного музею поповнилися новими цікавими експонатами періоду Київської Русі.

Про це повідомляється на сайті Ковельської міської ради.

Серед поповнення – фібули, персні, бубенці, пряжки, кистені, скроневі кільця. Поповнити музейну збірку допоміг Сергій Приходько.

Фібула – металева застібка, яка мала практичне значення ( використовувалась для застібання одягу типу плаща) і водночас виконувала роль прикраси.


Серед нових надходжень є перстень, щиток якого прикрашений стилізованим гравіюванням у формі метелика, зображення по контуру обведене еліпсом. У слов’ян метелик – символ душі, безсмертя, відродження та воскресіння. Персні із зображенням рослинної та геометричної орнаментації слугували не лише прикрасами, але й оберегами. Були поширені не лише серед міського, а й сільського населення.


Бубенці металеві, складені із двох ковшеподібних половинок, зварених в єдине ціле, всередині порожнина. Використовувались як оздоба, їх прикріплювали по нижньому краю лобових пов’язок, що пов’язувались навколо дівочої голови для підтримки розпущеного волосся, яке було найдавнішою зачіскою на Русі. Поруч з бубенцями використовувались різної форми металеві підвіски, лунниці та хрестики. Також бубенці використовували як оздобу для намиста.


Пряжка еліпсоподібної форми, без оздоблень. Такого типу пряжки застосовували як поясні, також могли використовувати для кріплення до одягу чоловіка, зброї.


Металеві кільця могли використовувати різні функції та застосовувались як амулети. Також мали і практичне значення – використовувались як частина застібки, як допоміжне кріплення. Також їх використовували як оздоба, наприклад як частина поясного одягу.


«Ми тішимось, що наша колекція збагачується не лише завдяки пошуковій роботі і дослідженням співробітників музею, але і стараннями небайдужих ковельчан, які люблять своє місто, цінують його історію і роблять свій вагомий внесок у її збереження», – зазначають у Ковельському музеї.

Коментарі
23 серпня
Вчора
21.08.2019
20.08.2019
19.08.2019
18.08.2019
17.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин