Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

На Ковельщині засумнівалися в доцільності будівництва школи у Білині

13:20 09.01.2016
1123

За даними Мінрегіонбуду, загальна вартість добудови нової школи в селі Білині становить 22 мільйони 115 тисяч гривень.

«Ми маємо співфінансувати цей об’єкт, виділивши 2 мільйона 211 тисяч гривень», – заявив голова Ковельської райдержадміністрації Віктор Козак, зазначивши, що з 2016 року співфінансуваня буде з двох джерел – сільського та районного бюджетів. Мовляв, розраховувати на область марно: грошей звідти не дадуть.

«Ольга Василівна, скільки коштів ви зможете виділити з сільського бюджету на співфінансування?» – поцікавився він у білинського сільського голови Ольги Лисюк.

«Ну, я знаю? При найкращих цих… десь 40 тисяч», – надійшла невпевнена відповідь.

«Дуже мало. 40 тисяч – не є кошти. Розумієте? Хоча би 211 тисяч… Цей тягар лягає на районний бюджет. Ми не зможемо навіть співфінансувати ті програми, які уже прийняли, бо нам доведеться виділяти з районного бюджету таку суму коштів», – аргументував Віктор Козак.

До речі, для завершення цього року будівельних робіт на чотирьох пріоритетних об’єктах у Ковельському районі, в тому числі й білинської школи, потрібно 9 мільйонів гривень.

«Раніше ні про яке співфінансування ніхто не говорив. І тим більше, почали нашу школу, то вже й не треба було починати. Знаючи, що в Білині немає такої можливості… Область має нам допомогти. Якщо треба, то я поїду в область», – запевнила Ольга Лисюк.

«Ми й самі будемо їздити. У нас є депутати від усіх політичних сил в обласній раді. Я буду говорити з усіма депутатами, щоб вони відстоювали інтереси Ковельського району, із головою облдержадміністрації також», – пообіцяв Віктор Козак, який обраний депутатом Волинської обласної ради на виборчому окрузі № 16 від БПП «Солідарність».

Бюджет Білинської сільської ради складає десь 400 тисяч гривень, які, в основному, «йдуть» на заробітну плату службовцям.

Нову школу тут закладено у серпні 2011 року (вперше у Ковельському районі за останні 17 років!). Діти навчаються у пристосованому приміщенні. Фундамент новобудови звели на місці, де були людські городи, але сільська влада запевняла, що односельчани добровільно відмовилися від землі, розуміючи всю важливість загальної справи.

На урочистостях з нагоди закладання капсули під будівництво школи у Білині були тодішні голова облдержадміністрації Борис Клімчук, депутат Верховної Ради України Григорій Смітюх та його рідний брат – голова Ковельської райдержадміністрації Іван Смітюх, інші посадовці. Як казав Клімчук, на зведення цієї школи уряд виділив 3,2 мільйона гривень, за які повинні були зробити фундамент та перекриття, а 2012 року мало надійти, як мінімум, ще 10 мільйонів гривень. Будівельники планували здати школу за рекордні 17 місяців. Але не так сталось, як гадалось…

Коментарі
18 лютого
Вчора
16.02.2019
15.02.2019
14.02.2019
13.02.2019
12.02.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин