Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Храм у селі Доротище
Храм у селі Доротище

У селі Доротище триває релігійний конфлікт: погрожують «тітушками»

16:29 15.08.2019
1733

Вихідні, що минули, позначилися сутичками між релігійними громадами у двох селах – Доротище Ковельського району та Бобли Турійського району.

Про це пише інформаційне агентство ВолиньPost з посиланням на місцевих мешканців.

Місцеві жителі села Доротище розповіли, що увечері суботи, 10 серпня, релігійна громада, яка нещодавно приєдналася до ПЦУ, запланувала увійти в храм, аби помолитися та аби ревізійна комісія здійснила опис майна. Увійти в храм, як розповідають селяни, мали намір одразу після служби у ньому місцевого священника УПЦ (МП).

Уродженка села Доротище Олена Возняк стверджує , що священника неодноразово просили віддати ключі або хоча б правити богослужіння почергово, але він не погодився.

«Ми прийшли для того, аби домовитися. Ми ж маємо усі документи, крок за кроком, етап за етапом ми стали офіційною релігійною організацією. При наявності документів ми не можемо потрапити до храму. Коли хтось наближається до храму, то вони (прихильники УПЦ МП, – ред.) відразу телефонують «хлопчикам» спортивної статури, щоб приїхали», – розповідає Олена Возняк.

Зрештою, спроба прихильників ПЦУ зайти до храму закінчилася шарпаниною між жінками, що були прихильницями обох конфесій. Тож учасників сутички втихомирювала поліція, а згоди щодо подальшої долі храму так і не дійшли. Після сутички представники УПЦ (МП) продовжили службу.

Читайте також: У Доротищах церква залишилася з УПЦ МП, щоб не допустити конфлікту перед постом

У неділю ж, 11 серпня, суперечка відбулася вже у храмі села Бобли Турійського району. Вранці представники новоутвореної громади ПЦУ зрізали замки на вхідних дверях в храм та почали службу. Дізнавшись про це, місцевий священик УПЦ (МП) скликав прихильників цієї конфесії. Тож, коли ті прийшли, у храмі відбулася сутичка. На місце події виїжджав навіть начальник Турійського відділення поліції.

Відомо, що щодо подій, які відбулися того дня у Боблах, поліцейські отримали декілька заяв, зокрема – щодо пошкодження замків і нанесення тілесних ушкоджень.

Зауважимо, що на офіційному зайті УПЦ (МП) події у Боблах назвали черговою провокацією. Мовляв, представники ПЦУ незаконно проникли у церкву і влаштували там бійку.

Коментарі

Геть московського попа!

17:07 15.08.2019

Доки ще люди будуть терпіти отих ряжених чортів з організованого злочинного угрупування з кацапстану, яке називає себе церквою?

Московський піп

19:03 15.08.2019

бандерівська церква є незаконною. Сам ваш Філарет признав фальшивість Томосу. Це чисто політичний проект який має неа меті сіяти ворожнечу між українціями. А бандерня - це руйнівники УКраїни.

Геть оейдерів

22:53 15.08.2019

Доки ще будуть робити погоду ряжені гопники- активісти, які не вірять ні в що, крім долара, і їздять за гроші зрізають замки з храмів? Своє збудувати не пробували, грабіжники?

Ковельчанка

22:57 15.08.2019

Спочатку повинні це питання вирішити вище церковне керівництво, тоді вже звертатися до простих людей. Люди стали заручниками ситуації. Вони звикли до священника, до літургії на старослов'янській мові. Але я не вірю, що якби священник МП прийшов на службу і повідомив, що віднині правитись буде на українській мові і він залишається правити в церкві і єдине, що зміниться-це юридична назва було б багато противників ПЦУ. Але у священників є також є керівництво, вказівки якого вони зобов'язані виконувати! Люди бояться невідомого! А священник для багатьох це авторитет! Що він каже,те люди і роблять.

гега

23:42 15.08.2019

попи попчики

Порох вчасно розкусив філарета

00:33 16.08.2019

І довго філарет сидів законспірованим, і все старався, щоб був Київський патріархат у підвішеному стані і нічого не робилося для отримання Томосу. А коли Томос дали і відсунули старого кгбіста від Церкви, у кремлі його спитали, чому він не відпрацював авансованих 30 срібних, чому так облажався. І змушений був філарет відкрити істинну свою рожу кгбістську, і почав у істериці роздавати інтерв'ю кацапським пропагандонам і лизати взасос своєму карликовому хазяїну...

Мойсей

17:46 16.08.2019

Сорок сорок років треба було іудеям щоб увійти в Землю Обітовану
Украінцям дивлюсь і чотириста буде мало
То чому ж ми цураємось Рідноі Мови-
Привикли до священника привикли до старословьянськоі
До чого Ви ще привикли-мій рідний жалюгідний народець
Коли скажете-
Єдина МОВА Єдина Церква Єдина Держава
Слава Спасителю
Слава Украіні
Сдава твоім Героям Украіно

П.С.Кусацький

18:40 16.08.2019

Мойсею - респект!

Олена

22:00 16.08.2019

Ви вірите в Бога чи попа? Релігійна громада запрошує настоятеля для Богослужіння. А коли він починає зазіхати на майно громади, або робити колотнечу, то не нищать майно громади, а виставляють за двері.

Олена

22:28 16.08.2019

Православні Ви вірите в Бога чи в попа? Якщо релігійна громада запросила для Богослужіння настоятеля, а він перетворився на нахабного попа, який не дотримується ні Божих заповідей, ні Законів України то не нищать майно, яке належить Громаді, а звертаються до ПРАВООХОРОННИХ органів для наведеня ПРАВОпорядку, а не просто як глядачів чергової колотнечі.

Олена

23:01 16.08.2019

Ви віруючі в Бога чи попа? Релігійна громада запрошує для Богослужіння настоятеля. Але коли він перестає займатися духовними справами,а створює колотнечу, то йому показують на двері.

Олені

16:14 17.08.2019

А ти в кого віриш? В ряженого кгбшника ОЗУ "РПЦ" - так він не священник. В путіна - так він не Бог, а чорт...

Олена

23:17 18.08.2019

Я вірю в Бога, а не в попа. Особлививо тих попів, які замість займатися духовними справами, зробили БІЗНЕС на релігійній громаді. Не дотримуються ні Божих заповідей, ні діючих Законів Украіни. А вашого попа не путін розпаскудив, а Ви. То станьте релігійною громадою, як написано
в законодавстві, а то човпете один одного та знищуєте майно громади, яке збирало декілька поколінь села і належить воно Вам, а не попові. Священник в релігійній громаді проводить проводить Богослужіння , а не перетворює іі в секту місцевого попа

19 вересня
Сьогодні
Вчора
17.09.2019
16.09.2019
15.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин