«Липові» учасники АТО привласнили на Ковельщині 4 гектара землі

14 Травня 2016, 09:46
1973
Цих двох місцевих латифундистів «вичислили» депутати Ковельської районної ради.
 
На початку нинішнього року на сайті Ковельської районної державної адміністрації з’явилися офіційні дані щодо надання земельних ділянок учасникам АТО. Цей документ підписано виконуючим обов’язки начальника управління Держкомзему в Ковельському районі Іваном Лукасюком. Тут, у списку АТОвців, значаться – Корсак Сергій Степанович та Микилюк Володимир Петрович, які взяли на території Білинської сільської ради по два гектара землі для одноосібного селянського господарства, в той час, коли іншим виділялося по від однієї до двох соток. 
 

 
«Цей факт насторожив мене та моїх колег-депутатів. Чому такий різний підхід при виділенні землі? З’явилися ще запитання стосовно того, чи дійсно мають ті дві особи статус учасника бойових дій», – говорить депутат Ковельської районної ради Володимир Андросюк
 
Як розповідає Володимир Тимофійович, він звернувся з відповідним листом до міського військового комісаріату. Відповідь не забарилася, але підтвердила його припущення: ні Сергій Корсак, ані Володимир Микилюк «Ковельським об’єднаним військовим комісаріатом по мобілізації не призивались. Відомості про статус учасника АТО відсутні». І підпис – тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара підполковник Сергій Гладун.
 

 
«Нас обурив сам факт, що в списках на отримання ділянок учасникам АТО фігурують люди, які не є цими учасниками. Хотілося би дізнатися: яким чином вони туди потрапили? Потрібно, щоб наша місцева влада більше уваги приділяла демобілізованим учасникам АТО, бо трапляються сьогодні випадки, що люди, які пройшли горнило війни на Сході, навіть не знають, як отримати про це документальне підтвердження» – мовить Володимир Андросюк.
 
Як же вдалося двом «перцям» прихопити під Ковелем аж чотири гектари землі? Справа в тому, що Сергій Корсак доводиться чоловіком голови Ковельської районної ради Галини Коляди.
 

 
Про автобусний парк, зазначений у декларації про майно та доходи Галини Степанівни, нещодавно розповідалося у засобах масової інформації. Сам же Сергій Корсак є засновником та директором ТОВ «Галактика Авто» (розмір його внеску до статутного фонду – 320 000 гривень), має маршрутні автобусні перевезення, з лютого 2012 року входить до складу комісії Ковельського міськвиконкому з питань розрахунків обсягів компенсації витрат автомобільних перевізників за пільговий проїзд окремих категорій громадян, а також є уповноваженою особою з організації місць для паркування та справляння збору за паркування в місті Ковелі. 
 

 
Хоч у декларації дружини вказується, що сукупні доходи членів сім’ї у 2014 році склали всього лише 36 600 гривень. В середньому за місяць – 3 050 грн. 
 
Відомо також і про земельний «новорічний подарунок» для Галини Коляди, коли розпорядженням першого заступника голови Ковельської районної державної адміністрації Бориса Андріюка за № 526 від 29 грудня 2012 року їй було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства у межах Білинської сільської ради, орієнтованою площею 1,5 га. Тим же розпорядженням сваха Галини Степанівни – Васюта Галина Романівна, яка проживає у Ковелі, отримала точно такий самий наділ, і теж у межах Білинської сільської ради, яка граничить з містом. Престижні землі йдуть для «своїх» задарма!? 
 

 
Загалом же, Галина Коляда володіє аж трьома ділянками, загальною площею 2,1 гектара (1380 кв. м +  5000 кв. м. + 1,5 га), не рахуючи земельні надбання свого чоловіка. 
 
Чиновники у Ковельському районі розводять руками та відхрещуються від того, що надавали землю Сергію Корсаку та Володимиру Микилюку, - і правильно роблять, бо вони й справді, якщо чули дзвін, то не знають, звідки він. А всю повноту відповідальності за надання чотирьох гектарів псевдо-АТОвцям взяв на себе начальник головного управління Держземагенства у Волинській області Василь Василенко. Двома своїми наказами від 13 жовтня 2014 року він одноосібно фактично подарував Сергію Корсаку та Володимиру Микилюкуземлі державної власності сільськогосподарського призначення.    


 
Правоохоронні органи, які по суті існують на Ковельщині, а фактично самоусунулися від боротьби із «дерибаном» землі (бо теж входять «в долю», отримуючи ділянки під приватну забудову), повинні, врешті-решт, взятися до роботи – і розслідувати приголомшуючу земельну оборудку на території Білинської сільської ради. Втім, напевно, й цього разу вони спустять все на гальмах…
 
А депутат Ковельської районної ради Володимир Андросюк разом із іншими обранцями громади наразі перевіряють факт виділення чотирьох гектарів уже в іншій сільській раді, підозрюючи, що їх отримали люди, які також «примазалися» до учасників АТО.  
Коментарі
01 Грудня 2016, 13:34
колись посвідчення чорнобильців давали тим хто бачив Чорнобиль тільки по телевізору. А справжніх учасників документи або губляться або взагалі не оформляються.
Коментар
25/04/2024 Середа
24.04.2024