У Ковелі вирили і зарили котлован біля стіни багатоповерхівки

06 Травня 2016, 12:19
1461

Мешканці п’ятиповерхового житлового будинку на вулиці Міцкевича дуже обурились, коли побачили, що біля стіни їхнього дому робітники вирили котлован. На думку людей, ця забудова може спровокувати зсув ґрунту та обвалення стояка багатоповерхівки. Мовляв, подібні випадки вже були у Луцьку та Києві.

«І знову – здрастье. Іду в банк а тут навпроти класіка розпочалося будівництво чогось. Мешканці будинку обурені, що у них ніхто нічого не питав та ще й вирили котлаван до основи фундаменту. Влада по ходу продає все без Божно та наживається на відповідних ухвалах. Ганьба. Відчуваю, що боком вилізе їй отаке ставлення до людей» – написав у Фейсбуці ковельчанин Олександр Криштоф, додавши два фотознімки.

Обурені мешканці пішли до місцевої влади за поясненням того, що діється, але міський голова Олег Кіндер в «Білому» домі був відсутній. Не змогли городяни застати на робочому місці й інших високопосадовців, у тому числі й консультанта мера Юрія Конащука. «Ходоків» з вулиці Міцкевича вислухала головний архітектор міста Людмила Мурай, яка нічого толком сказати не могла, проте запевнила, що вивчить ситуацію.

У соціальній мережі почалося активне обговорення цієї забудови.

«Будує власник кутової квартири, нотаріальні згоди межуючих квартир є, земля в оренді багато років, оренду за ці роки справно платив, проект є, декларація на початок робіт був ще рік чи два назад, дозвіл на земляні роботи є. Що не так? Правду кажуть, що в Ковелі дві ступєнькі без скандалу не побудуєш, бо хтось обов’язково знайдеться, кому шось не подобається», – вважає колишній депутат Ковельської міської ради Роман Ляшук, який виявився більш поінформований, ніж головна архітекторка.

Хоча документи на забудову справді оригінальні та легальні, інше питання: хто їх такі видав? Варто звернути увагу на таке – земля, дозволи, документи оформлені кілька років тому. І роками, несучи витрати, ніхто нічого не робив. Чому? Мабуть для того, аби строк позовної давності минув для надто пильних активістів. Щоб оскаржити в суді оті «легальні» документи було практично неможливо за плином часу. Не в документах проблема, а в підставах їх надання.

За законом, не було і немає підстав розпочати реконструкцію існуючого багатоквартирного будинку, так як ота стіна, отой фундамент і «відмостка» належать не власнику «застінної» квартири, навіть не власникам суміжних з будівництвом квартир, а усім без виключення власникам квартир цього будинку. Отож, згоду нотаріальну варто було відбирати в усіх власників.

А тим часом робітники хутко зарили котлован, оббивши це місце дошками.





Коментар
28/03/2024 Четвер
28.03.2024
27.03.2024
20:39