Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

«Низькосортні деревні ресурси допоможуть волинянам пережити зиму», – Олександр Кватирко

14:13 04.09.2019
333

Лісове господарство може стати опорою громад не тільки в плані наповнення бюджету і створення робочих місць.

Про це начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко зазначив на своїй сторінці у Facebook.

«Після чергової розмови із журналістами про проблеми лісового господарства області. Європа, на яку всі орієнтуємось, відмовляється від газу і переходить на використання відновлювальних джерел енергії. Використання біопалива на Волині – не тільки альтернатива газу, це ще й зменшення витрат на опалювальний сезон. У Європі біля 20% первинної генерації енергії забезпечує біомаса. В Україні цей показник не дотягує до 5%. Що це означає в натуральних величинах? Лісове господарство може стати опорою громад не тільки в плані наповнення бюджету і створення робочих місць. Поміж родовищ газу, торфу, кам’яного вугілля, сільськогосподарських відходів, низькосортні деревні ресурси, що накопичились сьогодні у волинських лісгоспах, не те, що можуть допомогти пережити зиму – це можливість вибудувати довгострокову програму. За умови переходу соціальних об’єктіву районах із газу на тверде паливо лісгоспи готові постачати до 30 тисяч кубометрів сировини щомісячно. Сьогодні деревні відходи (залишки деревообробки та лісозаготівлі, непридатні для використання) у лісгоспів переважно закуповують підприємці. Внутрішній ринок деревиною перенасичений, відповідно, на щепу і т.ін. попит і ціни теж упали. Це проблема загальноукраїнська. Тільки на Волині щепи накопичилось близько 5 тисяч тон. Не бачимо іншого виходу, як запропонувати громадам, які мають великі соціальні об’єкти, переходити на тверде паливо. Готові до того, щоб розглянути варіанти, коли лісгосп встановлює на соціальному об’єкті твердопаливний котел і продає громаді теплові одиниці. Якщо є громади, які зацікавлені у такій співпраці, давайте знати. Будемо готувати зустрічі, можливо, якийсь спільний семінар чи круглий стіл», – йдеться у дописі.

Читати також: Як Закон вбиває заповідні ліси Волині

Керівник Воротнівського молодіжного центру Валентина Юхимчук: «Я тепер лісівник більше, ніж педагог»

Коментарі

Ковельчанка

18:02 04.09.2019

Прочитавши цей допис, згадались інші часи, коли у пресі повідомляли про газофікацію чергового села і співали дифірамби про ці здобутки, а також розказували про переваги використання газу у господарюванні як на державному так і приватному рівні. Зараз співають протилежне.Скоро будуть рекламувати кізяки для того, щоб пережити зиму. У нас в Ковелі вже давно топлять котельні не тільки деревиною, а і всяким мотлохом, а плата за опалення не зменшується, а тільки росте. Питання просте, кому це вигідно?

Корупційне бюро

18:50 04.09.2019

А де ж то знайти отих низькосортних деревних ресурсів на дрова, якщо Бойко всі позабирав, щоб їх палити, а з нас за газ дерти?

18 вересня
Вчора
16.09.2019
15.09.2019
14.09.2019
13.09.2019
12.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин