Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
На околиці Ковеля резервуари з отруйними відходами уже тріщать по швах
На околиці Ковеля резервуари з отруйними відходами уже тріщать по швах

На околиці Ковеля резервуари з отруйними відходами уже тріщать по швах

14:15 04.09.2019
2994

Потекли залізобетонні конструкції, в яких півтора року тому ізолювали відходи тваринного походження з Ковельського ветсанзаводу.

Ці резервуари були очисними спорудами колишнього крохмальному заводу, який знаходився на протилежному березі річки Турія. Під час будівництва десять гігантських бетонних чанів-відстійників так засипали землею, що з під неї виднілися лише верхівки високих багатометрових конструкцій.

На початку 90-х років минулого століття закрився крохмальний завод, очисні споруди перестали функціонувати, а землю навколо них почали швидко розкрадати.

Читайте також: У Ковелі піщані злодії «відкопали» очисні споруди колишнього крохмального заводу

Під час ліквідації наслідків діяльності Ковельської філії державного підприємства «Укрветсанзавод» влада вирішила захоронити тут відходи тваринного походження.

Читайте також: У Ковелі на ветсанзаводі потік котел і вкрали кабель

Будували під’їзну дорогу та робили благоустрій території розміщення резервуарів для ізоляції відходів працівники ПрАТ «Ковельське ШБУ-63». На це було передбачено 1,4 мільйона гривень з держбюджету та 66 тисяч грн. з бюджету міста.

Капітальний ремонт залізобетонних резервуарів виконувало дочірнє підприємство «Новобуд» із села Самари Ратнівського району Волинської області. На це було передбачено 1,5 мільйона гривень (1,3 мільйона з обласного бюджету, 159 з держбюджету, 78 тисяч з бюджету міста). Для цього резервуари очистили, обладнали ізоляційним матеріалом та поштукатурили.

«Ці споруди знаходились більш як 20 років в лежачому стані, тяжко було дивитися і виконувати, але дякувати Богу, процес пішов», – розповідав журналістам директор ДП «Новобуд» Василь Штик.


Втім, 13 листопада 2017 року під час оперативної наради в ОДА начальник ГУ Держспоживслужби в області Богдан Лозинський повідомив, що підготувати резервуари мали до 30 жовтня, проте Ковельська міська рада не виконала свої ж прийняті рішення. Відтак, 7 листопада ковельському меру Олегу Кіндеру надіслали лист з проханням повідомити про терміни виконання робіт, однак станом на 13 листопада жодної інформації не отримали.

До речі, відремонтувати резервуари для відходів, а саме зробити ізоляцію днища резервуарів планували ще до 10 жовтня, а основні магістралі наповнити водою для жителів мікрорайону Ковеля 2 — до грудня місяця 2017 року.

З горем пополам ізоляцію зробили, металевими конструкціями накрили всі резервуари з відходами.

Читайте також:

Окутані їдким смородом резервуари з отруйними відходами уже тріщать по швах. І ці залізобетонні конструкції після капітального ремонту, який проведено всього два роки тому, потекли не сьогодні. Можливо на кричущий факт, нарешті, звернуть увагу працівники екологічної служби та місцева влада і почнуть хоч щось робити, щоб не допустити нового лиха на околиці Ковеля.

Читайте також: Смерть заводу смерті: чому «ковельське повстання» проти свавілля ветсанзаводу вдалося


Коментарі

Оксана

14:31 04.09.2019

Коли вже нарешті влада міста буде виконувати свої обов"язки? А цей ідіотський мер зробить хоч щось для міста? Сподіваюсь його пику не оберуть на місцевиз виборах. Особисто я, як громадянка і жителька міста зроблю все можливе, аби цього не допустити.

АКЦЕНТую

19:35 04.09.2019

Гнати цю владу підсрачниками під зад!Кожен вечір страшний сморід стоїть хто живе в центрі поверхами вище той скаже .Цей завод працює щось там палять, гроші в карман кладуть.Травлять людей і нікому до цього немає діла.

Андрій

21:03 04.09.2019

Гроші сильніші страху і дорожчі совісті !!!!!!!!!!!

?

23:35 04.09.2019

Хто буде гнати цю владу підсрачниками під зад?

останньому

12:26 05.09.2019

Якщо знову обрали Івахіва, то нікому гнати. Знову проголосують за Кіндера.

22 вересня
Сьогодні
Вчора
20.09.2019
19.09.2019
18.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин