Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Третина Волині не бачить українських телеканалів

10:56 03.12.2016
907

Глядачі п’яти поліських районів області змушені задовольнятися польськими та білоруськими телепрограмами.

Через складність міжнародної координації щодо присвоєння частот телевізійного мовлення майже третина Волині не бачить більшість українських телевізійних каналів, як в аналоговому, так і цифровому форматах, – пишуть на сторінках тижневика «Сім’я і дім».

«Це насамперед стосується Маневицького, Володимир-Волинського, Шацького, Любомльського, Ратнівського районів. Причина криється в проблемі із присвоєнням частот для телевізійного мовлення, яке потребує міжнародної координації. Вона утруднена через географічне розташування Волині та централізованого узгодження на рівні держави», – зазначає директор Волинської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Сергій Семерей.

Проблему намагалися вирішувати впродовж п’яти років, відколи заходилися впроваджувати цифрове телебачення на Волині. Провайдером послуги є ТОВ «Зеонбуд», що за п’ятирічку спромоглося встановив цифрові телевізійні станції лише на шести об’єктах державного оператора – Концерну РРТ. Цього недостатньо, бо забезпечує покриття цифровим сигналом лише 60% території області.

«Концерн РРТ має об’єкти, де можна встановити таке обладнання, зокрема й на Поліссі. Однак, як заявляє український державний центр радіочастот, на заваді стоїть відсутність частот, – каже Сергій Семерей. – Коли в 2010–2011 роках ліцензувався «Зеонбуд», всі вільні 664 частоти в дециметровому діапазоні були віддані цьому товариству. Хоча за правильного планування мали б виділити лише 320 частот. Оцю різницю якраз ми і пропонуємо перерозподілити для того, щоб забезпечити телевізійне мовлення і в прикордонних районах, і в інших районах Волині».

Власне в цьому полягає пілотний проект волинської влади, озвучений 27 вересня в Києві на засіданні колегії Держкомітету телебачення та радіомовлення України.

«Ми не просимо коштів. Маємо непогані цифри перевиконання бюджетів, багато працюємо щодо їх наповнення. Потрібні конкретні рішення і політична воля», – каже голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

Отож, є сподівання, що завдяки пілотному проекту Волинь буде забезпечена цифровим телевізійним сигналом уже наступного року.

Роман ЖИЖАРА

Інфографіка Дмитра АВРАМЕНКА


Коментарі

Ковель

11:34 03.12.2016

Якщо такими темпами забороняти рос.фільми то вся країна буде дивитись тв через суп.тарілки виграють провайдери. Віддалені райони не дуже побиваються що немає укр.тв адже достатньо одного каналу щоб ознайомитися із рівнем корупції і регресу в розвитку України

ацебіда

13:07 03.12.2016

Показова ситуація, як держава зацікавлена в інформаційній безпеці...

Телеглядач

06:54 04.12.2016

брехню дивитись - себе не поважати. Ї Для зомбування населенням достатньо і одного каналу. І нема чого народні гроші викидати на вітер, щоб показати передачу "Світське життя" Народ бідує а пару чоловік з жиру біситься і ще показує це все на всю країну.

21 січня
Вчора
19.01.2019
18.01.2019
17.01.2019
16.01.2019
15.01.2019
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин