Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Ковельської міськради забрали землю, по якій вже провели громадські слухання

12:40 19.09.2019
1557

Господарський суд Волинської області визнав, що Ковельська міська рада незаконно володіє земельною ділянкою, на якій запланувала багатоквартирне будівництво і провела громадські слухання.

Нагадаємо, до суду із позовною заявою звернувся арбітражний керуючий (ліквідатор) товариства з обмеженою відповідальністю «Ковельський житлово-будівельний комбінат» (сумнозвісна місцева «Еліта-центр») Микита Рабан, який просив витребувати з незаконного володіння міськради земельну ділянку площею 0,1077 га, яка розташована у Ковелі в провулку 40 років Перемоги, 12 (кадастровий № 0710400000:15:002:0042) на користь банкрута та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

У травні 2006 року був укладений договір купівлі-продажу в Ковелі земельних ділянок, на яких директор цього товариства Олег Вовк обіцяв збудувати кілька багатоповерхівок. І тоді ж міська рада продала йому землі у приватну власність. Однак сталося не так, як гадалося. Олега Вовка звинувачували у привласненні та розтраті майже 10 мільйонів гривень, хоча потерпілі зазначають, що сума викрадених коштів була в межах 14 мільйонів гривень.

Читайте також: У Ковелі ошукані забудовники нагадали про кредит у 300 тисяч євро і земельну ділянку

Судові «баталії» тривали роками. У березні 2017 року суд не віддав Ковельській міськраді землю збанкрутілого горе-забудовника.

Цього разу позовну заяву арбітражного керуючого розглядав голова господарського суду Волинської області Микола Шум.

В судовому засіданні, яке відбулося 10 вересня, Микита Рабан зазначив, що державний реєстратор Ковельського міськрайонного управління юстиції Зоряна Худик у грудні 2015 року зареєструвала право власності на вищевказану земельну ділянку за Ковельською міською радою. За його словами, тим самим безпідставно порушено права кредиторів у справі №7/61-б про банкрутство ТзОВ «Ковельський житлово будівельний комбінат», оскільки кошти від продажу земельної ділянки повинні бути направлені на погашення кредиторських вимог.

Представник міської ради заступник начальника юридичного відділу Андрій Назарчук в суді назвав позовні вимоги безпідставними.

Головуючий по справі встановив, що договір купівлі-продажу Ковельським ЖБК спірної ділянки є чинним та не розірваним судом, а реєстрація державного акта на право власності на землю не скасована. При цьому, згідно законодавства, власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави, заволоділа ним.

Господарський суд позов задовольнив повністю: вирішив витребувати з незаконного володіння Ковельської міської ради земельну ділянку та скасувати рішення про її державну реєстрацію.

Це рішення може бути оскаржене до Північно-західного апеляційного господарського суду, який знаходиться у місті Рівному.

А тим часом у Ковельській міськраді чиновники успішно провели громадські слухання з приводу будівництва на уже вилученій земельній ділянці багатоквартирного житлового будинку.

Як казав арбітражний керуючий Микита Рабан, кошти саме від продажу земельної ділянки повинні бути направлені на погашення кредиторських вимог.

Загрузка...
Коментарі

Реванш крокує впевненою ходою

15:14 19.09.2019

Наш шумнозвісний господарський суд гарно вчудив... Так скоро Вовка в ліс відпустять з реабілітуючих обставин. Вовк з донецький, значить в ЗЕлену книгу занесений, відлову не підлягає...

16 жовтня
Сьогодні
Вчора
14.10.2019
13.10.2019
12.10.2019
11.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин