Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Іван Шевко
Іван Шевко

Окупаційні режими і концтабір – зв’язковий УПА з Ковельщини розповів про своє життя

10:35 16.10.2019
550

У читальній залі Ковельської центральної районної бібліотеки 15 жовтня відбулася зустріч учнівської молоді зі зв’язковим УПА Іваном Шевком.

Захід провели з нагоди 77-ої річниці створення Української Повстанської Армії, повідомляє відділ з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.

Іван Шевко, який брав участь в діяльності УПА, родом з хутора з-під Облап, нині проживає в селі Вербці. Свого часу він, будучи ще підлітком (1930 р.н.), був зв’язковим Української Повстанської Армії, за що згодом був засуджений радянським судом і відбував покарання в одному з концтаборів Свердловської області РФ.

Тож на зустрічі, організованій бібліотекаркою ЦРБ Ольгою Бичковською, Іван Шевко повідав присутнім про роки дитинства і юності, про зв’язок із повстанцями та про діяльність УПА на наших територіях, про те, як жилося за різних окупаційних режимів, як відбував покарання, про життя у радянській Україні після звільнення з концтабору, про те, як складалася його доля надалі.

Іван Шевко розповів, який вигляд мали записки упівців – «грипси», які він передавав потрібним людям: «Скручений у трубочку папірець із сигаретного паперу, завдовжки не більше шести сантиметрів. Ми не могли їх розгортати, щоби подивитися, що там написано». Також колишній зв’язковий повідав про зміст інформаційних матеріалів, які підпільно видавались ОУН-УПА, і які також вони розповсюджували серед населення. Власне, з них Іван Шевко і дізнався про штучно організований радянською владою голодомор 1932-1933 років.

Наостанок ветеран УПА дав настанови молоді: на його думку, найголовніше для їхнього віку здобувати знання, не розпорошуватись, а знайти цікаву для себе сферу, і в ній розвиватись.

Читайте також: В Облапах відзначили 77 річницю створення Української Повстанської Армії

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
13 листопада
Вчора
11.11.2019
10.11.2019
09.11.2019
07.11.2019
06.11.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин
sdsd