Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
ЦНАП
ЦНАП

Суд визнав зволікання та безпорадність з боку чиновників Ковельської мерії

14:50 05.11.2019
2718

Волинський окружний адміністративний суд оголосив рішення за позовом ковельчанки до Ковельського ЦНАПу.

У серпні 2018 року Район.Ковель розповідав про те, як у Ковельському ЦНАПі проявили зволікання та безпорадність до Ірини Назарук щодо зняття з реєстрації місця проживання.

Юрист Ярослав Ярмолюк, який представляв інтереси жінки, був переконаний у неправомірності дій чиновників Ковельської міської ради, оскільки діюче законодавство встановлює вичерпний перелік підстав при наявності яких може бути відмовлено у знятті з реєстрації місця проживання, а Конституція України та Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод гарантує свободу пересування та вільний вибір місця проживання.

Читайте також: У Ковельському ЦНАПі проявили зволікання та безпорадність до заявниці

Довгий час суди не могли визначитись з підсудністю цієї справи. Хоч суддя Ковельського міськрайонного суду Микола Миронюк відразу визначився і уже 29 серпня 2018 року виніс ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначив перше судове засідання на 9 жовтня. Однак він, не дочекавшись засідання, хутко залишив суд і пішов у відставку.

У подальшому суддя цього ж суду Петро Бойчук прийшов до висновку, що справа не підвідомча Ковельському міськрайонному суду і 5 жовтня 2018 року ухвалив передати справу на розгляд до Волинського окружного адміністративного суду, який згодом виніс аж дві ухвали: від 9 листопада 2018 р. та 10 січня 2019 р. про те, що характер спірних правовідносин не відноситься до юрисдикції адміністративного суду та позов підлягає розгляду в Ковельському міськрайонному суді.

За апеляційною скаргою спір між судами остаточно вирішив Восьмий (Львівський) апеляційний адміністративний суд, який своєю постановою від 4 квітня 2019 року скасував останню ухвалу Волинського окружного адміністративного суду про відмову у відкритті провадження у справі № 140/2623/18 та зобов’язав її розглядати.

Рішенням цього суду від 9 вересня адміністративний позов задоволений повністю. Винним у зволіканні і безпорадності Ковельського ЦНАПу є відділ обліку, розподілу та приватизації житла виконавчого комітету Ковельської міської ради, яким керує Ніна Іваненко.

Суд скасував рішення відділу від 20 серпня 2018 року за підписом Ніни Іваненко про відмову у знятті з реєстрації місця проживання та стягнув в користь позивачки 3 330,60 грн. понесених судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань відділу обліку, розподілу та приватизації житла виконавчого комітету Ковельської міської ради.

«Найбільш вражаючим фактором для громади міста в цій історії є те, що протягом року чиновники Ковельської міської ради так і не змогли усвідомили неправомірність своїх дій. Міський голова Олег Кіндер, захищаючи своїх бездарних підлеглих і подаючи до суду заперечення на позов, зловживаючи процесуальними правами, намагався суд ввести в оману, просив повністю відхилити позовні вимоги, як безпідставні та невмотивовані», – говорить юрист Ярослав Ярмолюк.


В той же час чиновникам, які винні у зволіканнях та в порушеннях прав громадянки, мер міста протягом року виплачував премії до посадових окладів, тим самим заохочував їх на подальше ігнорування прав та свобод людини, на тлумачення і використання чинного законодавства на свій розсуд.

Загрузка...
Коментарі

Ковельчанка

15:48 05.11.2019

Назбирали у той ЦНАП з різних установ і організацій некомпетентних людей, які ганяють мешканців по колу і нічим їм не допомагають.Називається це покращенням обслуговування і запобіганням корупції. Насправді це створює додаткові проблеми. Розігнати їх і повернути все назад. Молодець пані Назарук, таких, як Іваненко треба вчити.Нехай ще заплатить моральні збитки.

Ковельчанин

16:32 05.11.2019

Хто сказав що безпорадні. Ще й як порадні. своїх жінок та кожанок дуже швиденько порозтикували по ЖЕках та ще й на високооплачувані посади. Тільки з два їх на роботі зловиш. Як не вбухана, то слаба. А то й взагалі болт забивають на роботу. прикриє. Чого боятись. Совість би хоч трохи мали

Чавус

19:10 05.11.2019

99% рішень цієї недолугої міської влади є неправомірними, просто судитися з ними мало хто хоче адже ця вся судова катавасія може затягнутись не на один рік і тільки грошам і нервам біда

Корупційне бюро

19:24 05.11.2019

Іваненчиха певно хотіла хабара вже й за зняття з реєстрації. Вкапєц оборзіла...

Про те

11:06 06.11.2019

Хай би і сплатили ті робітниці судовий збір за те, що так "гарно" працюють по створенню людям проблем.
Теж колись мала з ними справу, тому добре знаю, що не легко там "порішати".

Про те саме

19:29 07.11.2019

Робітниці працювали в інтересах держави, а тому держава повинна заплатити судовий збір державі, а не вони...

Загрузка...
25 листопада
Сьогодні
Вчора
23.11.2020
22.11.2020
21.11.2020
20.11.2020