Вперше за 15 років в Україні і вперше у Ковелі зробили пересадку серця

25 Грудня 2019, 18:56
Вперше за 15 років в Україні і вперше у Ковелі зробили пересадку серця 53843
Вперше за 15 років в Україні і вперше у Ковелі зробили пересадку серця

Ковельське МТМО стало першим за останні 20 років в Україні, хто отримав ліцензію для трансплантології та першим за останні 15 років, які провели трансплантацію серця та першими за два роки, які провели трансплантацію трупної донорської нирки.

Про це повідомили у Ковельському МТМО.

Першу трансплантацію нирки у Ковелі провели 15 листопада від родинного донора, а вже за місяць, 16 грудня провели першу трансплантацію трупної донорської нирки, а ще через тиждень трансплантацію серця.

Читайте також: Ковельська лікарня стала першою райлікарнею, де провели пересадку нирки

Донором став пацієнт з важкою відкритою черепно-мозковою травмою в якого бригада спеціалістів констатована смерть мозку. Родичі дали згоду на проведення операції вилучення органів померлого для пересадки і цим самими врятували здоров’я та життя відразу трьом пацієнтам.

Бригада лікарів Інституту Серця МОЗ України на чолі з Борисом Тодуровим успішно провели трансплантацію серця реціпієнту з вираженою дилятаційною кардіоміопатією. Лікарі Ковельського МТМО одночасно в іншій операційній успішно провели пересадку трупної донорської нирки другій пацієнтці. Іншу трупну донорську нирка терміново доставили літаком спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова в Київ, де провели ще одну пересадку нирки.

Таким чином, на сьогодні у Ковелі провели вже дві пересадки нирки. Лікарі додають, що перша пацієнтка, якій тиждень тому успішно пересадили трупну донорську нирку почуває себе чудово і вже будує з чоловіком плани на майбутнє.

 
Коментарі
26 Грудня 2019, 01:11
На Тадурова, как раньше на Амосова молиться надо. Скольких он спас, скольких достойных учеников воспитал. Сама мечтаю попасть к нему, да не знаю как....
26 Грудня 2019, 12:53
Щиро радію успіхам ковельських лікарів!
26 Грудня 2019, 14:38
так то просто київські приїхали, нє?
26 Грудня 2019, 20:07
Я сама родом з Ковеля,хоча давно там не живу,але гордість і повага здіймається у моїй душі до земляків, Дуже приємно читати такі новини,Ковельчани, так тримати! Хай вся Україна знає про моє місто і його людей!
Коментар
08/12/2023 Четвер
07.12.2023