Ковельчани поїдуть «на Київ», щоб остаточно вирішити проблему ветсанзаводу

09 Травня 2017, 10:21
3607

Побачивши у себе за вікном встановлені палатки та шини, які могли підпалити доведені до відчаю ковельчани, міський голова Олег Кіндер на апаратній нараді навіть словом не обмовився про те, що відбувається на центральній площі. Втім, влада стягнула у фойє «Білого будинку» поліцію.

А вже через годину протестувальники перед міськрадою «допитували» і шарпали заступника голови Волинської ОДА Сергія Кошарука, нагадуючи його заяву про те, що він піде у відставку, якщо з ветсанзаводу не вивезуть відходи. Навіть хапалися «за барки», хоча чиновник казав одному завзятому «блокаднику», що від нього добряче чути алкоголем.

З площі громадяни прийшли на позачергову сесію Ковельської міської ради, скандували меру міста: «Ганьба!», гримали кулаками по столах і тупали ногами. Олега Кіндера нервувала жінка, яка ходила вздовж депутатських рядів і щось емоційно доводила обранцям громади.

«Пане підполковнику, посадіть її, цю жіночку», – апелював градоначальник до офіцера поліції, але якось обійшлося.

Натомість підполковник вивів із залу запального молодика, який після державного гімну на всю сесійну залу крикнув: «Смерть ворогам!»

Незважаючи на уроки у школі, між рядами ходила дитина, фотографуючи те, що відбувається. До мікрофону підходила вчителька з гімназії, яка, мабуть, відпросилася у свого керівництва, аби сходити у робочий час на сесію.

На сесійному засіданні довго з’ясовували, чому влада під покровом ночі вивезла рештки з ветсанзаводу в Ковельський район без дозволу місцевих громад. Говорили про гроші, які офіційно потрібно платити перевізникам тих решток. Помічник народного депутата України Ігор Верчук переконував, що має бути громадський контроль за бюджетними коштами, які виділяються на ці перевезення. За його словами, незаконне переміщення відходів під «Ковельсільмаш» повинні були відшкодувати із власних гаманців чиновники, які до цього причетні.

Депутати одноголосно внесли зміни до міського бюджету, виділивши 200 тисяч гривень на ліквідацію відходів з ветсанзаводу. При цьому Олег Кіндер заявив, що Волинська обласна рада відмовилася фінансувати подібні заходи. Також було створено тимчасову контрольну комісію «для вивчення питань ДП «Укрветсанзаводу», хоча йдеться, зрозуміло, про роботу ковельської філії державного підприємства, яке має заводи по всій Україні

Щоправда, перед цим секретар міської ради Віра Федосюк зачитала заяву організаторів блокади ветсанзаводу із конкретними вимогами до влади, в тому числі й про негайне його закриття, і коли вона дійшла до рядків про бездіяльність мера міста, протестувальники зустріли прочитане овацією.

Депутат з фракції «УКРОП» Володимир Косцьов’ят запропонував провести День депутата міської ради перед Адміністрацією Президента України. Присутні в залі ініціативу підтримали оплесками. Олег Кіндер теж погодився, сказавши, що буде всіх чекати на Банковій о 9-й годині ранку.

«Їдьте разом із громадою!» – дорікнула йому депутат від «УКРОПУ» Галина Стасюк.

Зрештою, вирішили їхати «на Київ» після 9 травня. На площі активістка записувала бажаючих взяти участь у поїздці до столиці, серед них зголосився і спецкор волинської газети «Вільна думка» Микола Силюк, який є автором кількох фотознімків нашого репортажу.













 

 

Коментарі
09 Травня 2017, 13:40
На дорозі з людьми була тільки одна депутат,а де ж тоді ті держиморди,які мають маєтки і є заможними людьми.
09 Травня 2017, 14:58
не всі розумні люди йдуть випішувати проблеми на дорогу дорога це артерія економіки і якщо взавтра по вашому прикладі будуть поступати інші а проблем у нас хватає то довалим економіку і будем хліба шукати поїсти
09 Травня 2017, 15:26
Невже не зрозумiло, що в данiй ситуацii купка полiтиканiв-кар'эристiв хоче заробити на людськiй проблемi певнi полiтичнi дивiденти. Оскiльки пiд iх керiвництвом блокуються всi реальнi потуги представникiв влади щодо утилiзацii тваринних вiдходiв, тiльки недалекому громадянину не зрозумiло те, що мета "горе-активiстiв" не вирiшити проблему, а роздути ii, збаламутити чим побiльше непомiркованих представникiв населення для того, щоб у подальшому взяти владу в своi бруднi руки. Адже, крiм полiтичних акцiй, нiяких конструктивних рiшень вони не пропонують. Шкода, але ковельчанам пора задуматись i покладатись винятково на здоровий глузд i власнi сили.
09 Травня 2017, 16:21
Якою трасою поїдете? Обидві перекриті?
09 Травня 2017, 16:41
готувати проти Кіндера майдан,і гнати собаку.
09 Травня 2017, 16:49
От дай язиками плескати а не зайнятися захороненням решток поки жари не має. Всеодно звідси це лайно не вивезуть нікуди, треба вживаии заходів тут і зараз закопати обсадити лісом кущами і думати як жити завтра. А то Стасюк вже в мери мітить, сама лише підбурювати вміє людей.Використовують це для захоплення укропом влади як і в Луцьку....
09 Травня 2017, 16:57
Не ображайте Стасюк.Вона одна стоїть з людьми от комусь це заважає.Про якого мера ви говорите,вона людина із народу,от їй і довіряють.Ви кажете про якесь захоплення влади,але ким,коли з її команди я бачу тільки одну Стасюк.Не пишіть замовні статті.
09 Травня 2017, 17:22
Мені не зовсім зрозуміло, для чого в Київ люди їдуть??? Заставити Порошенка з Гройсманом на території Волинської області знайти (наприклад в Люблинці) глибший глиняний карє"р поскидати туди всі ті туші (три тисячі тон) підігнати техніку зарити закопати , облаштувати великий скотомогильник і обгородити місце. Якщо хочути щоб цим процесом Порошенко керував а Гройсман сидів в екскаваторі і закопував , то так воно й буде. Але тоді всім Гунчикам Кошарукам і прочим Кіндерам прийдеться написати заяви на звільнення, що вони елементарну проблему вирішити на місцевому рівні не змогли.
09 Травня 2017, 17:32
А то це Стасюк траси перекриває!!;<br/>Ми ковельчани їй цього не забудемо! Як до такого можна додумались!!!!!
09 Травня 2017, 17:37
Проблему треба вирішувати а не роздувати. Не захоронимо рештки, коли чума спалахне тоді всім вистачить і повурську і турійську .<br/>Стасюк там на дорозі собі ціну набиває))) то чим довше блокада тим їй краще.
09 Травня 2017, 17:40
Ви думаєте,що буде, коли всі підуть в об'їд, в області і міста багато грошей? Ваші депутати першими мали б відмовити вас від таких дії, а не підтримувати. Це не депутати - деверсанти
09 Травня 2017, 17:50
ЛЮДИ ДОБРІ ЗАВЕЗІТЬ ОДИН КАМАЗ З ВІДХОДАМИ КІНДЕРУ ПІД ПОРІГ ДРУГИЙ ПІД МІСЬКУ РАДУ ХАЙ НЮХАЮТЬ
09 Травня 2017, 17:56
Після &quot;всiх реальних потуг представникiв влади&quot; залишилася купа гімна. Все зробили правильно: не допустили, посадили винних, утилізували, навели порядок! Ні Гунчик, ні Кіндер ні при чому, то все Стасюк наробила. Думайте, що пишете. Вам і вашим дітям тут жити.
09 Травня 2017, 18:52
позабирайте тих алкашів проплачених з траси дайте економіці нормально працювати адже в нас не сомалі
09 Травня 2017, 19:15
без мізків і совісті, навряд чи буде нормально працювати.
09 Травня 2017, 19:29
дорогу перекрити непотрібно мізків а вирішити проблему потрібно
09 Травня 2017, 19:41
її має вирішувати?
09 Травня 2017, 19:46
З якими вимогами в Київ їдете?<br/>Оголосіть список? Чи й там балаган робити будете?
09 Травня 2017, 19:48
Ви дурні думаєте, що Порошенко забере від вас туші. Дурень думкою радіє.
09 Травня 2017, 19:51
Що робити?
09 Травня 2017, 19:57
ти можеш помогти?
09 Травня 2017, 21:08
не заважати владі закопати це все в безпечному місті людські кладовича є вкожному селі і ніхто ще від того не помер і ніхто померлих неспалював а це політична боротьба прийти до влади з використанням простих людей проти простих людей
09 Травня 2017, 21:10
Як не знаєте , що робити, то краще нічого не робіть!
09 Травня 2017, 21:12
Перекрите дороги до своїх сіл, щоб вам нічого не завезли. А траса не вашої громади.<br/>Бидло геть!!!!!!
09 Травня 2017, 21:14
От побачите з Києва приїдуть нізчим. Організації нема повна анархія!
09 Травня 2017, 21:31
щоб влада закопала це в безпечному місці, але пройшло вже 2 місяці - і не закопала. І, схоже, не збирається, а вже настає тепло. Люди мали б згуртуватися і заставити владу зробити те, що вона повинна зробити, бо таки саме вона за це відповідальна, а не які б то не було перешкоджальники. А люди думають, що все так минеться. Може, й минеться, а, може, й ні.
09 Травня 2017, 21:54
не перешкоджали біля с кошарі не дали на полігоні ні в турійському районі ні
09 Травня 2017, 23:03
В Кіндера на обійсті
10 Травня 2017, 00:49
Біля кіндера живуть люди, які точно до заводу відношення не мають! Думай що пишеш!
10 Травня 2017, 01:00
Хлоці терпіння в людей кінчається.Виправляйте свої косяки з ветсанзаводом.А ТО ЗВИКЛИ ПАКУВАТИ БАКСИ ДО КИШЕНЬ ТА ПРИКРИВАТИСЯ ПРОДАЖНИМИ МУСОРАМИ.
10 Травня 2017, 01:02
Купуйте хімічні шоколадки зроблені в Кацапії
10 Травня 2017, 01:05
Тепер у всіх шоколадках пальмова олія,а це гірше ніж ветсанзавод
10 Травня 2017, 01:08
Кіндеру достатньо завезти тон десять.По іншому буде БЮТівська падлюка мислити.А то одні бакси перед зеньками.
10 Травня 2017, 01:10
Можу дати самоскид з причіпом.
10 Травня 2017, 01:13
Краще везти коли температура підніметься до гадусів так 25.Надамо прискореня
10 Травня 2017, 01:46
Так це лайно від БЮТ на ветсанзаводі НЕ ШКІДЛИВЕ,А НАВІТЬ КОРИСНЕ...Можна везти до Кіндера
10 Травня 2017, 01:56
Почніть домовлятись і вихід шукати. А то вперлись рогами на переході і стоять? Так ситуація сама вирішиться?
10 Травня 2017, 02:13
Шановні дуже мудрі ковельчани!!Запрошуємо вас на екскурсію на завод смерті, там лежить не3тони і навіть не 30 тон,а 3500тон мертвих туш, які по роздувалися як слони( всередині черви)з них будуть мухи, а вони не будуть питати:&quot;Де ти живеш поруч чи далі&quot;<br/>АЩе трупний яд, що йде в підземні води,поруч очисні і річка,про повітря я вже мовчу<br/>Що робити простим людям???<br/>Може хто знає правельний вихід?ми вже задихаємося!<br/>Хто хоче мерові в двір будь-ласка дамо лопату і заплатимо за бензин.
10 Травня 2017, 02:44
Цей поганий БЮТівський мер мав свій процент з кожного кілограма мертвятини
10 Травня 2017, 02:51
Чого ви, ті всі свині померли здоровими від старості
10 Травня 2017, 04:08
Всі горланите, що винна влада і ніхто не пропонує, як реально вирішити проблему. Ніхто ж цих відходів не бажає брати на свою територію. Всі знаєте, що ви ту владу, депутатів самі вибирали, а значить всі ви також повинні взяти на себе відповідальність за те, що сталось і не перекривати дороги до Ковеля, і не фантазувати, що хтось приїде з Києва і вирішить проблему. Кожному виборцю треба взяти в салафановий мішок по 10-20 кг. відходів і захоронити. Такий шлях вирішення проблеми сам напрошуються.
10 Травня 2017, 09:49
Тільки прикопувати там де проживає Кіндер та актив БЮТ.Оптимальні місця біля їхніх маєтків...
10 Травня 2017, 11:28
Ветзавод - заражене місце #1. Вивезли в, допустим, Повурськ це вже - заражене місце #2. Як бачимо це не вирішення проблеми а її розповсюдження. А щоб її не розповсюджувати потрібно щоб на &quot;зараженному місці #1&quot; цілодобово працював крематорій. Саме на створення крематорію потрібно вибивати в Києві кошти. Причому серйозні кошти щоб в майбутньому на ньому ще й заробляти.
10 Травня 2017, 11:48
Як я тобі БЮТівська падлюко давно мріяла підкласти свиню
10 Травня 2017, 12:14
з вашоъ логіки людей які помирають потрібно також спалювати в ковелі серед міста захоронення і ніхто від того не помер дозвольте захоронити і
10 Травня 2017, 12:32
з вашоъ логіки людей які помирають потрібно також спалювати в ковелі серед міста захоронення і ніхто від того не помер дозвольте захоронити і закрити завод нехай великі свинокомплекси птахофабрики спалюють своє добро на місті а не за рахунок платників податків на державному заводі
10 Травня 2017, 13:20
Шановні дописувачі.Серед вас дуже багато ласих посмакувати дане питання,визнати того чи іншого винним.Але на жаль немає конкретної пропозиції по вирішенню даного питання на професійному рівні.Серед вас депутатів є ветеринарний лікар.Чому ви ніразу ненадали йому слово висловити свою пропозицію,як Фахівця,а не політика?Вихід є,а ви політиканти недаєте можливості цивілізовіано його вирішити.Правильно -відвести ветеринарам і екологам згідно вимог місце і захоронити відходи згідно ветеринарно-санітарних вимог.І ніякої політики!!!!!Це людська біда і її ніхто крім вас невирішить.
11 Травня 2017, 00:32
ну то що, протестувальники, як там з'їздили до Києва?!