Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Як українці ставляться до децентралізації: соціологічне опитування

17:04 23.11.2020
549

Децентралізацію можна назвати найбільш успішною українською реформою станом на кінець 2020 року.

Є набагато більше людей, які відчувають переваги децентралізації, ніж осіб, які якось незадоволені нею. Про це повідомляє експертка з висвітлення Програми «U-LEAD з Європою» Олена Кузьмич.

Це підтверджують результати п’ятої хвилі всеукраїнського соціологічного опитування «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування». Це дослідження проводиться щорічно Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

За словами генерального директора КМІС Володимира Паніотто, децентралізація виявилася найбільш успішною і має найбільшу підтримку населення.

Більшість довготривалих реформ, розчаровують людей, оскільки кінцеві результати рідко бувають настільки досконалими, як це планувалося спочатку. Однак, реформа децентралізації користується стійкою та потужною підтримкою серед українського населення, оскільки майже 59% опитаних вважають реформу «потрібною» або «безумовно потрібною».

Паніотто також зазначив, що навіть у громадах, які виступали проти реформи, люди майже так само задоволені підвищенням якості послуг, як і ті, хто підтримував реформу з самого початку. У середньому 32% людей, які зараз живуть в громадах, відзначають підвищення якості послуг у своєму регіоні. Водночас лише 12% (майже втричі менше) скаржаться на те, що якість послуг знизилася.

Тим часом Програма «ULEAD з Європою», яка кілька років поспіль працює в Україні та допомагає українцям у сфері децентралізації, продовжує працювати на благо громад.

Результати опитування КМІС показують, що багато людей вже відчувають поліпшення та бачать зв'язок між ним і прогресом реформи.Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
26 січня
Сьогодні
Вчора
24.01.2021
23.01.2021
22.01.2021