Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Село в Ковельському районі «атакують» дикі свині

14:58 06.07.2017
1449

Мешканці села Кашівка Велицької об’єднаної громади у Ковельському районі потерпають від диких свиней.

Дикі свині, які приходять із ближніх лісів, псують усі сільськогосподарські насадження селян, чим наносять значні збитки їхнім господарствам, – повідомляють у прес-службі Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії.

У селі розповідають, що лісовими масивами поблизу сільськогосподарських земель користується громадська організація «Мисливсько-рибальський клуб «Стохід-Козацький». Землі, для якого були надані в оренду для ведення мисливського господарства. Втім, свиней у господарстві розвелося стільки, що вони почали приходити на землі селян у пошуках їжі. Врешті, останні пересаджували свої насадження на великих полях уже три рази.

Мешканці села подали запит до Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, аби отримати відповідь, на яких саме умовах мисливська організація може вести мисливське господарство. У договорі йдеться, що відповідно до пункту 2.1 ГО «Стохід-Козацький» має право здійснювати свою діяльність, пов’язану з веденням мисливського господарства, якщо така діяльність не суперечить інтересам власників або користувачів земельних ділянок. Натомість мешканці села підтверджують, що неодноразово бачили, як представники цієї мисливської громадської організації прикормлювали тварин на межі їхніх земель, що перебувають в оренді та земель сільських мешканців.

Загалом ще у 2013 році Волинська обласна рада віддала ряд лісових масивів, які належать Ковельському лісовому господарству на 25 років оренди мисливським організаціями. Так, «Стоходу-Козацькому» дісталося 4482 гектари землі, що є повністю лісовим масивом.

«Я попереджав цих мисливців, що буду звертатися до усіх можливих інстанцій, аби вирішити це питання: і до екологів, і в облдержадміністрацію. Проблема ця була завжди, але загострилася останні 2-3 роки. Екологи відповіли, що згідно ст. 35 Закону «Про тваринний світ» має бути порядок відшкодування нанесених збитків власникам сільськогосподарських земель, але цього порядку в природі не існує», – бідкається Велицький голова об’єднаної громади Віктор Ковальчук.

Він розповідає, що на одне поле може забігти до 20-ти кабанів і розрити кілька соток насаджень, а потім урожаю, і – так хаотично на території кількох сіл усієї громади. Найбільше потерпають землі жителів села Кашівка. Там селяни заявляють, що неодноразово зверталися до мисливської організації, аби вони врегулювали проблему. Втім, ніяких дій не вчинялося. Тож, після численних консультацій із експертами Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії та навчань із адвокаційних кампаній жителі села Кашівка продовжують захищати свої інтереси. Так, члени Велицької громади зібрали підписи під зверненням до голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці, голови профільної депутатської комісії Василя Столяра та голови Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка із проханням втрутитися у конфлікт між селянами та мисливцями, адже ситуація стає все гострішою. Більше того, для багатьох мешканців сіл, псування їх чисельних насаджень на полях є питанням економічного виживання.

Минулоріч представники громади складали акти щодо пошкоджених насаджень та урожаю, але ніяких дій з боку відповідальних органів не відбулося. Страждає наразі найбільше північно-східна територія громади. Депутати обласної ради, коли віддавали землі мисливцям, із селянами не узгоджували таких дій, а мисливці відповідно кажуть, що діють у правовому полі й розмахують руками, що нічого з кабанами зробити не можуть.

То ж доводиться тільки чекати реакції від посадовців і вірити, що офіційні звернення зможуть знайти однодумців і партнерів у боротьбі за права та інтереси мешканців.

;
Коментарі

є

15:37 06.07.2017

в мене є ружжо, все можна врегулювати !

а у мене є

21:14 06.07.2017

а у тебе якого калабіру. у мене 8

Вася временно не пющий

07:55 07.07.2017

Дайте мне этих кабанов

Кабани по імені русіш швайне

08:33 09.07.2017

Вони атакують всю Україну.

19 вересня
Вчора
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
13.09.2018
Топ оголошення
  • Продам
  • Куплю
  • Здам
  • Обміняю
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин