Голова Ковельської РДА застеріг сільських голів за неявку на сесію райради

21 Липня 2017, 11:23
2647

У кінці сесійного пленарного засідання Ковельської районної ради голова райдержадміністрації Віктор Козак зауважив, що у залі перебувало лише троє сільських голів, і то, один з них прибув через те, що мав щось отримувати. За словами керівника виконавчої влади у районі, «такого не може бути, щоб сільські голови вже повністю відійшли…».

«Андрій Петрович [голова районної ради Андрій Броїло, – ред.] сказав дуже хорошу річ, і це йому сказав професор Малиновський. Значить, немає ніде такого юридичного визначення у законодавстві, як «ОТГ» [об’єднана територіальна громада]. Залишилися сільські і селищні ради. Більше ніяких змін немає. Як ви підпорядковувалися адміністрації і районній раді, так ви і надалі підпорядковуєтеся. Змін ніяких не пройшло, не відбулося, крім того, що вам передали фінанси, щоб ними управляли на місцях. Так що я буду до цього підходити більш жорстко», – заочно попередив відсутніх керівників місцевих громад та застеріг присутніх їх колег Віктор Козак.

Голова РДА зізнався, що спитав у голови райради: «Чи всі вони запрошені на сесію?», і почув ствердну відповідь.

«Оце то вже буде моя компетенція, де я буду включатися. Якщо не прибув – навіть і не проси, і не говори зі мною на таку тему. І не забувайте, що всі все рівно, що ви хочете, навіть допомоги, які вам дають, підписую все рівно я. В державі. І будемо тоді з вами, хлопці, «гратися». Ну, не з вами, хто прибув, а будемо говорити з тими, які не прибули», – заявив Віктор Теодосійович. 

Коментарі
21 Липня 2017, 15:26
Козак - тормоз реформ.
21 Липня 2017, 16:00
Видно чинуша геть береги попутав, коли таке плете. Немов з перепою? Бо на тверезу голову перед районною радою і журналістами офіційно признаватися, що не знає українського Закону &quot;Про добровільне об’єднання територіальних громад&quot;, який підписаний Президентом України Петром Порошенко 5 лютого 2015 року (на другий день після президентського Указу від 4 лютого 2015 року № 102/2015-рп &quot;Про призначення В. Козака головою Ковельської районної державної адміністрації Волинської області&quot;) відповідальний член президентської команди не може і не має права! Нагадаємо державному службовцю чималого рангу, котрий отримує зарплату з податків мешканців громад району статтю 8 цього Закону, згідно якого об’єднана територіальна громада вважається утвореною за цим Законом з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об’єднання територіальних громад, або з моменту набрання чинності рішенням про підтримку добровільного об’єднання територіальних громад на місцевому референдумі та за умови відповідності таких рішень висновку, передбаченому частиною четвертою статті 7 цього Закону. А повноваження рад та їх голів, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою. Об’єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що об’єдналися, з дня набуття повноважень радою, обраною такою об’єднаною територіальною громадою.<br/><br/>Так що юридичне визначення у законодавстві щодо об’єднаної територіальної громади - ОТГ - таки є. А от чого немає в законодавстві української держави то норми &quot;Як ви підпорядковувалися адміністрації і районній раді, так ви і надалі підпорядковуєтеся&quot;. Як би того не хотілося набундюченим наполеонам, але об’єднані територіальні громади, їх ради та голови вкупі зі старостами не підпорядковуються ні РДА, ні районній раді. Так пише Закон &quot;Про місцеве самоврядування в Україні&quot;. Так, нарешті, гласить Конституція. Факт, що відбувся є прикладом кричущого авторитаризму. А прямі погрози шляхом використання владних повноважень перешкоджати реалізації органами та посадовими особами місцевого самоврядування власних прав та інтересів, очевидно, містять ознаки кримігальних правопорушень. <br/><br/><br/><br/><br/>Засидівся бідолага в завеликому для його кріслі. То не солярку
21 Липня 2017, 16:18
просто тормоз. і реформи тут не причом
21 Липня 2017, 16:33
Кізяка, як тормоза реформ треба гнати. РИГ є РИГОМ
21 Липня 2017, 18:24
Ганьба таким керівникам ,як Козак,вже певно потрібно йти на пенсію.
21 Липня 2017, 19:31
Треба районні прищи розпустити і переобрати, якщо вони потрібні!
21 Липня 2017, 20:41
а чого Козак керую ОТГ. це вже не його парафія вони самостійні відповідно до законодавства чи він не признає заклни?
21 Липня 2017, 21:29
Ну застеріг і що?!!! Та нічо - він не має на це впливу. Не злорадствуйте - йде перехід, бо і в ОТГ теж не розуміють всіх (інколи треба щось читати) своїх повноважень. Тому - все буде практично, тільки пізніше. Процес пішов....
23 Липня 2017, 19:51
Але реєструють новообрані об'єднані громади як раніше,як сільську чи селищну раду. І делегованих державних повноважень ніхто не відмінив,а контроль за їх виконанням здійснюють місцеві держадміністрації,а землі поза межами населених пунктів? Не все так однозначно з об'єднаними громадами. Реально поки що ніяких повноважень окрім шкіл їм не передали. Читайте хлопці матчастину....
24 Липня 2017, 01:41
Нема різниці, як реєструють громаду. Вона по факту і по закону є обєднаною. А ради, як юридичні особи, є всього лише їх представницькими органами. І плутати підконтрольність (щодо делегованих повноважень) з підпорядкованістю може тільки недалекий вітьок. Так що все абсолютно однозначно з ОТГ. А ось перспективи вітьків дуже примарні.