Прокуратура Волині взялася за порятунок садиби Вільгів у Голобах

06 Квітня 2021, 16:02
Садиба Вільгів 2713
Садиба Вільгів

Ковельська окружна прокуратура звернулася до Волинського окружного адміністративного суду, аби визнати протиправною бездіяльність Голобської селищної ради та зобов’язати орган місцевого самоврядування вчинити дії задля визнання пам’ятки архітектури «Садиба Вільгів - Садибний будинок XVІІІ століття» безхазяйним майном та набуття права власності на це майно.

Про це інформує прокуратура Волинської області.

Прокурори з'ясували, що у Голобах знаходиться об’єкт культурної спадщини, користувачем якого, згідно охоронного договору, є селищна рада.

На пам'ятку виготовили облікову документацію, яка засвідчує що об’єкт перебуває в аварійному стані.  При цьому право власності на пам'ятку архітектури не зареєстроване, відтак проводити будь-які ремонті, реставраційні чи інші роботи, пов’язані із збереженням та схоронністю об’єкта культурної спадщини, неможливо.

Читайте також:  У Голобах знищують легендарний маєток Вільгів

Не взяте це майно на облік і як безхазяйне. Таким чином бездіяльність селищної ради може призвести до повної руйнації садиби.

Прокуратура Волинської області втрутилася у ситуацію і в суді вимагатиме від органу місцевого самоврядування визнати пам'ятку архітектури безхазяйним майном та набути право власності на нього.

 

Підписуйтеся на сторінку Район.Ковель у Facebook та слідкуйте за Instagram «rayon.kovel», де оперативно оновлюється інформація.

Коментар
Код блоку:
12/08/2022 П'ятниця
12.08.2022
12:00
11.08.2022