Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Як контрабанда впливає на економіку та добробут громадян. ВІДЕО

13:17 03.05.2021
846

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій в рамках проєкту «За чесну митницю» розробив відеоролик, в якому пояснює економічні процеси контрабанди та розповідає про її негативний вплив на економіку та добробут громадян.

Майже кожен другий споживач припускає, що він (вона) купує контрабандні товари. А бізнес вважає, що майже чверть товарів контрабандні, – повідомляють в Інституті економічних досліджень та політичних консультацій.

Контрабанда створює нерівні умови для бізнесу. Контрабандисти не платять податків, тому їхні товари дешевші. Це виштовхує чесних виробників із ринку, а можливості для зростання бізнесу звужуються. У гіршому випадку доводиться скорочувати виробництво, а то й закриватися та звільняти працівників.

У нерівних умовах опиняються не лише виробники, але й легальні імпортери. Кожен десятий імпортер вважає, що «сірий» імпорт є серйозною перешкодою. Як результат, нижчі доходи держави та громад означають, що грошей не вистачає на медицину, освіту, культуру та армію.

Читайте також: Громадськість оцінила роботу Волинської та Поліської митниць: результати дослідження

Відео підготували за фінансової підтримки Atlas Network

Зміст відео є виключною відповідальністю ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» і не обов’язково відображає позицію ATLAS Network. Проєкт «Підтримка громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю»» виконується за фінансової підтримки Європейського Союзу, МФ «Відродження» та ATLAS Network.

Загрузка...
Коментарі

НАБУ

15:34 03.05.2021

Чому досі не сидить пожиттевий термін митник Роман Середа,якій завдяки своім контрабандним схемам завдав державі збитків на десяткі міліонів долларів! Чому досі не арештовані його рахукки за кордоном?

Загрузка...
18 травня
Сьогодні
Вчора
16.05.2021
15.05.2021
14.05.2021