Із Ковеля до Києва планують запустити сучасний поїзд «Інтерсіті»

18 Травня 2021, 12:06
Поїзд Інтерсіті / Фото ілюстративне 3776
Поїзд Інтерсіті / Фото ілюстративне

Керівництво Волинської ОДА та дирекція «Укрзалізниці» обговорили питання запуску швидкісного потяга «Інтерсіті» сполученням Київ – Ковель.

Про це під час форуму Асоціації міст України, який відбувся у селі Радовичі Турійської громади, розповів заступник голови Волинської ОДА Ігор Чуліпа, – пише видання Інсайдер Медіа.

«У нас була зустріч з  «Укрзалізницею», ми вже говорили – є можливість у нас до Ковеля пустити «Інтерсіті». Технічно така можливість є. Так само польське «Інтерсіті» ходить до Хелма. Якщо ми цей відрізок вузької колії, єропейської, електифікуємо, то буде можливість пустити «Інтерсіті» на пряму з Києва на Варшаву. Всього 6 годин без пересадки. Питання лише в електрифікації», - розповів Ігор Чуліпа.

Також він згадав про електрифікацію ширококолійки, якою їздять вантажні потяги. Зокрема, є проблемна ділянка - 94-кілометровий відрізок колії Ковель-Ізов-Держкордон.

«Ми добивалися спільно з обласною радою, спільно з народними депутатами, вирішення питання електрифікації між широкою нашою вітчизняною колією на відрізку Ковель-Ізов-Держкордон. Зараз вже електрифікується ця ділянка. Там виділяють 1 мільярд 400  і «Укрзалізниця» все робить», – зауважив заступник голови Волинської ОДА.

Основним вантажопотоком за цим напрямком є експортна залізорудна сировина, що прямує з підприємств регіону Кривого Рога на металургійні підприємства у Польщі. Наразі маршрут цього вантажопотоку пролягає електрифікованими напрямками до станції Ковель, а далі вантаж перевозиться на дизельній тязі за напрямком Ковель-Ізов-Держкордон, що є найбільш затратною частиною цього маршруту.

 

Підписуйтеся на сторінку Район.Ковель у Facebook та слідкуйте за Instagram «rayon.kovel», де оперативно оновлюється інформація.

Коментарі
18 Травня 2021, 16:25
Хай би ті владні мужі сказали краще , коли нарешті відновлять приміський поїзд Ковель - Львів. Скільки часу, як перестав курсувати , але про це чомусь ніхто не говорить, і ніякі питання ніхто не піднімає.
18 Травня 2021, 17:38
Інтерсіті до Києва - дуже хороша звістка!
Коментар
18/06/2021 П'ятниця
18.06.2021
17.06.2021
16.06.2021