У Ковелі скандал — чиновника ексрегіонала можуть нагородити почесним орденом Данила Галицького

24 Листопада 2021, 15:55
Юрій Кондратович 1264
Юрій Кондратович

У Ковелі утворився скандал через те, що начальника управління економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Ковельської міської ради Юрія Кондратовича хочуть відзначити державною нагородою – орденом Данила Галицького.

Місцева влада просить главу держави приурочити нагороду до Дня місцевого самоврядування в Україні, який святкують 7 грудня. Про це написало Ковель.Media з посиланням на власні джерела.

У виконкомі збирали підписи працівників під погодженням кандидатури Юрія Кондратовича, щоб нагородити його орденом. Але є й такі посадовці, які відмовляються підписувати, знаючи минуле кандидата на державну нагороду.

 

Юрій Кондратович
Юрій Кондратович

Річ у тому, що десять років тому Юрій Кондратович був членом Партії регіонів. На місцевих виборах у жовтні 2010 року він балотувався від регіоналів до Ковельської міської ради, але депутатом не став. Очолював дві міські молодіжні громадські організації – «Молоді регіони» та «Ф.О.М.А.» (Форум Організації Молодіжної Активності), яка діяла при УПЦ Московського патріархату.

На виборах 2020 року Юрій Кондратович був першим кандидатом від «Слуг Народу» до Ковельської районної ради. Сьогодні він очолює депутатську фракцію «слуг» у районній раді. У квітні 2021 року на Волині обласна організація партії «Слуга Народу» створила Політраду. До її складу увійшли п’ятеро осіб, серед них – ковельчанин Юрій Кондратович.

 

Юрій Кондратович
Юрій Кондратович

Орден Данила Галицького — державна нагорода України, що призначена для нагородження військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, а також державних службовців за значний особистий внесок у розбудову України, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові.

Це викликало обурення в проукраїнських сил, зокрема у добровольця полку «Азов», тренер з рукопашу гопак та змішаних єдиноборств, засновник молодіжного простору «ВАТРА» Олександра Філона.

«Ми, громадські активісти, учасники бойових дій та просто небайдужі ковельчани вважаємо саму можливість такої ситуації нікчемною та зневажливою до всіх, хто протягом останніх років жертовно працює на благо України. Невже скоро нам варто очікувати представлення до нагородження Віктора Януковича – Героєм України? Також, окремим зверненням рекомендуємо представити до нагородження орденом «Героїв Небесної Сотні» волонтера Сергія Приходько, який щодня проявляє найкращі людські якості», – написав Олександр Філон у дописі на своїй сторінці у фейсбук.

 

На скандал і обговорення відреагував міський голова Ковеля Ігор Чайка на своїй сторінці у фейсбук. Він зазначив, що у цьому випадку є два виходи із ситуації – Волинська ОДА відкличе своє подання або сам Юрій Кондратович може відкликати свою кандидатуру.

Далі подаємо допис повністю і без змін:

«Про орден: 

Зважаючи на суспільний резонанс, хотів би висловити свою позицію щодо ситуації довкола нагородження державною нагородою - орденом Данила Галицького депутата Ковельської районної ради від партії “Слуга народу”, начальника управління економічного розвитку та торгівлі міськвиконкому Юрія Кондратовича.

Відповідно до закону «Про державні нагороди України» орден Данила Галицького — це державна нагорода, встановлена «для нагородження військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спецзв’язку та захисту інформації, а також державних службовців за значний особистий внесок у розбудову України, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові». Як бачимо, про чиновників місцевого самоврядування, яким є Юрій Кондратович, тут взагалі не йдеться.

Ініціатором подання про нагородження орденом Данила Галицького Юрія Вікторовича Кондратовича є Ковельська районна адміністрація, яка листом (№1718/11/2-21 від 17.11 2021 року) звернулась до голови обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка з проханням порушити таке клопотання перед Президентом України, що й було зроблено. І саме Волинська ОДА через Ковельську РДА звернулась до нас із проханням надати характеристику Кондратовичу Ю.В. як ПРАЦІВНИКУ виконкому Ковельської міської ради, а не громадському діячу, та підготували всі необхідні документи. Ми це зробили.

Як міський голова я не маю жодних претензій до роботи Юрія Кондратовича на посаді начальника управління економічного розвитку та торгівлі. І не в моїй компетенції оцінювати його значимість як політика та громадського діяча та особистий внесок у розбудову України. Зауважу лише, що як керівник, я не питаю в людей, які працюють у виконкомі, про їхню партійну приналежність чи політичні погляди, а оцінюю їх винятково за професійними та людськими якостями. Проте, як посадова особа, маю робити все виключно так, як прописано в законі. По-іншому – не можна, бо притягнуть до відповідальності. Саме тому на запит Волинської ОДА ми підготували всі відповідні документи по Юрію Кондратовичу. Але я не розумію, чому Волинська ОДА, готуючи відповідне подання Президенту, проігнорувала чітку вимогу закону щодо переліку осіб, яким можна надавати цю нагороду та висунула на нагородження не державного службовця і не військового.

На мою думку, правильним рішенням в ситуації, яка викликала такий суспільний резонанс, має бути повернення до букви закону. Для цього Волинська ОДА має відкликати своє подання про відзначення Юрія Кондратовича орденом Данила Галицького як помилкове і таке, що не відповідає визначеним критеріям для претендентів на таку державну нагороду. Або ж сам Юрій Кондратович може відкликати свою кандидатуру, написавши відповідну заяву на ім’я голови Волинської ОДА. Сподіваюсь, мою думку не лише прочитають, а й почують... », – написав міський голова Ковеля Ігор Чайка у дописі.

Коментар
08/12/2021 Вівторок
07.12.2021
06.12.2021