У Луцьку покажуть документальну стрічку про Голокост у Ковелі

18 Листопада 2017, 14:26
2412

Книгарня «Є» та Альянс Франсез спільно організовують перегляд фільму «Тим, що прийдуть після нас» (Франція, 2013 р., 53 хв) мовою оригіналу з українськими субтитрами та дискусію за участю головної героїні фільму Єви Бюшвальд

Захід відбудеться у неділю, 19 листопада. Початок – о 18.00 годині, – повідомляє «ВолиньPost».

Лучан, а також ковельчан і єврейські громади на Волині запрошують на розмову з француженкою Євою Бюшвальд, яка має ковельське коріння і важку родинну історію, що розгорталася на фоні міста під час Другої Світової. Також відбудеться показ документальної стрічки «Тим, що прийдуть після нас».

Через сімдесят років після Голокосту Єва Бюшвальд приїздить до Ковеля – рідного міста її родичів по лінії матері. Разом з нею ми здійснимо цю подорож, то поринаючи у минуле, то повертаючись до сьогодення, спілкуючись з живими та згадуючи померлих. Ми вирушимо на пошуки її двоюрідного діда, вбитого німцями у 1942-му році. Це розслідування приведе нас слідами ковельських євреїв туди, де вони жили, і туди, де їх було вбито. У Ковелі не залишилося сьогодні жодного сліду їхнього перебування, жодної ознаки, яка б нагадувала про скоєні в цьому місті злочини. Чи не забув Ковель «своїх євреїв»?

Друга світова війна мала вкрай нищівні наслідки для України, особливо для єврейської громади: близько півтора мільйони євреїв було вбито, з них більша частина загинула від куль айнзатцгруп(мобільних каральних загонів), підрозділів Ваффен-СС, німецької поліції та місцевих колаборантів. Крізь призму історії одного містечка, яке, здається, забуло своїх померлих, автори стрічки намагаються оживити пам’ять про українських євреїв.

Показ фільму відбувається в рамках Фестивалю «Місяць документального кіно», який проводиться Францією в різних країнах світу.

Адреса Книгарні «Є»: м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 30. Телефон: (0332) 724376. Вхід вільний.

 


 

Коментар
Код блоку:
28/11/2022 Понеділок
28.11.2022
27.11.2022
26.11.2022