Ковелем керує «банда нікчем», – депутат Ковельської міськради

21 Грудня 2017, 09:02

Так вважає голова депутатської фракції «УКРОП» у Ковельській міській раді Ігор Пініс.

До такої заяви його спонукав допис секретаря міськради Віри Федосюк, з фракції ВО «Батьківщина», який розміщено у соцмережі.

Віра Іванівна написала про засідання бюджетної комісії, яке відбулося у середу, 20 грудня, напередодні позачергової сесії міської ради, попри всі намагання Ігоря Олексійовича цю комісію зірвати.

«Ще на початку засідання Ігор Пініс попередив присутніх про те, що, у разі не виконання його вимог, фракція не голосуватиме за бюджет в цілому, – пише пані Федосюк у Фейсбуці (подаємо її текст без будь-яких правок). – І тоді без фінансування та зарплат залишаться бюджетні установи (лікарні, школи, дитячі садки), а ковельчани не отримають допомоги на лікування, соціальних виплат та ін.

 

Міський голова Олег Кіндер звернув увагу депутатів та усіх присутніх на те, що господарські питання Ковеля фракція УКРОП перетворює на політику. А їхнє небажання голосувати за бюджет – не що інше як політична воля обласного керівництва партії та амбіції самих депутатів. Адже саме через депутатів обласної ради від УКРОПу Ковель втратив майже мільйон гривень, які мали б піти на розвиток міста з обласного бюджету. А керівник фракції УКРОП у Ковельській міській раді Ігор Пініс переконаний в тому, що Ковелю ці гроші ДАВАТИ НЕ ТРЕБА! Бо вони будуть використані не на ті вулиці, на яких вимагає зробити ремонт Пініс. Тим самим вкотре засвідчив політичну, а не господарську спрямованість своєї дільності. Не буде УКРОП голосувати за бюджет міста 2018 року – заручниками ситуації може стати громада: освітяни, медики та ін. Тому треба займатися роботою на користь ковельчан, а не політичним популізмом.

У своєму виступі Пініс сам підтвердив, що обласна рада не дає грошей Ковелю через політику, за недемократичний підхід до керування містом.

У чому полягає недемократичний підхід? У тому, щоб було враховано усі пропозиції УКРОПу і лише УКРОПу? А прислухатись до інших політичних сил і тих виборців, які до них звернулися, не треба?

Після довгих дискусій Ігор Пініс таки визнав, що під час обговорення проекту бюджету ряд його пропозицій було враховано і вони є в бюджеті 2018 року.

Зокрема знято фінансування з вулиці Вальсроде (де мала бути у 2018 році побудована дорога аби жителі прилеглої вулиці не їздили по новозбудованій набережній а особливо зеленій зоні на якій відпочивають містяни), натомість за ці кошти зроблять водовідведення деяких вулиць по ліквідації надзвичайної ситуації що виникла в районі ІІ Ковеля, які є в кілометровій зоні заводу і не потрапили в бюджет 2018 р. (на вимогу Пініса та Стасюк).

Проте для Ігоря Пініса цього замало. Він хоче виконання усіх його вимог. А як же інші депутати? Та інші виборці, які зверталися з проханнями щодо ремонту своїх вулиць? У міського голови та інших обранців громади є десятки звернень від мешканців різних мікрорайонів Ковеля. Як бути з ними? Чи може пояснити людям, що у 2018 році буде відремонтовано ті вулиці, які хоче фракція УКРОП?

Є стратегія розвитку міста. Усі питання першочергових невідкладних робіт обговорюються. Є пріоритетні питання, вирішення яких принесе користь значно більшій кількості мешканців Ковеля, а ніж ті, про які говорить Пініс.

Якщо говорити конкретно по вулиці Відродження – гроші, які планувалися на її ремонт, були зняті й перенесені у зв’язку з надзвичайною ситуацією на ветсанзаводі. Щодо вулиці Черняховського, то було виконано максимум прохань мешканців.

Звичайно, вони хочуть ще більшого. Та знову питання – а як же решта вулиць? На інших не живуть ковельчани? Крім того, асфальтування тих ділянок дороги, про які говорять жителі Черняховського, зараз неможливе. Бо там плануються роботи з влаштування водовідведення та ведуться будівельні роботи іншими жителями цього мікрорайону. І роботи ще тривають. Ігор Пініс погодився, що вулиця Черняховського є не найгіршою в місті. Але не пояснив, чому ж тоді її треба робити першочергово?

На усі звинувачення щодо неефективного використання коштів міським головою Олегом Кіндером та його заступником Андрієм Товстигою було надано відповіді. Зокрема, заміна ліхтарів в центральній частині міста робилася не тому, що опори погані (як вважає Пініс чи комусь не подобаються). А тому що проводилась заміна ліхтарів на світлодіодні LED світильники, які вдесятеро економлять електроенергію в порівнянні з тими, які сьогодні освітлюють наші вулиці. У майбутньому продовжиться їх заміна по решті території міста. А ті опори, які знімались в центрі міста, і які придатні для використання, уже встановлюються на тих вулицях де не має освітлення та будуть встановлені на інших вулицях.

Заміну бруківки в центрі міста проводили востаннє 5-7 років тому. А не щороку. Крім того, придатну для використання зняту бруківку з правої сторони тротуарів буде використано для заміни розбитих шматків бруківки з лівого боку вулиці Незалежності.

Щодо Набережної. Роботи з придбання та укладання бруківки там де є проблеми виконувалися не за бюджетні кошти, як стверджує Пініс, а за кошти благодійного фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині». І є на це відповідні документи. Ті відрізки доріжки, які з тих чи інших причин сповзли (а переважно через природні явища – ґрунт на березі річки потроху зсувається), будуть відремонтовані. Зараз триває укріплення берегів та влаштування пірсів. Це все передбачено документацією!!!!

Щодо інших питань, з якими зверталися ковельчани, – вони будуть розглядатися і в міру можливості впродовж року будуть вирішуватися.

Зокрема у 2018 році буде закуплено один новий ліфт, який коштує 1 млн грн. А в Ковелі треба замінити 60 ліфтів, термін експлуатації яких уже вийшов. Якщо на те воля депутатів, давайте перекладемо асфальт та зробимо тротуар на вулиці Черняховського, про яку говорить Пініс, а ліфтів купувати не будемо. Нехай люди, які живуть в багатоповерхівках, ходять пішки. А може зняти всі кошти з ремонту доріг і закупити ліфти? Як визначити пріоритети?

Наступного року вкрай необхідно замінити повітродувки (вироблені в 60-х роках минулого століття) на очисних спорудах. А їх ціна становить майже 3 млн грн. Якщо цього не зробити, може статися екологічне лихо. Ще більше ніж на ветсанзаводі. Без питної води залишиться все місто.

У знак протесту, що вимоги Пініса і УКРОПу враховані в бюджеті 2018 року лише частково, фракція покинула засідання. Проте кількості депутатів було достатньо для забезпечення кворуму, а отже легітимності проведеного засідання.

Зауважу, що засідання комісії було перенесено із залу засідань до сесійного залу через значну кількість ковельчан, які прийшли послухати питання бюджету. І хоч регламент комісій не передбачає такої форми проведення як запитання-відповіді (від ковельчан), усі бажаючі мали можливість задати питання доповідачам, міському голові та його заступникам та отримали вичерпні відповіді на них.

Взавтра (21 грудня – ред.) сесія Ковельської міської ради і як ми її називаємо – бюджетна, де буде вирішуватись доля та як місто буде жити в 2018 році. Це заробітні плати медиків, вчителів, вихователів та й працівників усієї бюджетної сфери, розвиток освіти, культури, спорту соціальної сфери та життєдіяльності міста в цілому. Тому прохання до депутатів зважити усе ЗА та ПРОТИ і незважаючи на політичні амбіції прийняти рішення ЗА Ковельчан і їх добробут адже ми в першу чергу Ковельчани».

Ігор Пініс відреагував досить бурхливо.

«Прочитав брехливі заяви секретаря Ковельради Федосюк. Соромно за тих депутатів, що довірили ій посаду. УКРОП завжди має в пріоритеті захист інтересів бюджетників та малозабезпечених верств населення. Своєю брехнею Федосюк намагається прикрити ганебне нехтування інтересами Ковельчан та чергове «розпилювання» коштів міського бюджету. Моя позиція була, є і буде одна – все вирішує громада, все мають вирішувати люди, а не кілька депутатів, що «проникли» у владу прикриваючись іменем свого лідера. Ковельчани, доки Ви не почнете говорити – Вами буде керувати банда нікчем. Ковель вставай! Досить мовчати!» – закликав він у своєму дописі.

До речі, на місцевих виборах у 2010 році Ігор Пініс, як член партії «Фронт Змін», балотувався у виборчому партійному списку до міської ради під № 17, а під час позачергових виборів Президента України у травні 2014 року був довіреною особою від Юлії Тимошенко на територіальному виборчому окрузі № 21. Віра Федосюк у політиці – «однолюб»: уже давно є членом політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» та очолює після Олега Кіндера її Ковельську міську парторганізацію.