Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Будинок, де жила Леся Українка
Будинок, де жила Леся Українка

Колодяжне: у музеї Лесі Українки відбудеться свято «Різдво в Косачів»

13:35 08.01.2018
3301

10 січня о 12 годині у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбудеться традиційне свято «Різдво в Косачів». 

Про це повідомляється на сайті музею.

Ще за часів проживання родини в Колодяжному народження Ісуса Христа відзначали щороку, і так, щоб для всіх, в тому числі і селян, це свято запам'яталося надовго.

«На свята якось чудно час зіходив – не то щоб було мені весело, а шпорталась і метушилась чимало, то ялинку дітям убирала, то живі картини вряджала, і так воно здавалось, що роботи багато було. У нас, правда, було вдома невесело без Миші і мами, та зате ми собі тепер удруге свята завернули. Проте все-таки воно не зовсім-то свята завернули, бо дітям учитися треба, але то не заважає повторно картини представляти», – писала Леся Українка у листі до дядини Людмили Драгоманової, від 22 січня 1893 року.

Чимало робила для створення чарівної Різдвяної атмосфери й Олена Пчілка, пишучи твори для постановки на сцені. Один із них − п'єса «Марусина ялинка», у якій звучить співчуття до діток з бідних родин, позбавлених радості пишного святкування Різдва Христового.

Отож, запрошуємо на колядки, святкове частування, постановку «Марусиної ялинки». Сама ж лісова красуня буде прикрашена, як і в давнину, саморобними іграшками, горішками, бубликами, глиняними свищиками (автор А. Філозоф)

Загрузка...
Коментарі
16 жовтня
Сьогодні
Вчора
14.10.2019
13.10.2019
12.10.2019
11.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин